Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák adnátok...

Tapasztalt anyukák adnátok tanácsot? Ti hogyan oldottátok meg babával egyedül a bevásárlást, ügyintézést?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja, hogy megszületett a babám, de egyszerűen nem merek elmenni vele vásárolni, ügyet intézni stb..

Egyszerűen olyan stressz van bennem, hogy mi van ha elindulok, és sírni fog, véigüvölti az utat. Csak anyatejes, mi van ha nem tudom megetetni. Folyamatosan ilyenekre gondolok...és borzasztóan érzem magam emiatt. Félek, hogy a végén annyira begubózom, hogy depressziós leszek. Erőt kellene vennem magamon, és megoldani ezeket a dolgokat.

Segítségem nincs, egyedül a férjem, de ő reggel 7-kor elmegy, és este 6 után ér haza.



2017. aug. 17. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Kulfoldon lakom, egyedul vagyok picivel, egy hetes kora ota vittem magammal barhova.

Ugyan ne legyel mar ilyen tutyimutyi, anya vagy !!!


Nagyjabol tudod, hogy mikor eszik, nem ?

Miert uvoltene vegig ?

Tan nem volt meg babakocsiban ?


Veszel egy szoptatos melltartot, felsot, es kendot es megszoptatod ahol vagy, senki nem fogja eszrevenni ! ( legalabbis itt ez a normalis ahol elek ). De ha megeted otthon, es elindultok 2-3 oraig kibirja eves nelkul, elrazza a babakocsi, alszik a levegon.


Mar ne is haragudj, de fel nem foghatom, hogy egy honapos es meg nem vitted sehova ??

2017. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Én megmondom őszintén, amíg ilyen kis pici volt, és főleg amíg szopizott addig én csak akkor indultam el vele ha muszáj volt, tanácsadásra, védőnő stb. És amúgy is ilyen pici babával még nem tanácsos mászkálni. Nekünk gyerekorvos is mondta, főleg a bevásárlóközpontokat kellett kerülni, meg ahol alapjáraton sok az ember. Ugye a vírusok miatt, bár akkor tél volt, nyáron nem tudom mi a helyzet. Nem mindenki szupermami, én is totál rágörcsöltem erre, áhh nagyon kínlódós volt. Mostmár bárhova viszem magammal, 10 hónapos. Ég és föld. No stressz. Ne érezd kötelezőnek h neked márpedig menned kell, még a 6 hét se telt le...pihenj, szokjatok össze. Intézze más ezeket amíg össze nem szeded magad.
2017. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Indulás előtt mindig megkínáltam cicivel, így tudtam, hogy van legalább két órám, de másfél tuti, míg éhes lesz. Elég ritkán kellett máshol megszoptatnom. Ha sír a babakocsiban, megfogod, és kiveszed, pont, mint otthon, amikor sír :) Mondjuk második gyerekkel már okosabb leszek, és babakocsi helyett inkább kendő... a lányom már 4-5 hónapos volt, mikor életvitelszerűen átszoktunk a kendőzésre, mert abban órákat tudott aludni. Ha jön a kistesó, azzal fogom kezdeni. Sok mindent megkönnyít, pl. nem kell szerencsétlenkedni a babakocsival lépcsőn, bolt ajtajában, hova fér, hova nem fér stb.
2017. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Ilyen pici baba - hacsak nem valami extra hasfájós fajta, vagy extra sírós fajta - nem fogja neked végigüvölteni az utat, inkább végigaludni :-)Ne maradj tovább három óránál, előtte jól etesd és büfiztesd meg. De amúgy kultúráltabb étterem mosdójában, vagy pl. védőnői szobában - ha más lehetőséged nincs - meg tudod etetni.


Nekem lett volna segítségem, de nem kértem belőle, mert olyan keménynek akartam tűnni, aki egyedül is pikk-pakk megold mindent :-) aztán hatodik héten már üvöltöttem (szó szerint) a fáradtságtól és kimerültségtől, segítséget kértem és helyrerázódott minden.


DE! Egyedül is menni fog, csak bízz magadban :-) Szuper anyuka vagy, még túl aggodalmaskodó is kissé. Az a baj, hogy sokan túllihegik ezt a gyermekvállalás-nevelés dolgot. Egy hónapos baba kb. eszik-alszik-pisil-kakil. Még nemigen játszik, és ha kiegyensúlyozott a családi háttér, akkor nem is lesz túl sírós. Beszélj hozzá mindig, mondd el, mi fog következni: pl. anyával most bemegyünk a városba a postára leveleket feladni és bevásárolni, gyümölcslevet és szénhidrátban gazdag ételeket, hogy anyának sok teje legyen és meg tudja etetni az ő kis babáját..pl. nyugodtan beszélhetsz így hozzá. Minél halkabb, nyugodtabb és dallamosabb a hangod, a baba annál hamarabb megszokja és megszereti. Értenek ők nagyon sok mindent már ilyen korban is, függetlenül attól, hogy még nem tudnak válaszolni :-)

2017. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Én is úgy csináltam, ahogy az egyik kérdező, indulás előtt mindig "megkínáltam cicivel", illetve vettem egy cumisüveg termoszt, és vittem magammal lefejt tejet is, így tényleg bárhol meg tudtam etetni. Én budapesti vagyok, ha sokat kellett BKV-znunk, akkor mindig alternatív útvonalakon gondolkodtam, hogy ne kelljen metrózni/mozgólépcsőzni, és inkább kerülőúton mentem, de olyan busszal, amivel nem utaznak annyian.

Később én is "hurciztam", az is kényelmes volt, de nagyobb bevásárlásokhoz jobb volt a babakocsi, abba jobban tudtam pakolni, nem kellett a gyerkőc mellett a szatyrot is cipelnem. Amúgy az én fiam (szerencsére?) cumizott (nem volt ebből gondunk, fél évesen magától szokott le róla, cicit is ugyanúgy elfogadta), így az megnyugtatta, ha úgy alakult, de szerencsére nem sírt sokat.

Én is így éreztem, mint te, kérdező, muszáj volt kimozdulnom vele, így nem érdekelt, hogy mi hogy fog alakulni, tudtam, hogy úgyis megoldom. :) Mondjuk inkább babás közösségekbe mentem (ringató, babamasszázs, kerekítő, babatorna, babajátszó), ott senkit sem zavart, ha sírt :)

Jó ez, mozdulj ki, egy-két alkalom és belejössz te is, alakulnak majd barátságok, és majd más anyukákkal is tudjátok húzni egymást erre-arra. :)

2017. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Harmadik gyerekkel vagyok itthon, most 5 hónapos. A nagyok 8 és 12 évesek.


Próbáld ki a hordozókendőt! A legjobb hordozóeszköz a világon. :)

Én videóból tanultam meg megkötni. Egyáltalán nem nehéz, csak meg kell próbálni. De sok helyen van hordozóklub is, ahol megmutatja szakértő is, (ingyenes), és nagyon olcsón tudsz bérelni is kendőt, meg hordozókat.


Nagyon kényelmes a babának és neked is. Van két szabad kezed, tudsz pakolni, kapaszkodni a buszon, stb.

A pici a mellkasodon fekszik, érzi az illatod, hallja a szívdobogásod. A legtöbben perceken belül bealszanak. Az én fiam is simán aludt benne három órát egyhuzamban. Ennyi idő alatt szinte mindent el tudsz intézni.

Az se katasztrófa, ha éhes. Picit igazítasz rajta, és a kendő takarásában meg tudod szoptatni úgy, hogy senki se veszi észre. Aztán alszik tovább.


Az hol előny, hol hátrány, hogy a baba szem előtt van, és mindenki rárepül, hogy milyen cuki. Kendőben hordozott babával szívesebben engednek előre mindenhol. :)


Alapvetően még mindig mindenki kedves és segítőkész, ha kicsivel vagy. Előre engednek, átadják a helyet, ha kérdezel, nagyon kedvesen segítenek. Pl. ha etetni kell, és megkérdezed, akkor is. Minket is beengedtek már ekg-s szobába, vizsgálóba, stb. Jellemzően orvosnál kell mindig sokat várni. :(

Pelenkázó is sok helyen van. De egy kis rutinnal egy sima wc-n is tudsz tisztába tenni, szoptatni, stb.


Először menj rövid útra, aztán ha látod, hogy minden rendben, mersz messzebb menni.

Kendőben akár egész nap is úton lehettek. :)

2017. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Úgy oldottam meg, hogy ne kelljen menni.

Magamra kötni (még) nem bírtam volna, babakocsiban ő nem bírta sokáig. Tej még nem állt be, jobb volt otthon.


Ügyintézés online, vásárolni vagy a férjem ment, vagy én a gyereket a férjemre bízva vagy (legritkább esetben - ennyire az elején) hármasban hétvégén.

2017. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Én is azt mondom, hogy nem lesz itt semmi baj :) vegyél egy nagy levegőt és induljatok el. Vigyél pelenkát, ha messzire mentek, egy váltás ruhát, meg ami a szoptatáshoz kell (az enyém tápszeres volt, nekem csak termosz kellett). Először csak közelbe, boltba, vagy postára és ha van mellette egy kellemes park, oda kicsit üljetek le, vagy tologasd. Meglátod, nem lesz semmi gond és az önbizalmat is méghozza.
2017. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha önbizalomra van szükséged, kezd el egy közelebbi céllal.

Meg tudod nézni hogy viselkedik, mennyit bír stb. Ahogy te is magadon megnézed, hogy milyen. A legtöbben ugyanúgy vannak: a gyerek végig alussza.

A fiam 3 hónapos volt amikor életében először ébren volt séta közben.


Tudom mit érzel. Eleinte én csak olyan helyre mertem menni, ami bolt vagy park, bármi. Csak ne kelljen ismerősökkel találkozni. Kellett egy kis idő mire kiismertem a fiam. Felismertem mikor mi a baja, mit csináljak. Mire ez kialakult, onnantól extra rugalmasak lettünk. Gondolkodás nélkül viszem be az irodába, média marktba tv vásárlásra és áruhitel intézésre ( :D ), kávézóba, erdőbe, hetes kirándulásokra, bárhova.


Hajrá! 

2017. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha már jól érzed magad, akkor fel tudod kötni kendővel. Abban tudod szoptatni is észrevétlenül.
2017. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!