Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hőmérőzés túl mélyen - Nagy...

Mancsika82 kérdése:

Hőmérőzés túl mélyen - Nagy bajt csinálhattam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most már tényleg én vagyok a világ legrosszabb anyukája. :-( Ez a Picúr a legjobbat érdemelné, de csak én vagyok. :-(

Hozzátáplálunk, s nehezen kakil, gondoltuk, hogy segítünk hőmérővel.

Bekentem jobban, hátha jobb lesz Neki tőle, s amikor kihúztam, akkor szembesültem vele, hogy sajnos én valószínűleg mindig túl mélyre dugtam Neki a lázmérőt.

Digitális, flexibilis, de akkor is, egy idióta vagyok, pedig nem akartam rosszat, nem is sejtettem, hogy valamivel több mint 4 cm-re megy nagyjából. :-(


Most rettegek, hogy megsértettem már a belecskéit, vagy béltágulatot okoztam, vagy bármi rosszat, amin nem is lehet segíteni.


Tudom, hogy nagyon nagy hülye vagyok, és hogy ezt nem szabad, kérlek, ne mondjátok el Ti is. :-( Tudom, hogy csak picit szabad betolni a kis fenekébe, de én abban a hitben voltam eddig, hogy így is teszek. Mindig óvatos voltam, Ő szerencsére közben nem mocorog, én azt hittem, hogy jól csinálom. :-(

Ha nincs a krémezés, akkor rá sem jövök, hogy elszúrtam mindig.


Kérlek, tudnátok valami biztatót írni?

Köszönöm!


2017. szept. 5. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ne parázd túl, ha fájt volna neki, vagy bajt csináltál volna, akkor sírt volna. Nem történt semmi,ha ennyire túlaggódod a dolgokat rámész idegileg mire megtanul járni, meg biciklizni.
2017. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem olyan sok az a 4 cm, semmi baja nem lehet tőle, sőt amikor nekem mutatták a csecsemősök hogyan kell csinálni, szerintem betolták simán 4 cm-re.
2017. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miert? Verzett?
2017. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

A lázmérőzést felejtsd el örökre, egy ezeréves elavult módszer (nyugodtan lepontozhattok).


Pontos mi miatt lázmérőzöd? Székrekedése van? Bántják a szelek? A probléma okát kell kideríteni és orvosolni, nem pedig egy tüneti kezelést alkalmazni, ráadásul rendszeresen.

2017. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha a hozzátáplálás miatt van keményebb kaki, akkor az étrenden kell változtatni. Kevesebb fogós zöldség (sárgarépa, krumpli), több hajtós (paradicsom, őszibarack). Az első időszakban adható zöldségek többsége fogó hatású sajnos, érdemes az őszibarackot és paradicsomot mielőbb bevezetni.


Illetve vannak teák is amiket adhatsz, valamint ha az ételbe nagyon kevés olíva olajat teszel, akkor az "megkeni" az utat kifelé.

2017. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Külföldön lakom, itt a fenékben történő hőmérőzés gyermekbántalmazás. Balkánon meg még mindig szokás. Felejtsd el sürgősen , mit szólnál ha neked valamit dugnosnának fel ? A gyerek is, ugyanolyan érző ember, attól hogy nem tudja mondani, hogy ez neki kellemetlenEgyébként meg nem csináltál semmi bajt.
2017. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó enyémnek még szilva,barack,körte kombó mellett is szorulása volt 1 évig, vissza is tartotta később tudatosan.. de ennyi off

Szélcső is meg van kb 2-3 centi tehát az a plusz egy centivel bajt nem okoztál, már hogy lenne amúgy a bele 4 cm a végbélnyílástól?? :O ezt elképzelted amúgy?

Semmi gondot nem okoztál , hagyd a csudába a lázmérőt, adjál neki széklethigítós tápszert (pl novalac IT) , illetve az igaz alma,krumpli,banán kerülendő.

Itasd sokat, és ha ezek utána se javul mint nálunk akkor leavolac szirup illetve szélcső és nem lázmérő.

Jobbulást, ez is elmúlik ez az időszak.

2017. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá,mert ezt sosem csináltam,de ha baj lenne,akkor azt észrevennéd.Ha a baba tud kakilni,és ugyanolyan a széklete(nem véres pl.),a viselkedése,mint eddig,akkor nem lehet baj.Plusz,ha fájt volna neki,akkor sírt volna.A lázcsillapító kúpok is elég hosszúak....bár nem 4 cm.

Viszont az én babám is szorulásos volt,és neki segített,ha a tápszet előtt néhány korty enyhén cukros kamillateát ivott.Vagy nagyon jó még az őszivarack is!Inkább ez,minthogy szenvedjen a kakálással!

2017. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindannyiótoknak!

És várom a további biztatást! :-)

Nagyon remélem, hogy nem okoztam Neki semmi bajt a jövőre nézve, s persze mostantól nagyon figyelek!

2017. szept. 5. 15:27
 10/10 anonim válasza:
kérdezz orvost, mi nem tudjuk, és lehet hogy hülyeséget írunk!
2017. szept. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!