Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba mellett...

Koraszülött baba mellett mikor fogadnátok látogatókat? 6 hetes, két hete adták haza. Túlféltem?

Figyelt kérdés

30. hétre született, egy hónapot volt kórházban. Tegnap múlott a pici hat hetes, két hete van itthon. 2200 grammal és 45 centivel hoztuk el, azóta nem lett megmérve.

Ti mikor fogadnátok látogatókat? Férjemmel nem igazán értünk egyet ebben a kérdésben, ő kicsit "lazább" úgymond, mint én.

Van két idősebb gyermekünk, az egyiküknek már barátnője is van, aki régebben gyakori vendég volt nálunk. Ha jönne, neki megmutatnátok? Mostanában orvoshoz is vissza kellett mennem és arra jöttem haza, hogy lehozták a babát és a férjem a fiúkkal sörözgetve meccset nézett közben... Ha rajtam múlna, én még egy hónapig minimum a szobánkba bújva elvonulnék a világ elől, annyira féltem még. Ez normális? Vagy a férjemnek van igaza? Ő már elvinné pár körre sétálni erre-arra meg ilyenek.

Mi a véleményetek? Akinek volt koraszülött babája, hogy csinálta?



2017. aug. 31. 19:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Csak ezen kicsit összekaptunk, hogy szerinte túlféltem. Amikor elmentem orvoshoz pár napja, akkor tartottak egy ilyen "fiús" napot (akkor volt a meccs), akkor toppant be a leidősebb fiunk barátnője. A pici is lent volt aludt a férjem ölében, aki megengedte hogy kicsit megsimogassa (persze kézmosás meg ilyenek után), mert nagyon kíváncsi volt rá, mikor megegyeztünk, nem fogadunk még látogatókat.
2017. aug. 31. 20:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon túlélted. Elárulok valamit, 15 éve gyerekkórházba dolgozom, és hidd el a koraszülött intenzíven, naponta három négy ember jön egy babához és 10 baba van egy szobában. Tehát az napi 30 -40 látogatót jelent. És itt pár napos újszülöttek, vagyis koraszülöttek vannak.

Na már most akkor hozzatok 1 db ember nem mehet ?

Egyértelmű, hogy tapogatni nem kell, felemelni nem kell, a kezéhez nehogy nyúljanak, megpuszilgatni sem szabad. Ennyi . de attól hogy,fekszik a kiságyban, vagy az öledben és messziről nézik hidd el attól nem fog elkapni semmi ebolát.

2017. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem félted túl, 2200 grammos baba nagyon kicsi. Mondjuk attól, hogy ránéznek nem lesz semmi baja, de ne taperolják. Sétálni se vinném. Most lenne a hasadban 36. hetes, szóval ha most születne is koraszülöttnek számítana.
2017. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Túlfélted. De emelett meg a súlyát nem figyeled?
2017. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is korababám van, egy hónapig volt ő is kórházban. Normális, hogy félted. Én is azt tettem. Rosszul voltam, ha valaki bejelentkezett. Aztán annyi kikötésem lett, hogy betegen senki ne jöjjön ( tudom, alap lenne..) , ha pedig megérkeznek, akkor kézmosás, fertőtlenítés és nincs agyon puszilgatás.
2017. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Közeli rokonokat (nagyszülők, szülők testvérei) már igen, kisgyerekeket én nem engednék, és a baráti körnek sem kb. 3 hós koráig. Én is túlfélteném. Doki, védőnő mit mondott a sétára?Mehettek?
2017. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
2 hete le sem mérted, de az is baj, ha valaki meglátja...fura gondolkodásod van ám...
2017. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is koraszülött babám van. 1900 gramm és 48 cm volt mikor haza hoztuk. Én fogadtam a látogatókat, de eleinte csak csaladtagokat. 5 hetes korában már kint sétáltattuk kb. fél órát. Ez októberben volt,szóval nem volt valami meleg. Most egy éves és még egyszer sem volt beteg. Érthető, hogy félted. Én is nagyon féltettem de nem kell túlságosan óvni.
2017. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tehát most lenne 36hetes.....ok picit méh kicsi, de slya miatt nem annnüyira rossz arány.

Férjemmel.mi szerencsére mindenben egyetértunk, és elejétol kezdve (2hét átfutás volt azért)visszatért a szokásos átugranak a haverok néha estére, délutánra. Na nem piálásra gondoljunk, de azért a kozosségi életet nem kell eldobni. Ha meg már a házban van a "látogató"én biztos nem rejtegetném, szerintem ez nagyon fura. Én biztos csodálkoznék, hogy a barátom anyukája kb rejtegetu a gyereket elolem.

2017. szept. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régi kérdés,de azért válaszolok. Mi is ebben a cipőben jártunk,de mi hetente vittük orvoshoz,ezértén nem paráztam túl ezt a látogatás dolgot. Gondolom ti is vittétek mindig,nem? Kötelező szem vizsgálaton mindenféle ember megfordult a rendelőben. Remélem már jól vagytok.
2018. ápr. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!