Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Taj kartya nelkul korhazban...

Taj kartya nelkul korhazban ellatjak a babamat ingyenesen?

Figyelt kérdés
Kulfoldon szuletett de magyar allampolgar. Magyar anyakonyvi kivonat megetkezett de meg nincs meg a Taj kartya. Jelenleg hasmenese es laza van. 5 honapos.
2017. júl. 28. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ellátniuk kötelező!!!

Azt nem tudom h így ingyenes e az ellátása!

De inkább fizess, minthogy baj legyen

2017. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Termeszetesen akkor is elviszem a korhazb ha fizetnem kell es tudom h ellatjak csak gondoltam vki tud valaszt adni h jogosult e az ingyenes ellatasra igy h folyamatban van a rendszerben. Koszonom elore is!
2017. júl. 28. 22:49
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Most hirtelen azt találtam, bár 2014-ből, hogy magyarországi lakóhellyel rendelkező kiskorú magyar állampolgárnak jár.
2017. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha külföldön éltek, akkor neked nyilván van külföldi biztositasod, amit remélhetőleg a lakóhelyed szerinti országon kívül is igénybe vehetsz sürgős esetben. Elvileg kapsz egy számlát, amit x időn belül rendezni kell - aztán ezt vissza igenyelheted a biztositodtol
2017. júl. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fizetni kell érte:

[link]

[link]

2017. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek... hala a babom ma mar jol van. Azert ez a cikk nagyon durva.
2017. júl. 29. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Miért durva? Mert fizetninkell egy olyan ellátásért, ami ingyenes, ha időben és helyesen igénylik a táj kártyát? Külföldön hol éltél, hogy nem tudod, amire nincs biztositasod és jogosuotsagod, azért fizetni kell?
2017. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolso inkabb ne szolaltal vna meg ....Attol h kulfoldon elunk igen is van jogosultsaga a babamnak mivel kettos allampolgar es van magyar anyakonyvi kivonata. A kerdes nem ez volt! Amig a taj kartyaja elkeszul es e kozben eri vmi mint pl most ez a virus ellatjak e ingyenesen a korhazban? Termeszetesen ha az ember nyaral egy idegen orszagban es eri valami akkor fizetni kell ha nincs biztositasa.
2017. júl. 29. 18:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs jogosultsága, kérdező. Akkor lesz, ha meg lesz a taj kártyája. A kérdésedre még korábban válaszoltam : ha el a külföldi biztositasod, ellatjak a gyereket a biztosító meg kifizeti neked utólag. Az utolsó kommentem a cikkre és az arra adott reakciodra volt válasz
2017. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha külföldön éltek továbbra is, nem lehet neki taj kártyája, lévén csaknem országban lehet érvényes eg3szsegbiztositasa mindenkinek
2017. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!