Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hozzuk haza az újszülött...

Hogy hozzuk haza az újszülött babánkat a kórházból? Pár naposan ez nem gond?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha buta kérdés, de első baba, fiatal is vagyok és pár dologban (na jó, rengetegben :) ) bizonytalan is vagyok.


Budapesten fogok szülni, viszont mi máshol élünk, 210 km-rel arrébb, ez kocsival durván 2 óra szokott lenni.

Szerintetek egy pár napos babával lehet ennyit egyszerre menni?


Mert apukám Budán él, lesz nála is babaszoba, nekem/nekünk is van ott külön hálószobánk és így az is megoldás lenne, hogy az első hetekben ott legyünk. A párom 4 hétig úgyis velünk lenne, szóval ingáznia sem kellene a munkája miatt. De akkor meg új környezetet kéne megszoknia, plusz anyukám sem tudna annyira segíteni. Mert jóban maradtak apával a válás után, de ő nyilván nem lenne ott mindig...


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ti elindulnátok haza egy pár napos babával, vagy nem?


2017. aug. 4. 08:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Én nem indulnék el vele, nagyon picike és kb 30 percet tölthet egyszerre a hordozóban. 2 hetes koráig szerintem nem mennék vele sehová, de biztos lesz aki bevállalná.
2017. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy hazavinném, mindkét szülésem után csak arra vágytam, hogy végre otthon legyek és bekuckózhassak a gyerekkel, összeszokjunk, szokja a környezetet. 210 km nem a világ és semmi baja nem lesz, ha fél óránál többet van hordozóban, ez az időbeli korlátozás a redszeres használatra vonatkozik,nem az esetire, kutya baja nem lesz, ha becsatolják a hordozóba egy alkalommal ennyi idősen. sanszosan a legjavát átalussza, meg is lehet állni megetetni, tisztába tenni, ha szükséges, de amennyiben etetés után indulok el vele, valószíbnűleg fel sem ébred, míg hazaértek. 4 hetesen sem lesz jobb utoazni vele, akkor már lehet ő is sokkal éberebb, aztán szokhatja meg megint az j környezetet, hiszen az apukánál lévőeket hiszi addigra otthonának. Mondjuk alkalmazkodik seperc alatt, az nem gond, de én nem maradnék firssenszülten idegen helyen 4 hétig férjestül, csak azért, hogy ne kelljen utaznom 2 órát, annyit nem érne meg, akkor sem ha a apukám lakásáról van szó. édesanyádnak a baba körül amúgy is nagyobb haszntá veszed, nem kell ezt túlparázni, simán haza lehet menni egy ekkora gyerekkel.
2017. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
14%
Ha apukádnál amúgy jók a körülmények, és ő is elvállalja a kellemetlenségeket (és nem egy ideges típus), akkor arra az egy hónapra én még maradnék. De ezt feltétlenül beszéld meg vele is előre!
2017. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon jó, hogy ezt így megszerveztétek! Ügyes, hogy városon belül kialakítottatok egy kis lakhelyet magatoknak!


Természetesen utaznék vele én is. Első időkben leginkább eszik alszik.

A hordozós dolog meg hülyeség - de nem akarok senkit megsérteni - ha jó minőségű jó kialakítású hordozütok van, biztosan nem lesz baja 2 órán át benne. Arra figyeljetek, hogy meleg van, egy vékony textil pelust én alá raknék majd, hogy ne izzadjon bele. Vagy útközben álljatok meg pihenni ha felébredne.

A fiammal 1 hónaposan utaztunk először, szintén 200km-t és VÉGIG aludta. Pedig két óránként evett akkor még. És végig a hordozóban volt, mégsem lett gerinc ferdüléses vagy nem tudom mit szoktak mondani.


Azt szervezd meg előre, hogy minden esetben tudjon enni. Ha valami miatt kénytelenek lennétek megállni, legyen veletek víz, ha szoptatsz akkor az adott, ha tápszeres lesz akkor legyen bekészítve előre termoszba meleg víz stb.


Amúgy meg igen, számít, hogy kialakuljon egy rend. De az a rendszer nem a lakás alapján fog kialakulni. Hanem a ti időbeosztásotok miatt. Lásd: Mindegy hogy hol, ha minden nap 6-7 körül fürdetitek, akkor azt fogja figyelni esti rituálénak, nem azt, hogy melyik szobában van. Én alapból nem féltettem az új környezetektől a fiam, mert számunkra fontos, hogy rugalmas legyen. Lassan 1 éves (első baba amúgy) és bárhol elvan, akár nélkülünk is. Az utazást meg még mindig nagyon szereti - még mindig végig alussza.


Szóval én pártolom a terveteket :)

2017. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Persze, hogy haza vinném.

Én is Pesten szültem, kb 100 kmre lakunk a fővárostól.

Babahordozóba szépen végig fogja aludni az utat. Ha èhes akkor megálltok, megeteted/böfizteted és mentek tovább.

A babának meg neked is az legjobb ha a megszokott lakasotokba vagytok.

Kellemes babavárást.

2017. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon kakom, csaszar utan 16 oraval mar jottunk haza, 200 km a korhaz. Ez teljesen normalis kulfoldon, mert nagyok a tavolsagok. Megis el es virul minden gyerek.
2017. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Hazavinném az otthonunkba. Annak van varázsa. 2 órát egy újszülött végigalszik, etetsd meg, mielőtt elindultok.
2017. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hazamennék vele.

Kibírja a 2 órát, vsz végig fogja szunyálni. Ha nem, akkor megálltok, megszoptatod, tisztába teszed és már mehettek is tovább.

2017. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, és lehet, hogy rossz tanácsot adtam...

Időközben eszembe jutott, hogy amikor a mienk született, akkor amikor hazahoztuk, valamennyi időn belül be kellett jelentkeznünk a védőnőnél. Ha nem is aznap, de pár napon belül. Arra sajna nem emlékszem, hogy ez általános szabály volt-e, vagy csak a mi gyerekdokink kérte, de mivel mi közel lakunk a rendelőhöz, be se kellett vinni a picit, kijött a védőnő meg a doki is munkából hazafele menet. Ez így annyira megnyugtató volt!

Szóval akárhogy is döntötök, a gyerekorvossal és/vagy a védőnővel is beszéljétek meg!

2017. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kell bevinni a rendelőbe, a gyerekorvos és a védőnő is házhoz megy az újszülötthöz.
2017. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!