Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipotónia dévénnyel, de nem késő?

Hipotónia dévénnyel, de nem késő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fiam 6-án 16 hónapos lesz. Már kiskora óra mindent késve csinált, de azt mondta az orvosunk és a védőnőnk, hogy pufi, de nincs baj, behozza majd. 1 éves korára jutott el oda, hogy kúszik, mászik, térdepelve felkapaszkodik, és pont. De ezt is lomhán, szinte vonszolva magát. A doki mondta, hogy várjunk, meg belejön. Gyógytornára beutalt, de mikor jeleztem, hogy nem fejlődik, nincs semmi erősödés, akkor beutalt neurológiára, de ez most volt. 15 hónaposan. Ott nagyon megijesztettek egy betegséggel, de szerencsére beigazolódott, hogy nincs gond. Minden eredménye rendben van. Viszont megállap8tották, hogy hipotón. A lábán nem is támaszkodik meg. Nem tudtak neki reflexet kiváltani a lábában. Most mondtam, hogy nem várok már,elvittem dévényre. A hölgy nagyon profinak tűnik, ránézrsre megmobdta, hogy mik a fiam problémái. Kb ott kezdjük, hogy a nyakát és a törzsét erősítjük, mint a nagyon pici babáknak. Éreztem, hogy baj van, de nem sejtettem, hogy ekkora, mert hát mászva közlekedik, meg próbál felkapaszkodni. Volt más is hasonló helyzetben? Hogy túl későn kezdett bele a fejlesztésbe? Ilyenkor is hatásos lehet a fejlesztés? Csalódott vagyok, a dokikban, de magamban is, hogy nem álltam jobban a sarkamra, csak most.



2017. júl. 29. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
keress rá a hipotón gyerekek szülei fb csoportra, ott több segítséget kapsz!
2017. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Devenyest kérdezd meg, ő mit mond? Tény, h minél kisebb annál hatásosabb a terápia, de szerintem nem késő még. Meg fog tanulni járni, emiatt ne aggódj, hipotonia egy kis izomgyengeseg de ezen tudnak segíteni. Hagyott ki nagymozgást?
2017. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kis kesesben vagytok, de egyelore nincs veszve semmi. Nekem ketto gyerekem volt hipoton, szinten devenyeztunk, ugrasszeru volt a javulas. Erdemes a devenyest megkerdezni, o hogyan latja, illetve te magad is latni fogod, hogy nektek bejon-e.


Bonuszmegjegyzes: a sajat vesszoparipam: figyelj oda, hogy ne felejtse el az arcat, szajat is megnezni es szukseg eseten kezelni, sok problemat megelozhettek vele.

2017. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagymozgás nem maradt ki. Vagyis forgott (sokat), kúszott 2 hónapot, és most 4 hónapja mászik/ül. Néha térdepelve felkapaszkodik.

A dévényes hölgy mikor megkezdte a kezelést, akkor derült ki számomra pl, hogy a nyakát sem tartja elég erősen, így azt mondja, hogy a törzs és nyakizmok megerősítésével kezdjük, persze a láberősítés mellett. Annyit mondott csak, hogy nem 1-2 hónap lesz, de többet nem, és megmondom őszintén, hogy amilyen megrázó hetünk volt a kórházban (neurológiai kivizsgálás, de szerencsére minden negatív), és mivel csak annyira volt időm, hogy gyors letusoljak itthon, és rohantunk is dévényre, így már lelki erőm nem volt megkérdezni. A toxikológus szerint meg fog tanulni járni,mivel a minden nagymozgás megvolt.

Kedves utolsó! Mit értessz az alatt, hogy a száját megnézni? Ügyesen rág, darabosat eszi, étkezéssel sosem volt gond. Vagy másra gondoltál?

2017. júl. 29. 14:39
 5/10 A kérdező kommentje:
A dévényes az arcát is átmasszírozta, meg a buksiját is.
2017. júl. 29. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Pont ezt, ezek szerint kezeli. :) A regen vegzett devenyesek egy resze kihagyja, pedig gondot okozhat, de igy nalatok nem fog.


Az, hogy megvoltak a nagymozgasok, nagyon biztato sok szempontbol. Ha a devenyes csak ket honapot mondott, akkor optimista, eszerint nincs veszes gond. Ne aggodj, hamar behozza a tobbieket. :)

2017. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. Azt mondta, hogy nem 1-2 hónap lesz.
2017. júl. 29. 15:54
 8/10 anonim ***** válasza:

En igy is optimista lennek: ha megvannak a magymozgasok a maszasig, amit aktivan gyakorol, emelle neurologiai eltereseket nem talaltak, az egyertelmuen remenykedesre ad okot. :)


Aztan a kezelest meg meglatjatok. A lanyommal fel evet jartunk, a fiammal 3 honapot, aztan most jartunk meg egy evet. Hamar elmegy, kulonosen ha kozben mar latod a fejlodes jeleit.

2017. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokkal bizakodóbb vagyok!
2017. júl. 29. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Sztm így ,h nincs neurológiai eltérés, semmi baj nem lesz. Amit a kezelés mellett még megtehetsz (devenyesunk mondta):

Próbáld késztetni minél több mozgásra, építs neki alagutat, maszokazzon, vegyél neki trambulint, kapalozzon medencében stb stb. Egy hipoton gyereknek mindig nehezebb lesz növelni az izom erőt, ezért sokkal több mozgásra mell biztatni.

2017. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!