Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utalhat problémára, vagy...

Utalhat problémára, vagy teljesen normális?

Figyelt kérdés
Olyan gondban vagyok, hogy nagyon ritkán alakul ki a babám és köztem szemkontaktus. Akár a kezemben van, akár habtapin, stb probálok vele szemkontaktust kialakítani, viszont őt mindig minden jobban érdekli.Nagyon ritkán néz a szemembe, olyankor viszont van hogy egész sokáig. A férjem szerint csak túlaggódom, mint minden mást, de engem aggaszt. 4 honapos lesz szombaton
2017. júl. 26. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Olyankor sem nez a szemedbe mikor szopiztatod/taszert adsz neki, vagyis eteted?

Nekem akkor mindket gyermekem, olyan halas szemekkel tudott nezni, annyira imadtam ezeket a pillanatokat. Akkor ok, konkretan a szemembe neztek, mintha mondani akarnanak valamit. :-)

Ugye ilyenkor az oledbe veszed, tehat leginkabb teged lat, teged figyel.

2017. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Utalhat problémára.
2017. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szopi közben szinte mindig csukva van a szeme. Utána viszont szemezni szokzunk egy kis ideig. Akkor vigyorog is nekem sokat.

De utána megint minden más érdekesebb

2017. júl. 26. 12:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs problema!

En erre sosem gondoltam, hogy ezt kellene figyelgetnem.

Ha mikor a karodban van, szoktatok szemezni, akkor megvan az a szemkontaktuk.

Olyankor probalj a szemeddel "incselkedni" vele, h erdekesebb legyel neki. Kacsincs, pislogj neki. Figyeld meg, igy tobbet fog a szemedbe nezni. :-)

2017. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 4 hónapos baba már imádja figyelni a körülötte lévők arckifejezéseit. Sőt, már utánozni is próbálja.

Ülj le a kanapéra, húzd föl a lábad (térdedet behajlítod), és fektesd a babát háttal a combjaidra, a feneke a hasad alsó részéhez érjen. Ez egy nagyon kényelmes testhelyzet egy ekkora babának, nem ülteted, mert a háta a combodon pihen, és telibe látja az arcod, ha kicsit közelebb hajolsz hozzá, még meg is érinthet.

Na, ebben a pozícióban kezd el grimaszolni, mindenféle vicces arcokat vágni, mellé berregni, csettinteni a nyelveddel, finoman megfújni a pofiját, nyisd ki hatalmasra a szád, öltsd ki a nyelved, közben játssz a tekinteteddel is! Szemedet hatalmasra nyitod, aztán hunyorogsz, becsukod, kukucsjáték a tenyereddel.

Ezekkel a játékokkal felkeltheted a babád érdeklődését. Nincs az az egészséges csecsemő, aki ilyenkor ne nézne nagyot, ne kacagna az anyukáján, nem akarná megérinteni a kidugott nyelved. Ilyenkor próbáld a szemkontaktust! Ha egészséges, rád fog meredni hatalmas szemekkel, ha nem, beszélj a dokival!

2017. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az ölembe vettem, így sikerült egy picit felhívnom magamra a figyelmét. De csak egész pici időre. Bár akkor kacagott is, szóval fogalmam sincs, hogy aggódjak-e.

2017. júl. 26. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent az a pici ido?

En tovabbra is ugy gondolom, h nincs baj, de igaz ami igaz, az anyai oszton csalhatatlan! Nalam mar tobbszor bizonyitott.

Szoval ha ennyire aggodsz, vidd el dokihoz, mondd el az aggodalmad.

2017. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1-2 percig, utána nézelödik tovább. Férjem szerint csak azért van ez, mert egyre jobban lát, minden érdekes neki. Igazából csak azóta aggódom ennyire, mióta egyik rokon bele ültette a bogarat a fülembe...

Azt gondoltam, ilyen idős korában már lesz olyan, hogy csak úgy "szerelmesen egymás szemébe nézünk".

Hétfőn megyünk oltásra, akkor mindenképp beszélek az orvossal.

2017. júl. 27. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!