Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül nektek babátok...

Mennyibe kerül nektek babátok eltartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy az eredeti kérdésem megfogalmazása kicsit furcsa, de nem tudtam hogyan tehetném fel. Most fog megszületni a kis babám, de kezdő anya vagyok és bevallom őszintén fogalmam sincs, hogy mire számítsak. Csak anyukámat tudom megkérdezni, de Ő nem naprakész a mai árakat tekintve. Arra lennék kiváncsi, hogy egy hónapban körülbelül mennyit költötök a babátokra? Ennivalójára, pelenkára, tisztálkodó szerekre. Esetleg ha van valami tippetek, min vagy miken lehetne spórolni, mi az, amiből nem feltétlen a legdrágább a legjobb?! Ha abban is segítenétek, hogy mivel játszik a babátok a születésétől kb egy éves koráig és, hogy milyen (valóban hasznos) játékokat lenne érdemes neki beszerezni, azért nagyon hálás lennék.


Ketten leszünk a babámmal, 180 ezer forintból vajon meg fogunk e élni? (Természetesen babakocsit és kiságyat nem ebből kell vennem, van megtakarított pénzem, de váratlanul maradtam egyedül és innentől a havonta érkező pénzemből kell gazdálkodjak.)


Mindenkinek előre is köszönöm!


2017. aug. 5. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Öt hónapos, még anyatejes.

Napi 4-6 pelenka fogy, ez attól függ, milyet veszel. Ezen nem éri meg spórolni, mert ha este átázik, meg a háta közepéig kakis lesz, vagy kipirosodik a bőre, az mindkettőtöknek szívás. Olcsóbb se lesz havi bontásban, mert akkor nem 4-5, hanem 7-10 pelus kell egy napra.

Vannak akciós kuponok, leárazások, olyankor érdemes bevásárolni.

Ruhát, játékot olcsón tudsz venni a neten, pl. Facebook csoportokban. Ez csak rajtad múlik, hogy mennyit költesz rá. Sok játékot ne vegyél, mert a kedvenc játékain kívül nem fogja érdekelni. Az üres zacskó, fakanál, műanyag edények: ezerszer érdekesebb lesz a picinek, mint a drága játékok.

Fürdőző és sampon nem kell sok, egy hónapot minimum kibír egy flakonnal. Egy ezres a legjobb márka is, annyit ki lehet bírni.

Ami olcsó és nagyon jó, az a gyógyszertári popsi krém! Lehet, hogy nem illatozik, de egyszer se volt piros a popsi!

Igazából nem tudom, mennyit költünk a picire. Talán havi 20 ezer lehet, de talán annyi se. Lekopogom: nem volt még beteg, nem hasfájós, és nem kell tápszert venni.


Később több lesz a kiadás is. De az első hónapokban, ha minden rendben van, akkor nem sok.

Sajnos, ha nincs minden rendben, és pl. tápszeres lesz, vagy fejlesztésre kell vinni, akkor ez sokszorosa lehet.

2017. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát, ezt így sosem adtam össze, de megpróbálok segíteni.


Ennivalójára 6 hónapig semmit nem kellett költeni, anyatejes volt. Utána is minimális, nem volt egy jól evő baba, kb. fél üveg babakajányi mennyiséget evett meg egyszerre. Később meg úgy főztem, hogy normál adagot magunknak, aztán fűszerezés előtt kiszedtem neki való dolgokat belőle, úgyhogy az sem volt egy hatalmas összeg külön. Pelus sok fogyott, a legelején minden szopinál kakált szinte, az napi kb. 10, később ez csökkent, 1 éves korára úgy 4-5 pelus ment el/nap. Havi szinten ez olyan 10-12 ezer lehetett átlag, de Liberót használt főleg, meg Pamperst, szóval olcsóbban is meg lehet azért úszni.

Ruha is attól függ, hol veszed, én Tesco, Auchan, Pepco, KIK-ben, Lidl, szóval nem márkásak, de újak, szépek, szerintem minőséggel sincs gond. Erre havi szinten azért nem kell költeni, szezononként talán 30-50 ezer körül, de igazából sosem adtam össze, meg elég sok ruhája van a lányomnak. Ami húzós tényleg, az a cipő, ha már járni kezd, azt 10 alatt nem nagyon úszod meg.

Tisztálkodószerek szerintem nem vészes, 2-3 havonta olyan 3-4 ezer.

Játékok: amit az én lányom sokáig szeretett, amíg nem tudott közlekedni, az a játszószőnyeg volt, meg amivel matatni lehet, kocka sokféle birizgálóval, kilógó bigyóval, tudod. Foglalkoztató könyv, csörgő-zörgő, forgó, huzigálható dolgok. Minél több különböző matatnivaló volt valamin, annál jobban bejött neki. A pihenőszékről azt hittem, hogy hülyeség, de rá kellett jönnöm, hogy elég jól jön, ha főzni kéne egy gyors, 20 perces valamit pl. Kivittem székestül a konyhába, dumáltam meg bohóckodtam neki, simán elvolt úgy, fekve egyedül nem sokáig.


A kiadásotok nem tudom, hogy mennyi, de ha nem vészes, tehát nincs lakbér, hitel vagy ilyesmi, akkor el tudtok lenni ketten 180-ból szerintem.

2017. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

1 hónapos a kicsi. Nem számoltam de 370 ft egy doboz tápszer, fogalmam sincs mennyi fogy mert a nagytesónak is kiírják még tejallergia miatt így ugyanazt eszik, tápszersűrítő 2700 ft és már 3. hete eszi, espumisan vagy 2 ezer ez a 2. doboz 1 hónapja. A pelenka kb 10-12 között lehetett az első hónapban, popsitörlő 1500, darabra 4x80. Kozmetikumok, kórházból hazafele 3000 körül volt a sok recept, azóta is van minden, magában a kozmetikum kevesebb mivel ebben gyógyszer is volt.

A nagytesó (22 hós) már kényesebb eset volt, HA tápszert kapott 6 hós korig, 2200/db és egy doboz 1 hétig se volt elég. Fürdetőt semmit se bírt, 1 éves korig ugyan gyógyszertárit használtunk azóta az olcsóbbaktól vagy kiütéses lett vagy száraz a bőre, így 2200 ft egy tubus, sima pelenkát esélytelen ráadni, maradt a bugyis de pelenkából se mindegy milyen mert volt ami kiütötte a fenekét. Pelenka neki vagy 15 ezer. Ha tejeset főznék akkor sima tej helyett rizs vagy mandulatej, 3x annyiért és sorolhatnám, gasztroenterológia is 5 ezer/ kb 2-3 havonta szoktunk menni.

Öltözködésnél nagyon nem mindegy, hogy új vagy használt, hol veszed a ruhát. Nekem a kisfiam tavaly szeptemberben (1 évesen) került vagy 40-50 ezerbe, hálózsák, kabát, cipő, body, nadrágok, pulcsik mert méretváltás is volt. Máskor meg szinte semmit sem kell venni 2-3 hónapig.

A kicsit lehet kell vinnünk majd dévényre, mert már tud hasrafordulni meg kiflitartásban van szinte mindig, az állítólag 4 ezer/ alkalom, még csak jövő héten fogják megnézni egyáltalán, szóval rá is kell költeni ha igaz a gyanúm.


De ha a te babád szopik és nincs gond se a hasával, se az izomzatával, se a bőrével, akkor nem kerül sokba eleinte bár attól is függ honnan öltözteted (fb csoport vagy legdrágább babaruha boltok, nagyon nem mindegy)

6 hós kor után attól függ, üveges bébiétel nem olcsó, attól függ milyen az étvágya. Meg a zöldség-gyümölcs, van aki tejpépet is ad.


A 180 ezer az ami marad vagy mennyi marad ebből megélni? Erre a részre nem lehet így válaszolni.

2017. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia! a pelenka kb 10-15 ezer ft, a piros betus drogeriaban lehet a legolcsobban venni a pelenkat, a babakartyaval.(irj ram, ha ebbol meg nem egyertelmu mire gondolok, mert ide nem irhatom ki a bolt nevet)

terhesvitamin: 1000ft havonta, jutavit kapszula

ujonnan mi semmit nem vettunk, boven jo a hasznalt babakocsi(vizszintesre dontheto esernyokocsi, beleteve egy mozeskosarral, vagy hordozoval, ez a legpraktikusabb) es a babakocsit annyi mindennek nekitolod h ugyis leserul, felesleges a vadiuj belole

ruhakbol eleg 10db rovidujju body es 10hosszuujju rugdalozo, 56os meret kell elsonek. ezt is lehet hasznaltan venni, a babak ugyae tudjak tonkretenni.

cumisuveget raersz akkor venni ha nem megy a szoptatas.

a gyerekorvos ir majd fel a babanak popsikremet es furdetot, ezek nagyon olcsok, es jo minoseguek, a babam erzekeny borere jo, sokkal jobb mint a draga drogerias kencek

jatekok: szeretik a babak a jatszoszonyeget, lehet venni par ezer ft ert hasznaltan, a jatekhidjara pedig az ebayrol vettunk olcson pluss csorgoket. lazmerobol ne vegyel digitalisat, semmire se jo. ebayrol vettem tavhomerot, pontosan mer (ellenoriztem higanyossal)es kb 2 ezer ft volt(tudok linket kuldeni).

ha esetleg tapszeres lesz a babad, akkor a gyerekorvos fel tudja irni receptre es ugy kb fele aron van(egy teljesen tapszeres gyerek tapszere kb 5ezer ft atlagos aru tapszerbol)

szerintem a pihenoszek feleeges ha van babahordozod, mert abban ugyanugy tud nezegetni.

torolkozobol nem erdemes draga babatorolkozot venni, sokkal praktikusabb a nagy felnott torolkozo nekik, jobban be tudod bugyolalni.

2017. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Összesen kb 140-ből élünk meg, ebből 50-60 megy el a babára (1 éves). Nehéz ennyiből. Nem veszünk extrákat, de megélünk.
2017. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Nalunk nem irjak fel receptre a tápit és szinte eljetől fogva kellett, így az volt egy hónapra 20 ezer. De ha szoptatsz az ugye ingyen van, meg ha a tapit felirjak az ugy sokkal olcsobb. Ez volt a legnagyobb kiadas, emellett a pelus kb 10 ezer, én Pampers premium care-t veszek, azt valt be leginkabb. Mióta hozzataplalok mégtöbbb, mert tapszerbpl kb ugyanannyit megiszik, mint addig, de még bejöttek a bebiételek, Sinlac, tejpépek, gyumolcsok, joghurtotok, turó, zöldség, hús, ezeket nem szamoltam soha össze igazaból, de mondjuk 1 doboz tejpeép elég kb 4 napra és 1000 ft, 1 db bebiétel kb 300 ft, a kajaarakat gondolom ismered. Plussz ugye törlökendők, popsikrem, furdető, stb...Jatekokat ruhakat vehetsz olcson is hasznaltakat, hatar meg a csillagos ég, nalam kb 20-30 ezer 2-3 havonta.
2017. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Bocsánat, nem olvastam az előzőket.

Ruhát, játékot, babakocsit, kiságyat, kiskádat, kb mindent meg lehet venni jófogáson. A gyerekek hamar kinövik ezeket, max 1 évig használják a legtöbb esetben így nincsenek elnyűve ha olyan a család.


Nekünk a 3 részes babakocsi így 35e volt, a kiságy matraccal rácsvédővel 2 lepedővel és pelenkázóval 10e. A ruhákat rokonoktól kaptunk használtan, a játékokat nagyik és rokonok bőven ajándékoztak.


Amit mi vettünk az a cumisüveg volt, egy baba törölköző és amit a doki felírt fürdető meg popsi krém. Az első hónapokban pelenkát se vettünk mert mindenki azt hozott ajándékba.


Tehát nagyon sok mindent jó minőségben meg lehet szerezni használtan. Ha szoptatni fogsz, akkor meg egy jóóóóó darabig tudsz gyűjteni "kajára valót" amíg nem eszik. Én így csinálom: minden hónapban a 12 ezer forintos családi pótlékot félre teszem, így ha majd gyerekülést vagy bármit kell venni, lesz rá keret, megtakarítás.


Ha csak a saját fizetésem nézem, sikerült megkapnom egy 200 körüli CSED-et, és 132 körüli GYED-et. Szóval ha a kézhezkapott pénzed 180 körül lesz és nem megy el albérletre, akkor víííígan meglesztek belőle!

Főzz saját kajákat, hűts be csapvizet inni, oszd el a hónap elején a kiadásokra valót - pl fix a UPC, fix hogy kb 10 vagy 20 a rezsi stb. ezzel sokat lehet spórolni.


Amúgy sose vettük meg a legjobb cuccokat. Kozmetikumokból se. De ehhez kell az, hogy a baba ne legyen érzékeny bőrű. Ha te megbízol a gyógyszertári receptes dolgokban, akkor azokat fillérekért meg tudod majd venni.

Illetve ha esetleg tápszeres lesz a baba, hiába elérhető a doboz a Tescoban is, igenis menj el mindig receptre írni, mert az félárú úgy.


Ha nem tápszeres, akkor leginkább a beszerzendő gyerekszoba egyedül a macerás kiadás. Azon felül csak a pelus meg a többi használati dolog van csak.

Amúgy pelusból a Tesco-s nagyon jó. Nekünk olyan mintha Libero minőség lenne. A dm-es is használható de jobban pisi szagú ha telik. Próbáld ki kis csomaggal melyik válik be.

MINDEGYIK árucikk engedélyezett az eladásra, tehát életveszélyes, ártalmas dolgokat nem raknának ki a boltok polcaira. Az olcsó is használható, maximum vannak benne plusz hozzávalók, vagy épp nincsenek..

2017. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Mindenkié igazán hasznos volt, mentek a zöld kezek! Kicsit meg is nyugtattatok, azt hittem sokkal több lesz a baba kiadása..
2017. aug. 5. 13:29
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem a baba eltartása kerül sokba. A kisgyereké, a nagy gyereké kerül sokba, és egyre többe, ahogy nő.
2017. aug. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azért emeltem ki a kérdésemet, mert azóta is folyamatosan hallom a barátnőimtől és ismerőseimtől, hogy én nem tudom elképzelni mennyibe kerül egy gyerek. Hát idáig azt hittem el tudom és a kérdésemre érkezett válaszok is megerősítettek ebben. Szerintem amiket ide leírtatok nem kis összegek, de az tuti, hogy ők nem ennyikre gondolnak, és szerintem ez túlzás.

2017. aug. 25. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!