Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csetlő-botló dédi? Többi lent.

Csetlő-botló dédi? Többi lent.

Figyelt kérdés

Most nagy a sértődés a családban, mert a dédnagymama állandóan elesik a saját lábában, sőt szerintem egy gyenge fuvallattól is. Így megmondtuk neki, hogy megfoghatja a kisbabát, de csak ülve. Most mindenki szemében mi vagyunk a szemetek, mert milyen dolog, hogy nem hagyjuk ringatni a dédunokáját csak ülve foghatja.

Az a baj, hogy a lelki szemeim előtt meg látom, hogy pont a babával esik el. Tényleg mi túlozzuk el, hogy nem akarjuk, hogy elejtse vagy ráessen?


2017. szept. 13. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ülve is lehet ringatni.
2017. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Dédiben lehetne annyi felelősség érzet hogy belátja a saját helyzetét. A mi dédink sem mai csirke már és ezt tudja is, mikor a gyerekeket a kezébe akartuk adni mindig leült előtte. Nagy a sértődés? Akkor avval maradnak.
2017. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Senkit nem érdekel, hogy ki mit szól, a TI gyereketek, TI döntitek el, hogy ki, mit és hogyan tehet vele. Én sem adnám gyenge, bizonytalan mozgású, idős rokon kezébe, csak ülve, úgy mint a rokongyerkőcöknek. Természetes, hogy ölbe vehetik, de csak ülve. Az idős, gyenge dédi ilyen szempontból hasonló, mint egy gyerek.
2017. szept. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Szarni a hisztizőkre, de vastagon :D


Én sem engedném, hogy állva legyen nála, mertha elejti? A fenét.

2017. szept. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ő tulságosan is biztos magában. Szinte kikéri magának, ha ügyetlennek/esetlennek tituláljuk. Nem teszünk ilyet, de azzal, hogy ilyeneket kérünk tőle sérti. Így kitaláltuk, hogy ha ott van akkor senki ne sétálgasson a babával, hátha jobban viseli. Persze ez meg a többieknek nem tetszik. Pedig csak egy kicsit javítani akartunk a helyzeten.

Friss anyukaként az is rossz, hogy emiatt beállítanak túlaggódó anyává, miközben csak nem akarom, hogy nagy baj legyen. És nem csak én a férjem se engedi, de ezt betudják annak, hogy miattam.

2017. szept. 13. 14:32
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez így nagyon nehéz, hogy nem látja be. Én beteg vagyok, nehezen mozgok és csak a kiságyból teszem át a kanapéra a lányomat, mert azok egymás mellett vannak, másik szobába nem viszem át, csak ha nagyon muszáj, hordozóban, nem én fürdetem. Ezeket be kell látni, a kisbaba biztosága fontosabb, mint hogy a dédid megmutassa, hogy ő milyen jó fizikai kondícióban van.
2017. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem túlzod el, én is félteném ettől és sajnos akár elő is fordulhat. Én mindig nagyon óvatos vagyok, mégis egyszer megcsúsztam gyerekkel a karomban fürdetés után. Egy pillanatra kicsúszott a gyerek a kezeim közül, de valami hihetetlen gyors reflex miatt elkaptam időben. Így nem estem rá és ő is csak egy másodpercre lepődött meg. Egy idős asszonyra már nem lehet teljes mértékben rábízni egy kicsit, ezt neki is be kéne látnia. A baleset megtörténhet egyetlen pillanatban is...
2017. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Inkább Legyen egy sértődött család, mint egy agysérült netalántán egy halott gyerek.
2017. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem túlzod el,jogos a döntésetek,tartsatok ki mellette.majd megnyugszanak a kedélyek
2017. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Da ha ekkora a hiszti családi szinten, én NEM vinném a gyereket hozájuk és kész.
2017. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!