Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos státuszon a doktornő...

3 hónapos státuszon a doktornő megkérdezte, eszik-e már gyümölcsöt a baba. Vélemények?

Figyelt kérdés
Hozzátenném, anyatejes babáról van szó (aki ugyan 3 hónapos, de 35. hétre született ráadásul). Eléggé meglepődtem, úgy tudtam, anyatejes babánál célszerű kivárni a 6 hónapos kórt a hozzátáplálással, és így is terveztem. Azt hiszem, tápszeres babáknál is 4 hónapos kórtól ajánlott.
2017. szept. 21. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Ne hallgass rá, nem kötelezhet. Mond, hogy á még nem eszik olyat.

Ennyi. El kell fogadnia. Ha 1 éves korában mondanád, hogy még semmi mást nem eszik, na akkor nézhet furán.

2017. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

1-es vagyok. Hozzátenném, hogy a fiam tápszeres lett sajnos, de ő is 5 hónapos múlt amikor kipróbálta először a gyümölcsöket.

Környezetemben 1 baba van aki 4 hónaposan kezdte, de azért mert nem volt tej az anyukának és nem fogadta el a tápszert a kicsi.

2017. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Fura egy dokinőd van. Gondolom, a védőnő sem különb...hat hónapos korig CSAK anyatej! Utána óvatosan kezdheted a hozzátáplálást.


Gyermekem hat hónapig csak anyatejen élt, erős is az immunrendszere, nem kap el sűrűn betegségeket. Hat hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.

2017. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Tápszeres babánál is hat hónaposan kell ahozzátáplálást kezdeni. Én visszakérdeztem volna az orvosnál, hogy és ön mikor járt a továbbképzésen?
2017. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
agyatlan. kb a 60as években járhatott utoljára továbbképzésen...
2017. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
szomorú h ezzel el akarja nyomni a tejcsidet :( ne hallgass rá!
2017. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

Azért tulzásba sem kell vinni, de igen 3 hósan semmi esetre sem szabad elkezdeni. Anyatej vagy tápszer teljesen mindegy, a hozzá táplálást a betöltött 4-ik hónap után szabad elkezdeni, de a 6-ik hónapig meg kell kezdeni.

Èn az anyatejes babáimat is 5 hónál kezdtem el szép lassan hétröl hétre egy új izzel táplálni.

Barátnöm aki 6 hónapig csak szoptatott már a 8 hós babának pörkölt szaftot adott... Èn az arany középút párti vagyok.

2017. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközeleb rákérdez, mondd neki, hogy kihagytad a gyümiket a fenébe, egyből pörkölt/nokedlivel kezdtek. Hol praktizált a doktornő az utóbbi időkben? Barlangban? Anyataejes babának elég a kizárólagos szoptatás 6 hónapig, ha másban is ilyen elavult nézeteket vall (bár még a brutál vaskalapos régi iskolát szajkózók is 4 hós kortól erőltetnék), akkor én keresnék másik gyerekorvost.
2017. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Az enyém is rá szokott kérdezni, de nem azért mert szerinte úgy kell, hanem mert van olyan anyuka aki ad, és neki mint orvosnak erről tudni kell. Nem lehet hogy nálatok is ez a szitu és nem az hogy hülye az orvos?
2017. szept. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a 9-est miért pontoztátok le, simán lehet ez a helyzet, a mi dokink mesélte, hogy volt olyan aki 4 hónaposan Milli krémtúrót adott a babájának,aztán csodálkozott hogy durva hasmenése van, azóta ő is mindenre rákérdez egész pici babánál is, mert nem lehet tudni. Azért mondta el, mert én is furán néztem amikor 3 hónaposan kiütésekkel vittem el és rákérdezett, hogy evett-e bármit már.
2017. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!