Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekorvost hanyadik héten...

Gyerekorvost hanyadik héten választottatok, ha nem a körzetihez mentetek?

Figyelt kérdés

Masik kérdésem ehhez kapcsolódik. Hogyan kell gyerekorvost valasztani? Belibeg az ember rendelési időben, kivárja a sorát, majd megkéri az orvost, hogy legyen szíves vállalja el a gyereket? Vagy telefonálni kell es előre megbeszélni időpontot? Illetve mit jelent az, hogy tanácsadás? Erre külön rendelési időpont van megadva.

Bocsánat a sok hülye kérdésért, de őszintén szólva nem sok közöm volt eddig a magyar egészségügyhöz szerencsére.


2017. szept. 20. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még én sem intéztem el, 30 hetes vagyok.

A 34. hét betöltése előtt kell felkeresni a háziorvost, hogy vállalja-e a gyereket. Ha a körzetetekhez tartozót választjátok, akkor ő köteles elvállalni. Mi személyesen a rendelőben fogjuk felkeresni, a kiskönyvbe is be kell írnia az adatait.

2017. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem azt kérte a védőnő, hogy 34. hétig intézzem el.

Nekem kellett jelentkezni, de nem körzetist választottam hanem egy kedves doktornőt.

Felhívtam telefonon, hogy babám fog születni és szeretném ha ő lenne az orvosa. Itt időpont kéréses az egészséges rendelés úgyhogy kaptam időpontot, bementem, fogadott és nyilvántartásba vett. Elkért elérhetőségeket, adatokat. Kiskönyvet is talán. Megadta a telefonszámát hogy ha megszületik a fiam, másnap hívjam fel és akkor a kórházból a hazaengedés utáni nap jön is hozzánk megnézni őt.


Nálunk a tanácsadás leginkább recept kiadásra van, ilyen ügyek intézésére, kérdésekre.

2017. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én telefonon hívtam fel kb 35 hetes terhesen. Amíg pici a baba, addig nálunk az a rendszer, hogy betelefonálok, hogy mi a gond, hátha megoldható vény nélküli patikai szerekkel. Tanácsadásra nálunk az egészséges gyerekek mennek. Pl oltásra.
2017. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintetek ha kedveltebb gyerek orvoshoz mennék, akkor nem célszerűbb a 34. hét előtt lebeszélni vele a dolgot? Felek, hogy ha túl későn jelzem akkor nem vállal.
2017. szept. 20. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy annyira gyors ügyintézés, hogy mindegy milyen korán végzed el. Szerintem ahogy alkalmad van, hívd fel.

Az biztos, hogy bár nem tudom ez hogy működik, de szerintem minél később intézed, annál könnyebben köthetsz ki a körzetisnél. Mert hogy az a kötelező. Kötelességük elfogadniuk.

A másik meg elfogad vagy sem, bááááár szabad orvos választás van, így ki tudja.

2017. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Olvasd el még egyszer, amit írtam.

Ha 34. hétig nem keresed fel, akkor a körzetihez fogsz tartozni. Olvasd el a kiskönyvedben.

2017. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!