Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alhatok újra a barátomék...

Mikor alhatok újra a barátoméknál, ha koraszülött baba van náluk?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy nemrégiben volt itt hasonló kérdés, de azt nem én tettem fel, így első nekifutásra, bár sok a hasonlóság. De abban nem koraszülött babáról van szó.


Barátom kishúgát most engedték haza (33. hétre született azt mondta és most 3 hetes), régebben elég sokat aludtam náluk, mivel jóban vagyok a szülőkkel, nem is volt ez gond. Igaz, hogy nagy a ház, de akkor is ezt meg kellene beszélni. Barátom mondta, hogy az anya mostanában elég ideges és nagyon nagyon félti a babát + mivel közel van az 50hez, sokan őt hibáztatják a koraszülésért, hogy bevállalta a terhességet, ezért nem lenne jó a "tűzzel játszani".


Ti mit javasoltok, egyáltalán érdemes ezt a témát felvetni a barátomnak a szülei felé vagy ha nem most, mennyi időt várjunk ezzel?


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. júl. 31. 23:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkepp vard meg a 6 hetet, es utana kerdezzen ra a baratod.
2017. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
33 het egyebkent nem olyan egetrengeto, par het esfellegzik biztos az anyuka.
2017. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy segiteni akarsz menni...?
2017. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
En minimum 6 hetet varnek de inkabb 8-9-et. Azert mas az ha valaki elmegy 2-3 orara vagy ott is alszik.
2017. júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szívesen segítenék is persze, bár eddig nem volt nagyon mit, mert napközben otthon nem voltunk velük, inkább elmentünk erre-arra. Csak este ottaludtam náluk, tudták, de gyakran észre se vették, mert a szülői "rezidencia" felül van.

Csak barátom elég sok kellemetlenséget mesélt, hogy a szülőkkel egy csomó mindenki összeveszett meg elfordult a családtól (pl az egyik pont a barátom nagynénje, aki pont a szülés utáni nap hordta le az anyukát, orvosok a szülők amúgy hogy mit tanultak az egyetemen meg ilyenek, hogy telefon is repült ki az ablakon meg ilyenek voltak), meg most az amúgy kedves és nyugodt anyuka bárkinek képes tőből leszedni a fejét...

2017. júl. 31. 23:37
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Menjetek hozzátok aludni.
2017. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Azért az egy nagy hülyeség, h a kora miatt lett koraszülött a baba, ezt csak a bunkó rokonok ráfogják. Bárki szülhet korábban, tökmindegy mennyi idős. Azt nem tudom mikor aludj ott, te ismered őket, ha külön szinten vannak, akkor nem hiszem, h zavarnád őket.
2017. aug. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%
Ja, persze...
2017. aug. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

1.: Kérdezd meg a kismamát, tudsz-e segíteni neha, igényli-e /elfogadja-e azt?

2.: Ne a barátodat kérdezd, hanem a kismamát, hiszen ő a kompetens a válaszolásban.

2017. aug. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképpen várd meg a 6 hetet és utána kérdezz rá, hogy nem e tudnál valamit segíteni. Akár a takarításban. Utàna pedig finoman megkérdezheted, hogy zavarná e, ha ott aludnál.
2017. aug. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!