Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hetes a kisfiam, köldöksérve...

6hetes a kisfiam, köldöksérve van, orvoshoz csak pénteken megyünk nagyon félek hogy műtétet javasol. Tudok tenni valamit ellene?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Ne hagyd sírni és akkor talán nem rosszabbodik! Egyébként sajnos már nem tudsz mit tenni, az orvos sem fog majd tudni mit javasolni, a régi le tapasztott módszerre is azt mondja majd,hogy felesleges semmitsem használ. Műtét meg majd csak pár év múlva végezhetnek, talán a tiétek annyira nem sújos. Ha nem akad ki a köldöksérv akkor nincs műtét sem !
2017. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici korban biztos nem javasolnak műtetet, ha csak nem nagyon durva. Esetleg képet tudsz mutatni, hogy milyen? A ragasztas elég ellentmondásos módszer, vannak orvosok akik eskusznek rá, van aki szerint felesleges. Az én fiamnak le volt ragasztva 1 hónapot es rendbejött. Előtte (5 hónapos koráig) vártuk, hogy visszahuzódik magatól. Az orvos felajanlotta a ragasztast, elmondta, hogy lehet visszahuzodik magatol is, de ezzel rásegíthetünk. Én belementem, nem járt igazából semmi kényelmetlenséggel, és később nem fogom magam okolni, ha mégis műteni kéne. De ezt minden szülő maganak eldöntheti.
2017. szept. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok babának van, kinövik. Nem mindig kell műtét.
2017. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2017. szept. 20. 12:10
 5/10 A kérdező kommentje:
2017. szept. 20. 12:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem pont azt mondta a doki hogy nem szabad leragasztani, elavult nézet ha 1 éves korig nem javul akkor sebészi konzultáció kell ,de mikor elmúlt a hasfájós korszaka 3 hónapos kora körül akkor vissza is húzódott mert nem sírt annyit.
2017. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Huh hat ez eleg csúnya, midnekepp orvos...
2017. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1# vagyok, próbáld meg azért letapasztani hátha segít valamit, mást talán úgysem tudsz.:( Már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem ha buborékos akkor nem jó (az ujjaddal vissza nyomod a kinőtt részt és érezni fogod ,hogy buborékos-e ) nem tudom, már elég régen volt, de azt hiszem az nem jó. De javítsatok ki ha tévedek. A műtétet viszont valóban csak pár éves kórban fogják elvégezni. Írj majd,hogy mi volt pénteken! Reméljük nem lesz sürgős a műtét , mert valóban elég csúnya :(

Az én kisfiamnak minimális volt, és elég hamar elmúlt, 9-10 hónapos korára vissza húzódott neki.

2017. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak volt, sokkal nagyobb és csúnyább.Nem kellett műteni, magától megoldódott.A dévénytorna és a sok hasonfekvés segített.Egyébként a köldöksérv az esetek 80%-ban magától megszünik, nem kell műteni.Sebész mondta aki lágyéksérvvel műtötte a kisfiamat.
2017. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kozepsomnek volt kb ilyen.mikor sirt akkor sokkal magyobb volt,es csunyan belilult.

A vedono rendesen ram hozta a fraszt,hogy ez mutet lesz...

Fenet lett,olyan 6-7 hos korara magatol visszahuzodott.nem szabadot sokat sirni hagyni.szerencsere eleg nyugodt gyerek is volt.

Nem csinaltunk vele semmit addig sem.nem volt leragasztva sem.

2017. szept. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!