Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtok bármilyen információt...

Tudtok bármilyen információt a Líra női névről?

Figyelt kérdés

Életemben egyszer halottam egy ilyen névről, egy gyönyörű hölgyet hívtak így.

Azonnal beleszerettem tudtam hogy ha lányom lesz, Ez lesz a neve,ha tetszik másoknak ha nem.

Viszont szinte semmit nem találok róla sem eredetét,sem hogy egyáltalán anyakönyvezhető-e.

Nektek tetszik? Mi jutna eszetekbe egy ilyen lányról ha nem látnátok?

Nekem van olyan név amire ha rágondolok nem tudok szép embert mellé képzelni, ez a Pilár.Belőlem ellenszenvet vált ki,remélem a Líra nem ilyen.. :)



2017. szept. 21. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az MTA listáján szerepel,szóval adható név.
2017. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lira,Líra. Nem tudom,hogy helyes
2017. szept. 21. 12:28
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Műnem és a könyvesbolt hálózat jut róla eszembe. Nem adnám, nem is tetszik, becézni sem tudnám normálisan (Liri?, Lírácska?).

Ezen felül nagyon ritka, esélyes hogy sokan a divatosabb Larának hallanák/értenék félre.

2017. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2017. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
az arany iránytű jut eszembe róla, gyerekként nagyon szerettem, ott a főszereplő kislányt hívják lyra-nak. szép.
2017. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Szép a hangzása, de az irodalmi fogalom jut róla eszembe.
2017. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Líra margarin. Nekem feláll tőle a szőr a hátamon, valamiért nem veszi be a gyomrom az ennyire művi neveket.
2017. szept. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csira
2017. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nekem Lájrának kiejtve pl tetszene,de ez csak külföldön lenne jó, mert a Lajra az kicsit ilyen olajra, vagy lehet akár egy Laurának a tréfálkozós becézése is. Amúgy jól hangzik, de a Líra itt minálunk talán nem igazán név, hanem műnem. Szóval nekem ez Mo-n úgy tetszene pl, hogy kicsit átvariálva Léjra, de az túlságosan hasonlít a létrához, tehát inkább Léra, vagy Lara mondjuk, de mondjuk a Lara sem igazán magyaros. De most jövök rá, hogy a Léra sem annyira jó, mert van benne ital, és azt meg azzal lehetne szívatni, hogy "meghívjalak egy italra?" Vagy hogy a lére, a pénzre a zsetonra hajt. Nekem a Líra nem annyira név tehát, de egyébként szépen hangzik, mint szó. De esetleg talán rövid i-vel most gondolkozom... Lira; így már majdnem az, mint a Lina/ Mira is eszembe jutott már, akkor már ideírom-, és akkor ez így talán nem is jelent más dolgot pl itt Mo-n tutkó nem , és máris kaptunk egy tök sima nevet, ami egyben kellemes hangzású is. Szóval szerintem,ha adnád, inkább akkor rövid i-vel; mert úgy jobban el lehet hinni róla, jobban beillik, jobban elmegy emberi névnek.
2017. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek tetszik? Mi jutna eszetekbe egy ilyen lányról ha nem látnátok?"

Az epika és a dráma jut eszembe róla, esetleg a lánytestvérnek lehetne a kettő közül valamelyiket adni.

Vagy egy lant jut még az eszembe.

Rosszabb napjaimon a csíra... :))

2017. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!