Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek meddig kelt fel hajnalb...

Nektek meddig kelt fel hajnalban reggelizni? Meddig aludtatok/aludnatok vele?

Figyelt kérdés
A fiam 1 eves lesz a honap vegen.Mikor pici volt reggel 7-8 majd 6-7 korul kelt enni elotte 8-9 korul vacsorazott.Az elmult par honapban mar van hogy fel otkor keri a tejet de atlagban 5-fel 6 kozott.Nektek meddig kelt fel igy enni.Es miert van az hogy nagyobb es megsem birja tovabb hanem hamarabb kel? 7 korul kap valami "vacsit"es 8 korul megiszik kkb.200 ml tapszert.A masik dolog hogy meddig aludnatok vele egy szobaba de kulon agyban? Tudom ezzel lavinat inditok el mar van aki azt tartja jonak hogy semeddig van aki addig meg a gyerek igenyli.En mar probaltam higy a parommal alszok de 11 utan 10-20 percenkent kelletz bemennem a kiesett cumi, siras miadt.Igy is rosszul alszunk ha ott alszok mellette de igy meg roszabb volt.Sokat kel fel este, forgolodik, keresi a cumit.A kisagy mellett alszok agyon.A lanyommal mar vegig csinaltam de o jo alvo volt.Viszont 1.5 eves koraig velunk aludt (kulfoldon voltunk es nem tehettuk meg hogy kulon szobat berlunk neki) o ezek utan lett rosz alvo, evekig felt egyedul aludni.Hosszu ideig szinte semmit sem aludtam.A kicsivel nem szeretnek igy jarni de mivel o rosz alvo nem tudom mit tehetnek.Elore is koszi a vakaszokat.
2017. szept. 18. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

8-16 hós kora között. :/ evett az biztos de hogy azért kelt mert éhes vagy azért evett mert felkelt, sose tudtam. :D foga 14 jött ez idő alatt, sok sok új mozgás esett ebbe az időszakba. Utálta a kiságyat is a vége felé, ezt én pontosan tudtam. 16 hónaposan lecseréltük leesésgátlósra, minden hajnalban visszaraktam és vagy visszaaludt vagy megint átjött és mellettem aludt vissza. 1 hét múlva már fel se kelt csak fél 7 fele. Most 2 éves és max fél 8kor már zörgök, hogy ilyenkor aludjon. :D (nagyon mem bírja ki estig alvás nélkül). Ja, egyébként 20-30 percekig is próbáltam hajnal 4kor visszaaltatni a kiságyban de amint kijöttem, felkelt.

3 hós korig volt a kiságy a hálószobában.

2017. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kislányom születése óta 5 és 6 között kel, sose aludt tovább, bármikor fektettük.


Ugyanígy születése óta külön szobája van, külön alszik (hosszabb rövidebb altatás után).

1 évesen egyedül is aludt el.


Erre most 2, és hetek óta nem alszik nélkülünk, valakinek ott kell lennie, mert félóránként megébred és keres. ;)


Ez van. Nem szoktatás kérdése, hanem a gyerek aktuális igényéé.

2017. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hajnali evésre nem nagyon tudok mit mondani, nekem 2 éves koráig szopott a lányom, és az ilyen téren más, ő éjjel is végig kelt többször cicizni, kb. mintha cumi lenne. Mi pont emiatt együtt aludtunk első ébredéstől, előtte az ágyába raktam le, de az elsőnél áthoztam, így tudtam pihenni. Mióta nem szopik már, 1x felkel átjönni, tehát az együtt alvás megmaradt így. Most 26 hónapos, de engem ez így nem zavar, mert az esténk szabad apjával, az éjszaka első felét a saját szobájában tölti, mikor átjön, akkor már mi is csak alszunk úgyis. Én nem tervezem kirakni, majd megy egyszer magától, mindenkinek megfelel így. Ja, és van, hogy ezen kívül még egyszer felébred inni. Mist, hogy így visszagondolok, volt ilyen, hogy 4-5-kor mondta, hogy éhes, amikor cici már nem volt. Elkezdtem figyelni arra, hogy jól bevacsorázzon, azzal megszűnt.
2017. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Külön szobában alszom most vele, ő a kiságyban, én egy heverőn 2-3 méterre.

Úgy tervezem hogy amíg nem alussza át az éjszakát vele alszom én is. reggel van hogy még magam mellé veszem lustizni 1-2 órára.

2017. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!