Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól evett már veletek az...

Mikortól evett már veletek az étteremben a babátok?

Figyelt kérdés

Még csak három hónapos a lányunk, szóval még messze van, hogy azt egye, amit mi. De nem igazán szoktam rendszeresen főzni itthon, inkább éttermezünk.


Nálatok meddig volt az a menetrend, hogy először megetettétek a babát otthon?

Köszönöm előre is a válaszokat!:)


2017. aug. 1. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem igazán jártunk étterembe mióta ő is tud velünk enni, nekem fontosabb hogy egészséges jó minőségű ételt kapjon nem azt amit az éttermekben elé tennének(tudom dolgoztam nem egy étterem konyháján). De azt mondanám három éves korától évente egyszer-egyszer.
2017. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem is fontos az, hogy milyen ételt eszünk. Szerintem ehhez nem kell szülőnek lennie az embernek. És tudom, hogy ahová járunk, a legjobb helyek között vannak.
2017. aug. 1. 14:40
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Most 7 hónapos a fiam. Eszik már több mindent, de nem ez fogja befolyásolni azt, hogy menjünk-e étterembe vagy sem.


Ha most mennénk, biztosan tudnék adni már neki 1-2 dolgot, de az sem biztos, hogy akkor lesz éhes vagy akar enni amikor épp ott ülünk majd. Lehet csak rágcsál majd.. Beültetném az etetőszékbe és adnék neki játékot. Ellenne.


Amúgy meg kövezzen meg az az étterem, aki beszólna amiatt, hogy mi fogyasztunk, a fiam meg otthoni pürét eszik vagy üveges kaját........!


Az etetést amúgy sose kötöttem a lakáshoz. Ha épp úton voltunk, akkor útközben etettem meg. De tudatosan asztalhoz nevelem, azt gondolom ez fontos.

2017. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

"Amúgy meg kövezzen meg az az étterem, aki beszólna amiatt, hogy mi fogyasztunk, a fiam meg otthoni pürét eszik vagy üveges kaját......!"


Nem szoktak senkit megkövezni ezért. Sőt, a pincér szívesen megmikrózza az üveges bébiételt...


Vendéglátásban dolgoztam, mindenféle méretű babával jártak enni az emberek. A legtöbb helyen etetőszék is van.

2017. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, én is a legjobb helyek között lévő éttermekben dolgoztam, de a gyerekmnek nem adnám amit ott adnak. Nem azért mert baj lenne vele, romlott vagy valami, hanem a többszöri fagyasztás, több nappal előre elkészítés és hasonló praktikák kiölik az ételekből a tápanyagtartalmat így csak az üres kalóriákat kapjátok, tápérték és vitamintartalom nélkül, ami azért egy gyereknél eléggé fontos.


Láttam hogyan tárolják akár egy hétig is a fagyasztóban a bepanírozott húsokat, hogyan alakult át a pörkölt vagy gulyáslevessé vagy hortobágyi húsos palacsintává, ha egy-két napig nem talált vevőre, amik ugye a különböző konyhatechnológiai eljárások során károsítják az étel értékes részét.

2017. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Kirándulások, családi ebedek stb miatt már pár hónaposan is jött velünk. Először kb 7 hónapos lehetett, amikor kapott egy-egy falat krumplit , rizst vagy roston csirkét, de jól nem lakott véle, ilyenkor bebiételt evett. Bőven elmúlt egy éves, amikor evett annyit étteremben, hogy az étkezésnek lehessen mondani.
2017. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Most lesz 2 és a családi nyaraláson már szépen evett az AI hotelben. Vészhelyzet bébiételt még csomagoltunk (pontosabban tasakos gyümölcspüréket, már csak ezt eszi meg otthon "bébiételből", egyébként természetesen a miénket), de nem kellett hozzányúlnunk.

1,5 évesen még nem ment volna ez, de ő eleve 15-16 hónaposan kezdte nagyobb mennyiségben a házit enni, előtte pürésíteni kellett, a darabos nem igazán csúszott.

2017. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Hiába pontozzátok le, bizony igaz, amit 5-ös ír...
2017. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
8 hónaposan már evett az enyémből. Úgy szoktam kérni,hogy tudjon enni belőle. Levesből krumplit, répát, főtt husit szoktam neki adni, natúr csirkemellet, grill zöldségeket, rizset. Csak olyat amit amúgy is eszik itthon is.
2017. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Kisfiam 14 hónapos, most nyáron volt olyan, hogy beültünk valahova ebédelni kirándulás alatt, és kértem neki is direkt gyerek adagot. Eleszegette, és utána már nem kapott mást, elég volt neki. ( egy-egy hétvégén belefér, hogy éttermi sültkrumplit egyen rántotthússal.)
2017. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!