Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves szülők, mitől függ,...

Kedves szülők, mitől függ, hogy egy gyerek végigüvölt egy városi közlekedést vagy jól tűri az utazást és nyugodt?

Figyelt kérdés
Én ma megkérdeztem apámat, hogy mi a tesómmal milyenek voltunk, azt mondta, hogy mi nyugodtak voltunk utazásnál. Tömegközlekedésnél időnként tapasztalom, hogy némely szülők nem tudnak mit csinálni az üvöltő pici babáikkal (leginkább nem is próbálnak, csak hagyják őket sírni), és az egész jármű zeng a gyereksírástól. Ez egy csöppet zavarni szokta az utasokat is. Valóban van olyan, amikor ilyenkor nem lehet sehogy lenyugtatni a gyereket, vagy ez inkább a szülő hibája?
2017. szept. 20. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Amikor 9 hónapos volt a kisfiam, nagyon nem volt könnyű vele. Megnézett volna mindent a buszon, alig bírtuk lekötni, borzalom volt. Az ölünkben ült így is, nem babakocsiban, mert ott 2 percig nem maradt meg.

Most már 2 éves és ül egy széken, mosolyogva nézelődik, örül, hogy buszon van. 40 percet simán kibír, ennél többet nem próbáltunk még. Ez tuti gyerekfüggő, mert ő tényleg élvezi. De 9 hónapos kora körül se a mi hibánk volt, ha időnként kiabált, mi tényleg nagyon igyekeztünk lekötni.

2017. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Megszépülnek az emlékek mire felnő a gyerek.
2017. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Vannak jó szülők és vannak rosszak. Vannak nyugodtabb gyerekek és vannak sírósabbak.

Az én gyerekem nagyobb. 10-ből 9× nagyon jól viselkedik, de ez kb senkit nem érdekel, mindenki azt az egyet fogja megjegyezni amikor nem volt formában.

2017. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Amikor a nagy gyerekeim voltak kicsik(8 es 10 eve) akkor meg nem volt autonk.viszont sokat mentunk veluk.busszal is,vonattal is.igazan pici koruktol buszoztunk igy ok megszoktak,nem sirtak.

Most a 3. Nal mar van autonk.mindenhova azzal megyunk.1x-2x buszoztam vele csak,mikor ketten mentunk valahova parom nelkul.na,o pl sirt rettenetesen.olyan fel eves lehetett mikor eloszor buszoztunk.kenguruban volt de az egesz utat vegig sirta.

Nem tudtam vele mit csinalni.sirt az elso nagyobb fekezestol(amit kozvetlen az utcank vegeben alkotott a sofor) egeszen a leszallasig.

A kovetkezonel olyan 1 eves forma volt,babakocsival mentunk.egy fokkal jobban viselte.de kb 10 perc utan mar nyuglodott.

Ettol is fugg szerintem,hogy hanyszor buszozik egy gyerek.

2017. szept. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudhatod, miért sír. Lehet egészen banális oka, pl. a buszon fél a sok idegentől (van egy ilyen korszak, mikor idegen rá se nézhet), melege van, éhes, szomjas, stb. Attól függ, hogy sír-e, hogy olyan problémáról van szó, amit meg lehet oldani, vagy sem. Nem arról van szó, hogy "rossz a gyerek" meg "rossz a szülő".


Ilyenkor bennem az merül fel, hogy miből van nagyobb botrány: ha sír a buszon a baba, vagy ha szopik. :/ Szerencsére nem gyakori, hogy pont a buszon jut eszébe, és már nagyobb, legalább egy kis ivólevet elfogad üvegből. De nyáron, 40 fokban a buszon legalább 50 fok van. A felnőttek is ittak, mert pár perc után kitikkadsz. De egy anyatejes babánál ezt nem egyszerű megoldani a zsúfolt buszon. A következő soká jön (pláne hétvégén), úgyhogy marad a két perc sírás. :(

Hidd el, senkinek se olyan rossz hallgatnia, mint a szülőnek. :(

2017. szept. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az idő tényleg mindent megszépít, s nem is kell hosszú időnek eltelnie.


Most bezzegelhetnék, hogy a lányom minden utazást jól bír, nem csak buszon, vonaton nem sír, de a nyári repülőuton se volt hangja (ekkor volt 1,5 éves). Mosolygott, nézelődött, aludt, de


Itt jön a de:

ha felidézem, hogy kb. 4-5 hónapos koráig a boltba nem mertem vele egyedül bemenni, mert ahogy sima kőre toltam a kocsit, ordított, mintha nyúznák és hiába hámoztam ki a mózesből nem. nyugodott meg, ha kivettem, ki kellett tolni ahhoz (vagy mellre kellett volna tenni).

Na nem meglepő, hogy nem nagyon mentünk vele sehova, így buszos tapasztalatunk sincs akkoriból.

2017. szept. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó, biztos megszépít mindent az idő, én nem emlékszem, azért kérdezem a szüleimet. De most olyan eseteknél írtam a problémát, amikor a szülő tényleg meg sem próbál tenni semmit, a gyerek pedig visít, üvölt, mint a fába szorult féreg. Nem arról van szó, hogy izgága meg kíváncsi, meg mindenkivel ismerkedik és kotyog (öcsém pl. ilyen volt). És a szülő nem csinál semmit. És ez megy mondjuk akár fél órán keresztül, amíg leszállnak.
2017. szept. 21. 08:52
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. szept. 21. 09:01
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Altalaban a szulonek meg zavarobb, mint a tobbi utasnak, meg ha ez kivulrol nem is latszik. Ha kisbabarol van szo, akkor lehet ehes, ha tapszeres, jo esellyel nem fogja tudni megetetni, ha nem vitt magaval, ha szoptatja, a legtobben inkabb megvarjak, hogy olyan helyen legyenek, ahol nem latjak oket.


1-3 eves kor kozotti gyerek tud olyat, hogy annyira kiakad, hogy hiaba csinalsz akarmit, uvolt. Mondjuk tomegkozlekedesen meg szerencsere csak max. par perces sirast produkalt a gyerekem, de boltban, utcan mar vagta magat foldhoz, pedig en szereto, ugyanakkor kovetkezetes szulonek gondolom magam. Tomegkozlekedesen mondjuk kicsikent hordozokendoben, majd csatos hordozoban vittem, amit nagyon szeretett, abban szoptatni is tudtam feltunes nelkul, igy o tobbnyire csondben volt.

2017. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mi a családdal végigvonatoztuk a gyerekkorunkat, mert messze éltek a rokonok, autónk meg nem volt (6-8 órákat vonatoztunk rokonokhoz illetve hazafelé is).

Pár éve egyszer, mikor külföldre vonattal utaztam (kb. 10-12 óra utazás), utazott velem egy fülkében egy kisgyerekes pár, a gyerkőc még alig tudott járni, de nagyon jól viselte az utat, egyáltalán nem volt hangos, rutinos utazók voltak.

2017. szept. 21. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!