Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan van kiakadva anyósom,...

Jogosan van kiakadva anyósom, mert nem engedem, hogy fogdossa a párhetes babámat?

Figyelt kérdés

Anyósomékkal élünk együtt (sajnos),még.

Én elég tisztaságmániás vagyok szeretem a rendet és szeretem,ha tiszta vagyok.

Anyósomék meg tiszta igénytelenek ,lusták takarítani és fürödni se szeretnek.

És kezet se nagyon mosnak.

Ha sír a babám mindig mondja majd én megvígaztalom ,de nem akarom neki oda adni. És felhozta ,hogy miért nem meg ,hogy most haragszik mert ,hogy ő nem fertőző mit kapna el tőle.

Eddig senkinek se engedtem ,mert mondom megvárjuk az első oltást utána nyugodtabb is lennék.

De ő ezt nem érti meg. Aztis mondtam neki ,hogy nem akarom ölbe szokatni azért nem engedem,mert utána nehéz lesz leszokatni.

Most mondjam meg az igazat ,hogy bocs ,de büdös vagy meg igénytelen... :( nehéz ilyenekkel együtt élni ,de reméljük már nem sokáig.



2017. szept. 13. 11:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Túlzás amit csinálsz, mellesleg az első oltást már meg kellett kapnia, de ezek egyébként olyan betegségek ellen védenek, amik gyakorlatilag nincsenek is, mivel mindenkit beoltanak ellene, tehát anyósodtól sem tud mondjuk torokgyikot kapni. Hozzánk bárki jön, mondom neki, hogy mosson kezet és hogy melyik a fertőtlenítős szappan, ha valaki nagyon retkes, akkor vegye át a pólóját, de ennél nagyobb óvintézkedés nem kell.
2017. szept. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

Mert mi baja lesz a gyereknek, ha anyósod felveszi???

Hacsak nem a disznóólból jött, nem èrtem a problèmád.

Főkènt azt nem èrtem, hogy a saját anyósoddal fennálló problèmád mièrt nem tudod vele rendezni, mièrt kell a gyereket ebbe belekeverni(anyósodat ignorâlni, hogy nem nyúlhat hozzá)??? Gyanítom, egyèbkènt is kitalálnál valamit...

Felnőtt ember vagy, nyisd ki a szád, ha bajod van ès ne játszmázz!

2017. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%
Jah, ès költözz el!
2017. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Akkor nem volt budos és igénytelen, amikor oda költöztel hozzá és a nyakára szultel? Gratulálok, újabb minta példánya a felelős gyermekvallalasnak
2017. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz ügy. Téged is meg lehet érteni, nyilvánvalóan nem szívesen adod oda az újszülötted egy olyan embernek, aki feltehetően még vécézés után sem mos kezet.

Őt is meg lehet érteni, hiszen az unokája, vágyik a kisbaba közelségére. A nagyszülők szinte ki tudnak vetkezni magukból örömükben, hogy unokájuk született, ő pedig még csak hozzá sem érhet. Szerintem csak finoman el kellene magyarázni neki, hogy egy kisbaba mellett azért nagyobb higiéniára lenne szükség, legalább a kézmosásra figyeljenek jobban oda, hiszen még nagyon gyenge az immunrendszere (nincs is még olyan neki). Az is igaz, hogy minél sterilebb a környezet, annál fogékonyabb lesz a legártalmatlanabb bacira is, de azért mégis...most még szerintem nem kellene direkt bombázni a szervezetét.

Mindenképpen rá kellene vezetni őket finoman. Az nem lesz megoldás, hogy miután elköltöztök, rájuk sem nyitod az ajtót, ugyanis ők a gyermeked nagyszülei. Ha egyébként jó emberek, jó nagyszülők, nincs jogod a gyermekedet távol tartani tőlük.

A párod mit gondol? Mégis csak a saját szülei? Ő is ebben a mocsokban nőtt föl?


Az más tészta, hogy el nem tudom képzelni, hogy vagytok képesek velük élni, ha ennyire piszkosak. Akkor inkább a híd alatt!


Meg kell beszélnetek!

2017. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Szia, én megértelek egy részről, mert a mi családunkban is van sajnos igénytelen, akinek marhára nem szívesen adom oda a babát. Első lépésként én a helyedben kitakarítanám az egész házat, hiszen te is ott laksz, talán ezzel is célozhatnál rá, hogy számodra fontos a tisztaság minden nap, ha anyósod fel szeretné venni, kérd meg, hogy előtte mosson kezet (nem hideg vízzel lelötykölve, hanem rendesen, szappannal) és tegyen a vállára egy vasalt, tiszta textilpelust, úgy vegye fel. Én megértem anyósod sértettségét is, hiszen neki fogalma sincs arról, hogy neked mi bajod lehet vele, ő nyilván nem érzi magát igénytelennek, mint nagyon sok idősebb ember, aki egyszerűen úgy nőtt fel, hogy nem kell sűrűn kezet mosni. Néma gyereknek az anyja se érti a szavát... szóval ülj le vele és mond el, hogy neked mennyire fontos a higiénia, a tisztaság, félted a kisbabádat, mert nagyon sok rosszat hallani fertőzésekről (akár herpesz vírus is), ami ellen neki nulla védettsége van még, nagyon picike, értse meg, hogy félted.

Amikor hozzánk jöttek ezek az igénytelen rokonok, én már az ajtóban határozottan kijelentettem, hogy cipőt légyszíves vegyétek le, adok papucsot, utána azonnal invitáltam őket a fürdőbe kezet mosni. Aki meg fel szerette volna venni a babát, már adtam is a vállára a textilpelust. Sőt, én az anyámat is megkértem, hogy ha kibírja ezt az 1-2 órás látogatást, akkor ne parfümözze agyon magát, mert az is nagyon zavaró ám egy újszülöttnek. Inkább féltsd ennyire a kicsidet, mint hogy ne érdekeljen és aztán hetekig te szenvedjél vele, mert összeszed valami durva vírust, vagy bacilust.

2017. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

mondjuk minek szültél oda, ha ennyire igénytelenek?? hm? ja nincs pénzetek elköltözni? akkor vérni kellett volna...


költözzetek el és kész

2017. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
De bírom az ilyen kis igènyes, tiszta menyecskèket, akik azért csak beköltöznek ès odaszülnek a "retekbe"! Csak tudnám, mièrt??
2017. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Mondd, hogy oké, mosson kezet, mielőtt odaadod és teríts a vállára egy textilpelenkát. Ha meg zavar a kosz, takaríts, mást nem nagyon tehetsz. (Egyébként sok öregnek rossz a szeme és nem látja úgy a koszt, mint te és sajnos sokszor a szagokról sem mindig tehetnek. De te ismered őket, hogy mennyire fakadhat a takarítás elmismásolása lustaságból vagy vaksiságból és hátfájásból.)
2017. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészről, igen, jogosan érzi magát megbántva, gondolom alig várta, hogy a kezébe vehesse az unokáját, te meg nem engeded. Másrészt az valóban kellemetlen, ha koszosak és büdösek, de tudod igazuk van az előttem szólóknak, te sem vagy az igényesség mintaképe, ha beköltöztél a retekbe, és még oda is szültél egy gyereket. Nem lenne az az isten, hogy olyan emberekkel éljek együtt, akiktől ennyire undorodom, egy olyan házban, ami koszos. Szóval ehhez csak gratulálni tudok...
2017. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!