Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 12 hónaposan nem akarja...

Ha 12 hónaposan nem akarja még megfogni a kaját, ill. a cumisüveget, az baj?

Figyelt kérdés

Olyan 7-8 hónaposan volt, h megfogta a cumisüveget, de csak a hasánál tartotta, így nem jött belőle semmi, megdönteni nem tudta, de most már ezt sem hajlandó. Próbálok neki naponta többször adni pufit, h hátha megjön a kedve, vagy együtt kanalazom vele a kaját, amin nevet, de magától nem érdekli. Inkább csak lógatja a kezét és tátog, ha kaját lát. Ha pufit nyújtok felé, tátja a száját, ha ekkor a kezébe rakom inkább, akkor gyűri, nyomkodja, dobálja, de meg nem enné. Ha a szájához teszem, akkor bekapja, de el is engedi, aztán szívja, mint a spagettit. Ha ugyanígy mondjuk játékot nyújtok felé, azért simán odanyúl és elveszi, de ha látja, h kaja, csak tátog. Ha odaadok neki egy tálat, amibe teszek mondjuk 3 db pufit, akkor kidobálja őket a földre, megpaskolja, visszarámolja a tálba, játszik vele, de csak akkor nézi kajának, ha megfogom és felé nyújtom. Akkor megint tátog. Ha kanállal etetem, a végén hagyom, h ő kanalazzon, de akkor is inkább azt élvezi, hogy kimeri a kaját és a földre tottyantja, vagy a ruhájára. MÉgcsak eszébe sem jut a szája felé irányítani. Ha az etetőszék tálcájára gyümölcs, zöldség kockákat teszek, azokat is ledobálja a földre, vagy összemorzsolja a kezében és csodálkozva nézi a tenyerén szétkenődött kaját, hogy de fura. Péksüti kockákat még nehezen eszik, általában öklendezik tőle, kiflicsücsköt volt, h adtam neki, de azt sem vette a szájához, ha én adtam, öklendezett, így erről leálltam. A cumisüveget sem hajlandó megfogni, ha eszik belőle. Amúgy, ha csak úgy leteszem mondjuk mellé a földre, simán felveszi és nyomkodja két ujjal a cucli részét, vagy dobálja az üveget a földön, de ha a szájába adom, akkor megintcsak lógnak a kezei és várja, hogy etessem.

Fog ez változni? Minden ismerősömtől azt hallom, h ilyenkorra már rég szoktak kaját maguktól a szájukba venni. Amúgy a fogai jönnek, a keze folyton a szájában van, így a mozdulat menne neki.

Köszi.



2017. aug. 1. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónaposom is hasonló, vagyis kicsit még furibb ugyanis a cumisüveget, amiből a tápszert kapja nem fogja meg, de az itatópohárból tud inni egyedül, szépen fogja.Pufi, babakeksz, kiflicsücsök...ezeket megfogja, szépen eszi, viszont a gyümölcsöket vagy meg sem fogja, vagy ha mégis akkor az én számba tömködi, még roaszabb esetben eldobálja.De ugyanez van mondjuk a vajaskenyérrel is, ez ilyen típusú kajákat csipkedem neki és úgy adom,én a kanalazást még nem "erőltetem" én adom neki kanállal.Emiatt nem igazán izgulok, majd rájönnek, szerintem nem akkora gond, minden gyerek másképp fejlődik.
2017. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyàm szerint én még 3 évesen se fogtam meg. Sőt 4-5 be is etetett
2017. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
:) Egyem meg, kicsi még...az enyém 16 hós (lány), inni iszik egyedül cumisüvegből, kukit, kiflit megfogja, meg a babakekszet. De én etetem kanállal. Néha-néha kéri a kanalat, hogy megfoghassa, ő ehessen. 3 falatig. Utána adja vissza :) Majd szépen lassan megtanulja, ne hasonlítgasd más gyerekhez!! 3-4 évesen senki nem fogja megmondani, melyik evett már 1 évesen késsel-villával, és melyiket etették, hidd el!!!
2017. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Azóta hogy alakult ez?

Épp ugyanígy vagyunk. Itató poharat simán emeli és issza, még a babapiskótát meg hasonlókat is, de a főtt ételt vagy gyümölcsöt, ami rendes kaja lenne, nem..


Ugyanúgy ahogy az előző írja: szétnyomja nézi de nem eszi..

2017. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!