Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan vesztem össze anyósommal?

Jogosan vesztem össze anyósommal?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2 hónapos babám. Mióta sokat van ébren napközben, borzasztó nehéz vele! Szinte lehetetlen letenni, sokszor ok nélkül sír, sűrűn cicizne (az mindig megnyugtatja). Anyósom meg állandóan ossza az észt. "Nehogy elmondjam valakinek, hogy szinte állandóan szopizik, mert ilyen nincs, magamat minősíteném vele, és jól körberöhögnének!" "Tartsam be, hogy 30 perc szoptatás, 3 óránként." "Neki aztán ne mondjak ilyet, hogy nincs időm reggelizni, az ő idejében még eldobható pelus se volt, mégis volt rá ideje!" "Ha csak cicizni akar, adjam neki a cumit, ne mondjam már, hogy nem fogadja el, azt úgyse hiszi el!" Igazából ő akárhányszor látta eddig, mindig nyugisan aludt, nézelődött picit, aludt tovább. Szóval az ő szemében egy álombaba, akit én nem tudok kezelni - ezek szerint. Hát elszakadt a cérna, és magamból kikelve az egyik ilyen beszólásnál megmondtam, hogy annyira jó, hogy mindenki ennyire ért a gyerekemhez, milyen jó, hogy én vagyok vele 0-24-ben, én látom, hogy mi van. Erre "ő csak segíteni akar, mert nem vagyok éppen a helyzet magaslatán. Erre én megmondtam, hogy milyen jó, hogy mindenki más azon van. És ezzel a lendülettel el is akartam viharzani itthonról, idegesen kaptam fel a kulcsom (gyerek aludt, férjem végignézte ezt). Erre anyós, hát nagyon szép vagy mondhatom, itt hagyod a gyerekedet? Hozzátenném, az alvó gyerek mellett férjem mindig itthon szokott lenni, ha el kell szaladnom fél-1 órára bárhova. Szóval ezt a beszólást se éppen értettem! Végül maradtam, ő ment el, azóta kerül. Leírnátok a véleményeteket? Nagyon köszönöm.
2017. aug. 8. 11:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Őt kellett volna kirakni. Vagy ott lakik? Itt a legnagyobb baj az, hogy a férjed nem állt melléd.
2017. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van, a te gyereked, te érzed mit kell tenni. Mondjuk én a nagy jelenetet kihagytam volna, csak támadási felület. Anyukám is hitetlenkedett, hogy ennyit nem igényelheti a szoptatást, csak félreértem. Egyszer mikor itt volt nálunk, és a fiam fél óra elteltével újra szopizni szeretett volna, akkor mondtam neki, hogy rajta nyugtassa meg, ringassa, itt a cumi. És akkor belátta, hogy tényleg szopizni szeretne, mert a gyerek nem tágított.
2017. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Na igen! Az ő álláspontja mindig az, "egyik fülemen be, másikon ki, ne foglalkozzak vele!" És ne mondjak neki semmit, meg hagyjam rá. Hát meguntam! Dehogy lakik itt, csak itt volt.
2017. aug. 8. 11:15
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
2 lehetőség van. vagy az amit csináltál szóval nem hagyod magad és akkor biza nem lesztek jóba. Vagy bólogatsz addig ameddig látja,de nem foglalkozol vele. Amúgy meg nem kell mindent elmondani neki,panaszkodni meg pláne.
2017. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem szoktam neki soha panaszkodni, annyit mondtam el neki, a baba mindig szopizna, de ha meg nem rakom cicire, akkor sír. És hát "ő ezt nem hiszi el, ilyen nincs."
2017. aug. 8. 11:23
 6/25 anonim ***** válasza:
25%
Nekem sosem mondana ilyeneket az anyósom. Hál istennek.. de ha megis, akk parom maximálisan kiállna értem 😐😐
2017. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem panaszkodsz neki akkor mégis honnan tudja ezeket a dolgokat?
2017. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Mivel szinte napi szinten átjön pár percre a szomszéd utcából, így képben van, mert a szopizást mondtam neki, hogy az valamiért problémás - mikor kérdezte hogy megy. És amikor megkérdezte, hogy minden nap reggelizek-e, válaszoltam, hogy NEM! Ennyi. Ez azért nem panaszkodás szerintem... Aki napi kapcsolatban van anyóssal, szerintem tudja, hogy nem csak az időjárás a téma!
2017. aug. 8. 11:34
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Ezért szokták mondani, hogy olyan messze kell lakni tőle, hogy papucsban ne tudjon átmenni.
2017. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
Az elrohanok dráma túlzás volt de megértelek. Minden kezdő anyuka bizonytalan arról nem beszélve hogy fáradt így ingerlékeny is. Na ezt nem szabad hogy lássa az anyós mert fölényben érzi így magát. Ne legyél bólogató kiskutya állj ki magadért de jól gondold meg miket mondasz. Sajnos mindenki úgy gondolja hogy jobban tud gyereket nevelni mint a gyerek saját anyja aki 24\24 vele van és nem csak pár órát. Ha előáll megint a nem hiszem el dumával kontrázni kell hogy te se hiszel el sok mindent mégis úgy van. Meg az idő sok mindent szépít és feledtett. Pár év múlva te is másképpen látod majd stb. Kitartást és azért a férjednek mond meg hogy álljon melléd mert most nagyobb szükségetek van rá mint eddig.
2017. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!