Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapadt már le így valaki...

Tapadt már le így valaki kisfijának a fütyijén a bőr?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos eddig húzogattuk a bőrt óvatosan a fütijén fel is jött egy darabig, viszont vagy 2-3 hétig elhagygoltuk és most próbáltuk és nem akar feljönni addigse. Valaki járt már így? Valamit nem lehet rá használni, hogy feljöjjön? krémket néztem de nem szeretnék mert szteroidosak. Most félek hogy már végleg letapadt neki. CSak jövőhéten tudom megkérdezni a gyerekorvost
2017. szept. 11. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nekem - azóta már felnőtt - ismerősöm volt hasonlóan gyerekként, ott valamiért kimaradt a szülőknek ez az infó, hogy foglalkozni kellene ezzel. Ő végül körül lett metélve, a további egészségügyi problémák elkerülése érdekében.


Nálatok mondjuk talán nem ilyen vészes a helyzet, elvégre nem volt teljesen elhanyagolva, hívd fel a dokit, esetleg a védőnőt, hátha tud valami praktikát. :)

2017. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Egy éves korig élettanilag van letapadva, eleve nem is szabad hozzányúlni. 😕 Pont ezzel lehet szerzett fitymaszűkületet csinálni, a korai húzkodás általi hegesedéssel. Szerintem jobban jártok, ha gyereksebésznek mutatjátok meg, az jobban ért hozzá, mint a gyerekorvos. (Sok gyerekorvos fogja és a szülő kérdezése nélkül feltépi a "gyárilag" még összenőtt bőrt.)
2017. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem folytassátok ott újra nagyon óvatosan, ahol abbahagytátok 2-3 héttel ezelőtt. Igen, a legújabb trend szerintem nem ildomos húzogatni, viszont ha egyszer elkezdtétek, tisztítani kell, mert már alámegy a kosz és gyulladást okoz, ami okozhat letapadást. Sebész helyett pedig inkább a gyermekurológiát ajánlom.
2017. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elavult baromság, hogy húzogatni kell, gyerekgyógyászok SEM ajánlák.


Egy éves korig, de 2-3 évig SEM semmiképp. Felesleges, ha folyton fölhúzod, mikrosérül, és egyre szűkebb lsz.

2017. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!