Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény torna hatékonysága?

Dévény torna hatékonysága?

Figyelt kérdés
Gyermekem 7 és fél hónapos és nem kúszik. Forog, gurul mindkét oldalra. Megfogja a dolgokat, tartja,egyik kézből másikba rakja, cumit szájából kiveszi vissza rakja. Érdeklődő, nevetgél, sokat beszél. Viszont egy valamire figyelmes lettem és az a lábai merevsége. Háton fekve nincs gond rugdalózik, szájához emeli. De ha hason van, vagy rugóztatni szeretném teljesen feszes a lába. De eljátszik hason nagyon szépen. Repülőzni nem repülőzik. Próbáltam segíteni a kúszást, több módszerrel is de semmi. Mindenki azt mondja hogy ráér még vele és nem is sietettni szeretném, de látom hogy csinálná ő csak nem sikerül, plusz ha segítek neki még akkor se megy. Arra gondoltam elvinném Dévény tornára. A gyerekorvost és a védőnőt kihagynám belőle mert ők úgy is azt mondanák hogy csak sietettem. A kérdésem az lenne hogy kb. milyen árban mozognak ezek a tornák,és mennyire hatékonyak. Tolna megyében élünk.

2017. szept. 13. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekorvost ne hagyd ki a kérdéseiddel!

8+4+6+2 évig tanult, hogy felelősségteljesen gyógyítsa a gyermekeket. Gondolod, hogy a gyakori népes és igen vegyes társasága jobban fogja gyógyítani?

2017. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell segíteni neki. Ha próbálkozik,akkor majd rájön, hogyan csinálja egyedül.
2017. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem próbálkozik ez a gond. Csak látom hogy szeretné a játékokat, ahogy oda rakom csend van, arrébb teszem megint szenved. De egyáltalán nem hajlitja a lábát. Nyilván felhoztam már a kérdést náluk onnan tudom mi a válaszuk! Valamint szerintem ez nem olyan dolog amivel ártanék a gyermekemnek. Ha a gyógytornász úgy látja hogy nincs rá szükség közölni fogja. Jobb félni mint megijedni.... És lehet hogy sok rossz válasz van a gyakorin éppen ezért nem kérdeztem mást csak tapasztalatokat hogy kinek mennyire volt hatékony és mennyibe került. Ezzel nem nagyon lehet mellé lőni. :)
2017. szept. 13. 16:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő vette észre,hogy kcsit ferdén tartja a pici a fejét,egyből mondta,hogy kérjünk a gyermekorvostól beutalót gyógytornára.szó nélkül megírta,sztk alapon ingyen jártunk.kiderült hogy a bal oldalán le vannak tapadva az izmok.később kezdett forogni,kúszni,mászni mint az átlag,viszont szinte minden kezelés után látszott a fejlődés
2017. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

uaz mint az elottem szóló,csak jobb oldal.

most kezdtük 3hónaposan úgyh talán még nem maradunk le semmiről.

2017. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiam ugyanezeket csinálja, mint a te gyermeked, 7 hónapos. Mondtam a védőnőnek, hogy még nem kúszik. Azt mondta, 9 hónapos koráig ráér, be aggódjak.

Sokat teszem hasra, de nem szereti, azonnal a hátára fordul.

Kezd a gyerekorvosnál szerintem, aztán menj a gyógytornászhoz.

2017. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Az én saját tapasztalatom az, hogy mindenképp vidd el egy Dévényeshez és hallgass a megérzéseidre. Egy felmérést megér, hogy tudjad mi a helyzet vele. Ha mindent rendben találnak nem fognak tornát erőltetni rád, mert sok a problémás gyerek és kevés a Dévényes. A védőnőről és a gyerekorvosról meg annyit, hogy én jól megszívtam velük, mert mindenre csak legyintgettek, hogy ez is ráér az is ráér. Nagy baba, ezért lassú blablabla. Most meg ott tartunk, hogy 11 hónapos (77 cm és 8,9 kg) és nem kúszik, nem mászik, nem ül stb csak forog körbe-körbe a hasán már vagy 4 hónapja. Egyébként meg hason egésznap eljátszik, miközben a levegőbe rúgkapálás világbajnoka. Másrészt meg lehet, hogy Y időt tanulnak a gyerekorvosok, de ez nem garancia semmire, mert ha nem elég figyelmes/ lelkiismeretes, akkor csak bedarál az állami ellátás. Reklamációnak meg ugye nincs helye. Kell a szerencse, hogy kihez kerül az ember. Ha visszamehetnék az időben, akkor már 3 hónaposan elvittem volna, mérjék fel, hogy tudjuk hányadán állunk és most nem itt tartanánk. Egyébként elkezdtük a Dévényt múlt héten és 2 alkalom után már elkezdett kúszásfélét csinálni tegnap. Azt most még nem tudom, hogy mennyire lesz gyors a fejlődése vagy hogyan alakul majd. Mi budapestiek vagyunk és házhoz jön a Dévényes 7.000 Ft/ kb.60 perc. Arra lelkileg készülj, hogy nagy sírás lesz. De én azt javaslom, hogy vidd el, mert akkor kapsz egy korrekt visszajelzést és nem vered a fejed a falba, mint én, hogy minek hittem a gyerekorvosnak/védőnőnek.
2017. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz! A gyermekorvos adjon beutalót, és vidd el! Vagy hívd fel a Dévény Alapítványt, és megadják a környékeden lévő Dévényes gyógytornászok nevét, telefonszámát! Javaslom, hogy ne neten keress gyógytornászt, hanem azokat hívd, akiket az alapítvány ajánl!

Az én lányom 10 hónapig "tornázott", az utolsó néhány alkalommal már nem sírt... Nehéz a szülőnek is, de tartsatok ki!

2017. szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kkpiros válasza:
OEP támogatja akkor ezek szerint ha Dévényes gyógytornászt veszek igénybe úgymond?
2017. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!