Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 het utan konnyebb lesz...

6 het utan konnyebb lesz kicsit? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2017. aug. 20. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatsz? Akkor talán. Ebben nincs tapasztalatom de azt mondják a szopik nagyjából beállnak 4-6 hetes korra.

Az én babáim tápszeresek, a kicsi ugyan még csak 6 hetes de nem hogy jobb lenne, rosszabb. Eddig is hasfájós volt de születése óta egyre sűrűbb a széklete, már most annyira, hogy pl ma szélcsöveztem, mert nem kakilt 3. napja, és kemény is neki. Tápszerváltás nem nagyon opció mert a 3. tápszer amit kap, ettől nem kőkemény a hasa és tud pukizni, nagy eséllyel tejfehérje allergiás ő is és most erre kapja a tápszert.

A nagyobbal még 3 hónapos kor után se volt könnyebb, borzasztóan hasfájós volt 7 hós korig. Igazából 16 hós kora után lett vele könnyebb. :D (miután kijött 16 foga pár hónapon belül)

2017. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szoptatok. Koszi a valaszt!
2017. aug. 20. 13:50
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem, sosem lesz konnyebb, csak mashogy lesz nehèz. Ezt csak te tudod fejben konnyebbe tenni, vagy vègigrinyalhatod az egeszet, a gyerekbol pedig mentalis nyomorek lesz.
2017. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez pont könnyü időszak volt, 2-4 évesig volt nehéz.
2017. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy máshogy lesz majd nehéz, valahol igaz, de azért az első időszakhoz képest igenis könnyebb lesz, mert egyre jobban értitek majd, mit is akar a másik, a ráhangolódás nem megy egyből a szüléssel.


Nekem szörnyű szülésem volt és nagyon-nagyon megterhelő volt az első 6-8 hét, meg tulajdonképpen amíg tartott a hasfájós időszaka, de utána majdhogynem hirtelen minden egyszerűbbé vált.


Úgyhogy fel a fejjel, jó anya vagy, nem lesz baj, alakulnak majd a dolgok :-)

2017. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Még annyit, hogy nagy szerencséd van, hogy tudsz szoptatni, ez alapból megkönnyíti a táplálását, csak gondolj bele, ha tápszerezned kellene a babát, és éjjel felkelni, melegítgetni a kaját, majd le is hűteni, mindezt időben, hogy már ne sírjon torkaszakadtából, mert annyira éhes.


Szoptatásnál tök egyszerű: mellre rakod és azonnal ott van a tökéletes hőmérsékletű és összetételű tápláléka ráadásul mindez anya ölelésében.


Üdv: egy két éves, még mindig szopizó gyermek anyukája, aki szentül hitte, hogy a gyermeke pár hónapos korában el fog apadni a teje, aztán mégsem.


Egyébként amit itt valaki állított, hogy sok minden fejben dől ez, ezt tanúsíthatom, hogy igaz. Úgyhogy csak pozitívan, kételyek nélkül állj mindenhez, és akkor ha nem is sikerül, te akkor is mindent megtettél :-)

2017. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

6 os valaszolo, ugyanigy vagyok. 8 hetig szenvedtunk, hogy legyen tejem, a tobbiek mar reg feladtak volna, mert egyszerubb a tapszerhez nyulni. Hat en nem, sikerult, 2 eves mult es meg szopik.


Kerdezo, nekem 8 het utan lett konnyebb, olyan 7- 8 honapos korig, aztan egyre nehezebb, nincs nyugton egy percre sem, mindig figyelni kell, jatekokat, programokat kitalalni. Nehez. A csecsemokor ezerszer konnyebb volt !

2017. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is szoptatom a babámat,de nekem beletelt 5-6 hóba!
2017. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam tápszeres volt, nekem kb. 3-4 hónapos korára lett könnyebb, amikorra legalább a nappali alvása beállt. Éjjel kb. 11 hónapos kora körül kezdett el jobban aludni, a fogzás megindulásától (5-6. hótól) eddig nagyon rosszul aludt. Én az 1. szülinapját vártam, mint a megváltást, de most máshogy nehezebb. :) Kezdi megmutatni az akaratát, néha már vannak kis hisztikezdemények, szóval, most tényleg máshogy nehéz. Egész napos figyelmet igényel, ez is eléggé fárasztó. :)
2017. aug. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akinek hasfajós a babája használjon Colieff cseppet. Drága kissé, de megéri és hosszú távon sem kell használni kb. 2-3 hét alatt helyereállt a kisfiam emésztése. Azért jó ez a csepp, mert még használja az ember addig nem olyan sok a panasz és az emésztést segíti nem a szeleket. Nagyszerű termék én csak ajánlani tudom és a 3 óránkénti etetést ajánlott betartani pont emiatt.
2017. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!