Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagy falat lenne...

Tényleg nagy falat lenne egyedül bevállalni a babát?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és 10 hetes terhes.

A barátommal Budapesten élünk, és eddig úgy terveztük, hogy itt is maradunk a pici születése után (amúgy a szüleink, családjaink Nyugat-Magyarországon élnek). Anyukám tegnap felhozta, hogy szerinte érdemesebb lenne hazaköltöznünk, mert nem fogom egyedül bírni a babával itt (ugye a barátom csak az első hónapban lesz velünk végig, utána reggel 9-től délutánig én leszek a picivel). Meg hogy én Pesten nem merek vezetni és bármi lehet, amiért kocsiba kell ülnöm majd. Ez igazából annyi, hogy belvárosi részen lakunk, én a kerületből nagyon ki sem megyek, minden itt van a környékünkön (szórakozóhelyek, éttermek, pékségek, boltok, stb). 1 éve van jogosítványom, tényleg nem szeretem a pesti forgalmat, ezért feleslegesnek tartottam, hogy az én autómat is elhozzuk. De nyilván ha szükséges lenne, megbirkóznék ezzel is. Anyukámon inkább azt érzem, hogy ő még mindig nem szokott hozzá ahhoz, hogy elköltöztem, külön élek és ezáltal szeretné elérni, hogy haza költözzünk. Mert pl. most is, ha 2-3 hétig nem megyünk haza, akkor már mondja, hogy eljön ő hozzánk, meg ki van borulva... Szóval nem tudom, hogy nem-e azért próbál rám ijeszteni, hogy neki is jó legyen...


Mert itt tényleg nem lenne sok segítségünk, maximum az, hogy nem kell a háztartással, főzéssel foglalkoznom, de a baba körüli dolgokat nagyrészt tényleg nekem kéne megoldanom.

Ez mennyire nehéz?


Mert tényleg jó lenne, ha csak 5-10 percre lennénk egymástól, meg anyukám sem dolgozik, a párom anyukája sem (41 és 44 évesek, szóval nem olyan nagyszülők lesznek, akik már nem úgy mozognak és teher nekik az unoka). A nagyszüleink is mondták, hogy mindenben segítenek, mindenki lelkes a baba miatt.


2017. szept. 19. 11:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugy kb többmilliós no képes önállóan, segítség nélkül gyereket nevelni és háztartást vezetni
2017. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Elöször ia az, ha közel vannak a nagyszülök, inkább hátrány, mert mindenbe beleszólnak.


Másodszor egy gyerekkel nem akkora stressz, rengeteg egyedüálló (pár nélküli) nö is megdolja nagyobb gond nélkül.


Harmadszor ha a belvárosban laksz, akkor teljesen fölösleges az autó, mert a tömegközledéssel gyorsabban eljutsz bárhová. Ha meg netán vészhelyzet( pl baleset a babával) lenne, akkor eleve nem ajánlott vezetni, mert túl ideges vagy, akkor vagy taxi vagy ha tényleg komoly, mentö a megoldás.


Emellett minél elöbb próbáld anyukádat leszoktatni arról, hogy folyamatosan rádtepelszik, neki kell megtanulnia/elfogadnia, hogy önálló életet élsz.

2017. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Húgom 19 évesen szült, ők is a fővárosban laknak, szülők 200 km-re vidéken. Neki sem volt segítsége, és elég nehéz volt, mert a férjét kiküldte a cége több hónapra, és csak hétvégére tudott hazajönni, egész héten távol volt, de megoldotta. Az volt a szerencséje, hogy minden elérhető közelségben volt. Neki nem volt jogsija, de remek a tömegközlekedés, ha meg sürgősen mennie kellett valahova, akkor meg hívott egy taxit. Nem kell kétségbe esni. Én is úgy érzem, hogy anyukád egy kis nyomást gyakorol rád, érzelmileg próbál manipulálni, de el kell fogadnia, hogy felnőttél, a pároddal már egy családot alkottok, és külön magánéletetek van. Ha meg együtt élsz velük, akkor mindenbe bele fognak szólni, ők mindent jobban fognak nálad tudni, és egy idő után mérgezővé válik az otthoni légkör. Én mindenképp a párom mellett maradnék a picivel, eszembe sem jutna hazaköltözni a szülőkhöz, meg hát amúgy is ez az általános, hogy apuka reggel megy, délután jön, mert dolgozni kell, nők millió megbirkóznak ezzel.
2017. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Gyakorlatilag majdnem minden anya egyedül van a gyerek, amíg apuka dolgozik.

Jól érzed, anyukád csak rádijesztett.

Kezdj el felnőttként is viselkedni, mond meg nyugodtan a gondodat, ne hagyd, hogy bárki beleszóljon az életetekbe, tanácsokat természetesen lehet kérni, és elfogadni. De a lényeg, nemsokára anya leszel, határozottnak és önállónak kell lenned, hidd el, menni fog! :)

2017. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne bírnád? Császár után 4 nappal engedtek haza, nam fájt semmim, a baba mellett egyébként sem kell maratont futni otthon, fekszel mellette, megszoptatod, büfizteted, ehhez nem kell segítség, Pesten ráadásul millió helyről rendelhetsz kaját, főznöd sem kell.
2017. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az tény hogy sokkal jobb ha van segítséged.

Nekem legalábbis nagyon jól jött amikor elkellett valamit intéznem akkor csak eljött hozzám anyukám így nem kellett magammal rángatnom a picit.

Vagy amikor nagyon beteg lettem és alig "éltem" akkor is jó volt hogy tudtam van segítségem.

2017. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

nők milliói csinálják így

ott a taxi

anyád nagyon ráér, miért nem dolgozik? keressen munkát, és nem fog unatkozni.

2017. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

1. Nem egyedül vállalod, hanem a pároddal, így normális.

2. A "szórakozóhelekre, éttermekre" egy darabig úgysem lesz gondod:)

3. Én nem látom ebben az érzelmi nyomást, ha kiegyensúlyozott a kapcsolat a szülőkkel, akkor tényleg nagy segítség tud lenni, ha közel vannak, de nyilván egyedül is megoldható minden.

Ne haragudj, de a leírás alapján kicsit éretlennek látlak, ezért szerintem neked külön jó lesz távol otthonról, így több értelemben is felnősz a feladathoz.

2017. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Nekrm sincs segítségem. Sőt a férjem több műszakban dolgozik. Utálok a városban vezetni.

Barátnőmnek szintén nincs segítsége, a férjeink egy helyen dolgoznak, neki mégcsak jogsija sincs.

Élünk!!!

Igen. Nehezebb mintvannak aki heti (akár több) alkalommal eltudja vinni a mamának a picit h pihenhessen, főzhessen stb. De azért nem lehetetlen dolog

2017. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem egyedül bevállalás.


Már azt sem értem, hogy a párod minek marad otthon 1 hónapig? Ha olyan lesz a babátok, mint nekünk a 2. szarrá fogja magát unni, de lehet, hogy még te is! Nekem ő aludt-evett, mikor már többet volt ébren is simán elvolt magának, mindent lehetett mellette csinálni, csak néha rá kellett nézni, hogy él-e még egyáltalán, vagy mi ez a csend...

Ha olyan lesz, mint az első... há nem egyszerű, de nem is lehetetlen!

Egyébként az elején minden rokon lelkes általában...

Iszonyat sokan nevelik a gyereket teljesen egyedül 0-24ben, neked legalább délutántól ott lesz a párod!

Az, ha közel van a nagyszülő tényleg inkább hátrány, mert bizony nem csak gyerekfelügyelők lesznek, de hajlamosak igencsak szembe menni a szülői kérésekkel...

2017. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!