Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a gyereknevelés?

Ez a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Ebből áll a gyereknevelés?Tényleg?Hogy egész nap kettőt nem tud lépni az ember,mert mindjárt csimpaszkodás,ordítás van?Unalom?Majd egy évesen?
2017. aug. 10. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

1 évesen még nincs gyerek NEVELÉS.

Egyenlőre még csak ellátod, kielégíted a szükségleteit, szórakoztatod.


Hidd el, eljön majd az az idő, amikor visszasírod a csimpaszkodást...

2017. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez az anyaság. Szimbiózis a gyermek és az anyja között.

A gyereknevelés részre, hogy megtanítod kezelni az indulatait, megtanítod köszönni, kezet- és fogatmosni, megtanítod szépen enni, öltözködni. Megtanítod a türelemre, arra, hogy mivel tudja elfoglalni magát addig, amíg anya pisil, főz, kiviszi a szemetet...

2017. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem. A gyereknevelés -többek között- abból IS áll, hogy megtanítod a gyerekedet játszani, elfoglalni magát. Ezeket még nem tudja, de honnan is tudhatná. ha nem foglalkozol vele?
2017. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez egy időszak, amit szeparációs szorongásnak neveznek, és igen jellemző ennyi idősen. Egy 1 évesnél nevelésről még nagyon kis mértékben lehet beszélni, de majd most kezdődik az az időszak is.
2017. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt ne mondja nekem senki,mert nem hiszem el,hogy 24 órában kivétel amikor a gyerek alszik,nem csinál mást csak a kezében a gyerekkel mászkál s magyaráz neki mindent avagy ül mellette s tanítja elhagyva ezzel a wc-zést,mosogatást az étkezések után,a zuhanyzást,a mosást,teregetést?!Úgy,hogy leülök a gyerekemmel tanítani őt,fogja és otthagy,mert az nem érdekli,csak az amit ő akar természetesen amit nem szabad meg ami őt felidegesíti...Hajrá szuperanyukák,akik nem készültetek ki a gyereketektől s okosat tudtok mondani!Várom a tanácsokat!
2017. aug. 11. 18:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából ha kevésbé lennél bunkó, lehet még kapnál is segítséget...
2017. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A leoltást és hogy nem foglalkozom vele,letojom,ne csináljak mást,csak ezt...igen,lehet...
2017. aug. 11. 19:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, leoltani nem foglak, azt csinálsz, amit akarsz. Csak azt tudom leírni, én mit csináltam. Nem hagytam ki a vécét meg a zuhanyt, jött velem. Igen, ott ült, miközben fürödtem, meg vécéztem, ha másképp nem tudtam megoldani, és dumáltam hozzá. Főzni stb. mikor alszik, avagy jött velem a konyhába is, kapott lábast meg fakanalat és ő is főzött. Közben dumáltunk, énekeltünk. takarítás detto, adtam egy tiszta rongyot neki, törölte velem a port. Ha épp annyira matrica volt, hogy letenni se tudtam, a hátamra raktam csatos hordozóban, így tudtam csinálni a dolgomat. Teregetés alvásidőben, mosogatás is, illetve már van mosogatógép, szóval nem nagy kunszt, de amikor nem volt, hát igen, volt, hogy elmaradt. De ez csak egy időszak, elmúlik. Az enyém 2 éves elmúlt már, lényegesen könnyebb, most már érti, hogy ha a másik szobában vagyok, attól még élek. 1 évesen ő se értette, hagytam, hogy jöjjön velem, bevontam mindenbe, így nem ordított.
2017. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém két éves de meg mindig van hogy bejön velem a WC-re. Ez van. Úgy csináltam mint az előttem író, jöhetett velem mindenhova. Ha meg totál levakarhatatlan volt, akkor hagytam mindent a pi,,csaba és csak babusgattam.

Alvás időben én minimálisat csinálok, az az én időm, próbálok kikapcsolódni (nekem a takarítás nem az)...

2017. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én 3évesem még most is jön velem wc-re, ha épp rossz napja van és nyűgös.

Igen 1éves korban ez van, ki kell bírni, volt, hogy az ölemben ült a wc-n, ha főztem/mosogattam odahúztam az etetőszéket, kezébe adtam egy fakanalat vagy habverőt, közben magyaráztam neki, ha sírt felvettem. Nem könnyű, de ne őt hibáztasd, még nincs tisztában a dolgokkal pl. ha kimész az ajtón, nem tudja, hogy vissza is fogsz jönni. Neki te vagy a minden!

2017. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!