Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkával kapcsolatban...

Pelenkával kapcsolatban kérdezném: novemberben születő picinek milyen típusú pelenkát ajánlotok, milyen méretben és hány darabosat érdemes venni? NEMCSAK A SZÜLETÉSE UTÁN, HANEM AZUTÁN IS. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék előre feltankolni a pelenkákból, de nemcsak a szülés után, hanem még azután is,2-3-4-es méretből mennyit érdemes venni? Éjszakai pelusok mennyire váltak be?Köszönöm szépen előre is!

#baba #pelenka #felkészülés #alapkészlet #éjszakai pelus
2017. aug. 22. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Utaztok, hogy ennyire elõre bevásárolsz? Amúgy ez is egy nagyon szubjektív dolog, ami nekem bejött, nem biztos, hogy neked is. Ezért nem érdemes szerintem ennyire elōre betankolni. Szerencsére mi nem tettük, mert elsõre Liberot vettem, de nem jött be. Azóta Pampers premium care-t használunk. Minden pelenkán rajta van, hány kilós gyerekre szánták, az 1-es számú szokott lenni az ùjszülött méret, de van még kisebb is. Nyilván azt ne vegyél, ha ne adj isten mégis kell, majd akkor vesztek.
2017. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy nincs olyan hogy legjobb pelenka. Mindenkinek MÁS válik be, ezért ha jót akarsz magatoknak, felejtsd is el a feltankolást!


Vegyél egy számodra szimpatikus márkából egy kis csomag 1-es, vagy nagyobbnak jósolt baba esetén 2-es pelenkát és majd meglátod.


Mi az első félév során kipróbáltunk vagy 4-5 márkát, mire meglett egy időre (!) az igazi és utána ismét keresgélhettünk, mert ahogy nő a gyerek, alakul az alakja, mindig más válik be...

2017. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
1-es méretből a DM babylove-ot használtuk,2-esből a Pampers Premium Care-t,3-asból a Pampers Active Baby Dry-t. Kipróbáltunk néhányat,Libero,Babydream,Toujours,Bella Happy,de ezek váltak be.
2017. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz ezt előre kiszámolni, lányom 2600 grammal született, így egy darabig az 1-esnél kisebb pelus kellett rá. Kb. 2 hónapja használjuk az 1-est, most 3 hónapos és 4 és fél kg. Szerintem a libero nem jó minöség az árához képest, a pampers sokkal jobb, de nem rossz a dm, rossmann saját márkás sem.
2017. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Előre ne spájzolj.Vegyél több féléből kis csomagot.Nem tudni nektek melyik válik be.Nekünk a Pampers lett a befutó,minden más pelenkától kiütése lett előbb vagy utóbb.1- es méretet nem igazán érdemes venni,hacsak nem születik kis súllyal.Mi rögtön 2-es méretet vettünk,ami kb.2-3 hónapig volt jó.
2017. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ezerszer le lett írva, hogy pelenkából sosem szabad betankolni, mert nem tudod hogy a gyerekednek mi lesz jó. Nem tudod hogy milyen vastag vagy vékony lesz a combja , nem tudod hogy milyen széles lesz , nem tudod hogy nem-e allergiás lesz a bőre stb.

érdemes venni egy kis csomag egyes és egy kis csomag kettes méretűt én a Pampers prémium Care - rel kezdtem mert ezek a leggyengédebbek a bőrhöz.

2017. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem érdemes feltankolni előre(szerintem),mert nem tudhatod melyik pelust fogja bírni a baba bőre.

Tesómék 1-es 2-es-ből huggiest tudtak csak használni,aztán 3asból liberót,később nónémet ilyen 200as csomagban volt.


Kisfiam 4kilósan született,1es pelust alig használtunk,kb 1 hétig,el sem fogyott.2es -ből nekem a rossmanos vált be.3as-ból meg a dm-es.Most már 4est hordunk,ez is dm-es.

Annyi mindentől függ hogy pl milyen méretet veszel,mekkora súlyú lesz a baba, milyen ütemben hízik, bírja e bőre.Mert én már olyat is hallottam, hogy pl egy márka egyik mérete bevált következő méret meg nem.

Különben meg mindig vannak akciók.

2017. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne tankolj be pelenkából! Előre nem tudhatod, hogy mi lesz a jó. Mindnekinek más. Én először Liberot vettem, utána próbálgattuk, melyik a legjobb. Mindig más volt a jó. Kipróbáltunk 4fajtát is.

Először csak kis csomagot vegyèl 1-2 fajtából és majd meglátod.

2017. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Soha senki nem fog tudni erre válaszolni neked, mert ezt TE fogod tudni kitapasztalni! Mennyi kell? Rengeteg! De hogy melyikből mekkora ezt nem lehet előre tudni sajnos.

Szülés után mi is kaptunk/vettünk többfélét, végül liberoból használtuk kb fél éves koráig a 2-es és 3-mas méretet, utána folyamatosan kijött belőle a tartalom, (csak a második babábál használtunk újra ezt a márját), úgyhogy dm-eset használtunk szobatisztaságig (4-es méret volt a zárás 3 évesen).

Nekünk pl a narancssárga pampers, tescos és müller sajátmárkás abszolút pocsék volt, de a pampers premium care-t sem szerettem, ráadtam, hogy elfogyjon, de ennyi, másnak meg ez a legjobb...

Mindkét gyerekemnél elég volt kb 2 1-es csomag pelenka, utána 2-eset használtak már, van akire már születésekor is ki az 1-es pl...

Inkább azt javasolnám, hogy inkább a pelenkára szánt pénzt puffereld, ha már ennyire rá akarsz készülni.

(És törlőkendőnél is ez a helyzet, rengeteg kell, de baba válogatja hogy kinek melyik a jó...)

2017. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az igazán hasznos tanácsokat! Mindenképpen szeretnék többféle típust is kipróbálni, legtöbbször vagy a Pamperst hallom vagy a dm saját márkást. Pampersnél nem láttam, hogy van többféle is ugyanazon méretből...Azt hogy melyikből mennyit vegyek azért kérdeztem, mert gondoltam érdemesebb a nagyobb csomagolást megvenni, hiszen az mindig gazdaságosabb árban. De akkor nem teszem, hanem kis csomagolásokat veszek, még ha nem is lesz költséghatékony.
2017. aug. 22. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!