Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El kellet volna vinnem orvoshoz?

El kellet volna vinnem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam most próbálgatja a négykézlábon állást/ hintázást. De még nem túl biztos és jól arcra borult ma. Elkezdett vérezni belöl az ínye, de kb 4-5 perc múlva már nem volt semmi. Próbáltam benézni a szájába, de semmit nem láttam.

Ez volt az első baleset :(


2017. szept. 4. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lesz még ilyen. 😉 Ennyivel nem vinném orvoshoz.
2017. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, emiatt nem kell orvoshoz vinni.

A kisfiunknak pici korában felrepedt a szája elég rendesen egy műanyag kismotoros elesést követően. A mai napig, ha hideg van, akkor egy csíkban látszik a helye, pedig 7 éves már. Nem mentem vele orvoshoz. Ehhez nincs szükség orvosra.

Ha eszméletvesztés van, hányinger, hányás, csúnya sérülés, törés egy elesést követően, akkor kell orvoshoz menni.

2017. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ilyen lesz még!


Én már csak két dolgot nézek meg: a fogai épek maradtak-e és ha nagyot esett, akkor a pupilla-reflexet ellenőrzöm (belevilágítasz a szemébe, ha a fénytől a pupilla beszűkül, akkor nincs agyrázkódása, ha nem szűkül be, akkor viszont azonnal irány a kórház).

2017. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem.
2017. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyenert nem kell,ne aggodj.

En 1 hete jartam meg a surgossegit a 17 hosommal,mert a nagy pelenkapakolas kozben,lendoletbol belefejelt a nappali butor sarkaba.lett egy szep lyuk a fejen,egy hatalmas puppal.

Ha nem a sarkat kapja el,akkor nem vittem volna el,de igy inkabb.

Szerencsere megusztuk komolyabb baj nelkul.

A nagyfiam anno a vasajto elet fejelte le,ugy,hogy futott es elotte megbotlott.neki isbszep pup,es sokaig egy lila csik maradt a homlokan.akkor gyerekorvos nyaralt a szomszedban,es epp nalunk volt kavezni.igy o megnezte es mondta mire kell figyelni.es meselt rengeteg hasonlo balesetrol amelyek 90% ban komolyabb dolog nelkul vegzodtek.

A gyerekek sokmindent tulveszelnek.majd megtapasztalod ;)

2017. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 1 hónapja kb leesett az ágyról. (Mellettem aludt hajnaltól, előbb ébredt fel, én meg a nagy ordításra.)

Neki kìvűl sérült meg a szája fölött és vérzett.

Ennyivel nem kell.

Az első gyerekem anno arccal leesett a kanapéról, őt akkor elvittük, de mondták, hogy semmi baja + hogy hány ilyen lesz még...

2017. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Így megnyugodtam, plusz babus is mintha semmi nem történt volna :) csakhát mégis első baba első baleset :)

Azért már előre félek az elkövetkezőktől az olvasottak alapján :D

2017. szept. 5. 10:25
 8/8 scsillag82 ***** válasza:

Nem kell doki. Az íny nagyon tud vérezni, de gyorsan gyógyul.

Akkor kell doki, ha feje vérzik..ill ha baleset után zavart, vagy elveszítette az eszméletét, esetleg hányt.

Mi is estünk, esünk nagyokat, olyankor mindketten sírunk. De ő pár perc mulva el is felejti.

12 honapos baba anyukája:)

2017. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!