Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Tapasztalatok érdekel...

Anyukák! Tapasztalatok érdekelnének?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, 2,5 éves lesz a nagyfiam, mire a kicsi megszületik. Egy valamitől félek, lehet nevetséges,attól hogy a nagy nem tud majd pihenni a kicsi sírásától. Kinél hogy volt? Hamar hozzászoktak a nagyok az új helyzethez? Naggyal egy szobában vagy külön altattátok? Nálunk a nagy kezdettől külön, jól alszik.

2017. aug. 20. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy szobaban voltak.A legtöbbször fel sem kelt rá éjjel a nagyobb.

A kicsit meg csak szoptatni kellett és rögtön aludt vissza.

Néha fájt a hasa.Olyankor átmenetem vele másik szobába.Arra sem kelt fel..max 2 szer az egész idő alatt.

De akkor sem teljesen éberre csak kérdezte miért sír a kicsi és szinte aludt vissza.

2017. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Napra pontosan 2,5 év van a két lányom között. Az első perctől egy szobában alszanak és soha nem volt semmi gond. Tény, hogy a mindketten remek alvók. A nagy úgy is alszik az autóban, ha a kicsi üvölt, a kicsi pedig 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát, így kutya bajuk.


Engem az jobban nyugtalanított, hogy nappal a kicsi nem tud majd aludni a játszó nagytól, de ezzel sincs probléma.


A gyerekek gyorsan alkalmazkodnak.

2017. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk külön szobában alszanak. Amikor a kicsi sírt mentem át hozzá és csuktam be a nagy szobájának az ajtaját, hogy minél kevesebbet halljon a sírásból. Általában gyorsan vissza lehetett altatni a kicsit, de egyszer-kétszer nagyon sírt, akkor lementünk a földszintre a babával, hogy a párom és a nagy aludhassanak.

2 év van pontosan közöttük.

2017. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 gyerekünk kezdetektől fogva egy szobában alszanak. 2 év és másfél év van közöttük. Soha nem ébredtek fel egymás sírására, sem az újszülött éjszakai gyakori kelésére, sem a fogzáskori vagy dackorszakos fél éjszaka sírásra, sem arra ha valamelyik beteg volt és éjjel belázasodott vagy rosszul lett.

Egy ismerősömnél volt probléma, hogy a pici kólikás volt, és a nagy nem tudott aludni amíg egy szobában voltak, ott meg kellett oldani a külön szobát, de általában nem jelent ez gondot a nagyobb testvérnek.

2017. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 3,5 éves lányom olyan istenien alszik a 6 hónapos lányom ordítása mellett hogy csak na. Ne aggódj! :-)
2017. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj lányok! De jó lenne, ha nálunk is így lenne! :-) Én is egy szobába akarnám őket rakni, helyhiány miatt is.
2017. aug. 20. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ekkora korkülönbség van nálunk is. A nagy a sírás mellett is vígan alszik, illetve arra sem rezzen meg amikor a kicsi hajnali 5-kor dönt úgy hogy próbálgtja a hangját és sikítozik meg kiabál egy órácskát :D. A nagy többször ébresztette már fel a kicsit mint fordítva.
2017. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs is csodásabb dolog, mikor a 3 éves jobb, apuci baloldalon horkol, miközben fel-alá járkálok az üvöltő gyerekkel.
2017. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!