Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet a 7 hetes...

Mi baja lehet a 7 hetes babámnak, miért sír alvás helyett?

Figyelt kérdés
7 hetes a kislányom. Igazából komoly gondjaim nem voltak eddig vele, úgy értem, nem az a tipikus "hasfájós". Az esti altatások mégis mindig nehezek (lerakom, pár perc után fent van és újra cicit kér, van, hogy ez megy 1,5-2 órán át, vagy akár még több is...). Eddig napközben jókat aludt, egy pár napja viszont mintha valami baja lenne, de nem jövök rá! Van elég tejem, ő pedig csak anyatejes. És tegnap is szinte megállás nélkül sírt volna (kivéve mikor cicin van, olyankor nagyon nyugodt, jót alszik rajta szopi után). Igazából én 2 dologra tudok gondolni. Hasfájás? Nem huzigálja a lábát, pukizni születése óta szokott, kézben rögtön nyugiban van /kivéve ugye ha éhes/, cicin meg főleg. Egész addig, amíg észre nem veszi, hogy leraktam a kiságyba. Éhség? Én már csak erre tudok gondolni, hogy nem szopizza ki egyszerre az adagját. Tegnap kapott egy kis "pótlást" cumisüvegből estére, mert nem akartam lefagyasztani (60ml). Szopizott kb. 10 percet utána, majd elengedve a cicit kidőlt. Na mondom, lerakom, van 10 percem, utána úgyis "folytatás". 3 órán át aludt a szokásos esti nyűglődés helyett! Viszont olyankor is képes nyűglődni, mikor már érzem, hogy tele a pocakja. Mondjuk az már lehet tényleg hasfájás olyankor, és nem keverendő össze a leírt problémával. Most reggel is 2 részletben etettem meg (a 2. után el is aludt), picit olyan mintha 2 szopi között nem 2-3 óra telne el, hanem 10-15 perc. És anyósom is mondta, hogy ez nem normális így, rosszul csinálom.
2017. aug. 11. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ma 7hetes alesz fiam. Mindent kiprobáltunk hasfájás ellen, de semmi se hat, most váltottuk ki a papaverint, de majd akkor adom csak neki,ha újra kezdi a vigasztalhatatlan tobb os sirasat:(
2017. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Véletlenul eékuldte:

Nekunk rengeteget sir. Kislányom soha nem volt siros elvolt. Kisfiamat, ha lerakjuk babakocsiba járokába 10perc és felkel és folytatja a sirást. Sehol se nyugszik meg. Nem mindig huzkodja a labat,de visit. Vedono szerint tipikus hasgajos siras, de hiába van hason a karomban ugy is ordit.

Kislányom csak biogaiat kapott minimálisan volt hasfajos, nala semmi se segit. Egyedul az esti furdetés, na akor alszik utána 10-4ig. Kiviszem melegee(udvs)nem tud jol aludni, benn van légkondi, normális fokpn megy, nem hideg akkor vmivel nyugisabb.

Csak cicin nyugszik meg, és rengeteg eszik. Nekem pár napja végiguvoltotte az egész napot, volt egy kis vérzésem, kevesebb lett a tej(helyreállt már) nálad ez nem lehet?méred?

Nem mindenki mér, de én mind2 mérem. Nála tuti kell, mert vagy keveset eszik azért ordit v tul sokat és nem mindegy. Még volt vmi az eszemben, de elfelejtettem, majd leirom

2017. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na még egyszer:D

Tanácsot bárki adhat,de te ismerd a babádat. Nálam is van,hogy vki jobban tduja, aztán nála is uvolt.(persze van amikor olyan, hogy hiába mondod kiprobáltál mindent, vki felveszi és full csondben van -_-)

Nálam is sokszor belealszik az evésbe, de felkeltem:) elv 10 perc alatt le kéne rendeznie egy evést a nagykonyv szerint, ns ezt sose tartottam be egyiknél se. Egye meg az adagját és kész, hova siettessem. 140et simán megeszik(és ez lutri néha jól lakik néha uvolt,hogy sok)

Miket eszel?én most semmi tejszérmazékot se (nem mintha sokat érne)

2017. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csinálsz semmit rosszul. Növekedési ugrása van, azért kéri többször a cicit. Ha jót akarsz és sokáig szoptatni, akkor nem add a pótlást cumisüvegből, cumizavart okozhat. Inkább feles pohárból vagy svéd itatópohárból.
2017. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem lehet hogy keveset eszik?nekem is ez volt és fejtem magam mert volt hogy szívta de nem evett annyit mint kellett volna.ha cumisüvegből adtam akkor tudtam mennyit eszik!utána sokkal jobban és nagyobbakat aludt!!próbáld ki!hasfájásra nekünk pesig az espumisan vált be!!
2017. aug. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!