Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos kisfiam elkezdte kb...

8hónapos kisfiam elkezdte kb 2hete a hiszti korszakát. Egy jó tipp hogyan vessek ennek véget?

Figyelt kérdés
Ha mosogatok vagy főzök rángatja a nadrágom,sokszor földhöz vágja magát és üvölt..Nem szeretném ha a tipikus bevásárló központos gyerek lenne aki megcsinálja a fesztivált.Első gyermekem.Valaki tud segiteni valami jó tippel,hogy tudnám ezt megoldani?Próbáltam hogy berakom a kiságyba de ott aem hagyja abba..Be szoktam tenni telefonon mesét és figyelem az ajtóból majd mikor befejezte kiveszem és játszom vele.De mostanában már ez sem használ..Segitsetek!!!!

2017. szept. 12. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Foglalkozz vele, fozzetek egyutt.
2017. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Foglalkozok vele egész nap,de ez nem állapot amit csinál!Ha nem lenne komoly nem kértem volna segitséget!!
2017. szept. 12. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

8hónaposan inkább szeparációs szorongás mint hiszti. Ezen csak rontasz azzal hogy beteszed a kiságyba és ott hagyod.

A telefonos figyelemlekötés, megnyugtatás meg nagyon gáz 8 hónapisan szerintem.

2017. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Szeparációs szorongás, köze nincs a bolti hisztihez 😐.

Legyen a közeledben amíg főzöl, lásson, beszélj hozzá.

2017. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Így van, szeparációs szorongás lehet. Olvass utána, hogy könnyebben megértsd és elfogadd! Nem tart sokáig, hogy ha komolyan veszed a félelmét. Felfedezte, hogy külön személyek vagytok és hogy te bármikor elmehetsz tőle, ha akarod. Ráadásul ő azt hiszi ha nem lát téged, akkor nem vagy ott. Ha nem erőlteted, akkor jöhet annak a kitalálása, hogy is csinálhatsz meg mellette mindent. Én akkor főztem és takarítottam, ha a férjem itthon volt, de csendesebb dolgokat az alvásidejében is. De lehet a kaját rendelni is addig.
2017. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Szeparációs szorongás, nem hiszti korszak. Az majd bő 1 év múlva jön és rosszabb lesz.


Legyen veled, melletted. Énekelj, mondókázz neki miközben főzöl. Ha biztonságos, ültesd a konyhapultra, adj a kezébe egy zöldséget műanyag evőeszközzel hogy utánozhasson. Tedd pihenőszékbe, adamo hintába, hordozóba. Szerencsére ma már ezer és egy megoldás létezik a problémára, csak meg kell találni a nektek megfelelőt.

2017. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez szeparációs szorongás és valószínűleg a foga is jön, nálunk ez volt. A fog néhány hét alatt kibújt, a szorongás elhúzódott majdnem 1 éves koráig, nem volt könnyű.
2017. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Én ilyenkor beraktam a kiságyba. Lehet hogy üvöltött 10 percen keresztül de vagy az lett, hogy rájött vannak ott játékai és játszani kezdett, vagy miután befejeztem a dolgom, kivettem, játszottam vele tovább.


Másik lehetőség, hogy etetőszékbe magam mellé húzom és adok neki kanalat vagy mérőpoharat és eljátszik. Ha ez nem elég akkor hagyom hogy üvöltsön, a lényeg, hogy ne tudjon kárt tenni magában..


Harmadik lehetőség: akkor mosogatok és főzök amikor még reggel otthon van apa is, vagy a fiam elalszik délelőtt.


Alapvetően ez nálunk időszakos. Van hogy eszébe sem jut követni, elvan a játékaival, de van, hogy sehova sem enged elmenni. Nem szoktam arrébb tenni, mert értem, hogy problémája van. Ez most ilyen lesz egy darabig gondolom.. Amikor látom, hogy utálja a helyzetet, igyekszem sietni és utána ölbe veszem, adok neki egy kiskönyvet és elnézegeti csendben. Eddig úgy tűnik, hogy ez nem okozott még túlzott ragaszkodást. Nem lett ettől ölbe baba, csak szimplán van hogy bújna. Sőt.. Igenis utálja ha "piszkálom" - esténként már a puszit sem viseli el.. :D

Majdnem elsírtam magam amikor egy ugyanilyen nyűgös "hagyd abba amit nélkülem csinálsz a konyhában" ordítozás után bevittem a nappaliba, leültünk a fotelbe és azzal a lendülettel összegömbölyödve rám hajtotta a fejét. Bújni akart.


Sok türelmet kívánok és hogy találd meg a közös hangotokat, hogy ilyenkor mi segíthet nektek!

2017. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hiszti, az majd 2 éves korban jön, és AKKOR valóban meg fogsz őrülni tőle ;)
2017. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!