Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nimród, Sámuel vagy Márton?

Nimród, Sámuel vagy Márton?

Figyelt kérdés
Ez a három név került be a döntőbe a születendő babánkkal kapcsolatban. Kíváncsi lennék mások véleményére is. :) Nektek melyik név tetszik a legjobban?:)

2017. szept. 22. 10:06
1 2
 1/16 Skyfall1212 válasza:
60%
Nimród😊
2017. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Mártont adnám.

Sámuel nekem valahogy nem tetszik, valószínű az egymás melletti magánhangzók miatt, és a végén az L nagyon lággyá teszi.

Nimród pedig csupa negatív jelentésű szót idéz meg számomra pl.: tipródik. Valamint nem tudnám Niminek becézni a gyermekem.

2017. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Márton :)
2017. szept. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

Sámuel egyáltalán nem tetszik. Ez már nekem túl zsidós név. Nem a néppel van bajom, hanem egy rabbi jut eszembe a névről. Egyébként a Benedeket is azért utálom, mert az meg tipikus pápa név. Ami még eszembe jut a Sámuelről, az a Sün Sámuel.

A Márton pedig nagyanyám libája. A kakasa Marci. Nem tudnám adni ezt a nevet. Akkor már inkább Márk vagy Mátyás.

Ezek közül egyértelműen a Nimródot mondanám.

2017. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Márton
2017. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz kérdés, mindegyik név szép.

A Mártonnak imádom a becézését Marci (az én kedvenc nevem a Marcell)

A Sámuel Samu becézése is tetszik

Talán a Nimród tetszik legkevésbé de az is teljesen jó

2017. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Márton.
2017. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Sámuel. Gyönyörű név, szép jelentéssel. Nekem a legszebb az összes név közül, hiszen a fiam is Sámuel.
2017. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

Annyira más a három...

A Nimródot az én környezetemben olyanok adják, akik valami különlegeset keresnek (pedig már gyakori) vagy "ősi magyart" (mert a Bibliában Ménrót néven futó - talán a tornyot építő - babilóniai király Kézai Simon középkori krónikás szerint a magyar nép őse).

A Sámuelt meg tapasztalatom szerint azok adják, akik keresztényként bibliai nevekből válogatnak, míg mások meg pont azért félnek adni, mert "túl" zsidó név. És van, akik csak a Samu becézés miatt szeretnek bele (ami már külön név is lett, mint pl. a Gergő).

A Mártont meg azok választják tapasztalatom szerint, akik valami "normálisat", hagyományosat szeretnének - itt fő ellenérv a gyakoriság illetve a "liba" szokott lenni, meg hogy a Marci Márton vagy Marcell (ez utóbbi az újhullámosabb).

Persze ez csak saját élmény ismerősi minták alapján, csak nekem ezért furcsa válogatás :)

Egyébként a Márton vagy Sámuel tetszik talán, mert azok kedvesen becézhetők, de igazából bármelyik jó lehet, erőst függ a vezetéknévtől :)

2017. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Nekem egyik sem tetszik, de ha csak ezek lennének a Nomródot adnám.

A Sámuel.....hát hogy is mondjam...nem sértés, de iszonyat béna, csúnya szerintem.

2017. szept. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!