Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mutathatnám meg a barátom...

Hogy mutathatnám meg a barátomnak, milyen a babázás, gyereknevelés, ha ő nagyon szeretné a babát?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, terhes vagyok... Orvoshoz csak kedd délután tudok menni, de a terhességi tesztjeim pozitívak lettek.

Elmondtam a barátomnak, hogy mi a helyzet és én azt gondoltam, hogy ő sem akarja majd megtartani, de nem így történt. Teljesen belelkesült, meg neveken gondolkozik. De fogalma sincs, milyen egy babával az élet. Ráadásul nagyon önző ember (attól, mert szeretem, ez tény és tisztában vagyok a rossz tulajdonságaival), félóránként meggondolja magát. Szerintem nem fogja fel, hogy mivel jár egy gyerek, akkor nincs hétköznap bulizás, meg random hétvégi welnessezések, kirándulások. Mindketten egyetemre járunk, ő még csak most másodéves, mert évekig "gondolkozott", hogy mit szeretne kezdeni az életével.

Nagyon szeretem, együtt is élünk június óta, éppen ezért tudom, hogy ő is olyan, mint egy nagy gyerek és nem áll még készen arra a felelősségre, lemondásra, ami egy kisbabával járna. Csak azt látja, hogy milyen cukik, meg nekünk biztosan szőke, loknis hajú, hatalmas kék szemű gyerekeink lesznek...


2017. szept. 23. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ismerös családnál megnézheti, hogy ök mit és hogyan csinálnak, adott esetben kipróbálhatja a pelenkázást meg hasonlókat.


De én a kérdésedböl azt érzem, te nem akarod megtartani a gyereket - és ebben jogilag csak te döntesz.


Mindettöl függetlenül egyetem mellett is lehet gyereket vállalni és felnevelni, csak nem könnyü. (Tapasztalatból tudom)

2017. szept. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tényleg nem akarok még gyereket.

Negyedéves joghallgató vagyok, az egyetem mellett dolgozom is részmunkidőben (mellette a családom is támogat). Nekem ennyi bőven elég, a vizsgaidőszakok így is kikészítenek teljesen.

A barátom 3 évig semmit nem csinált az utazásokon, bulikon és gyorshajtási bírságok begyűjtésén kívül, az egyetemi jelentkezését akkor adta be, mikor mondtam neki, hogy ez így közöttünk nem fog működni, ha ő egész nap alszik/játszik/kocsikázik/bulizik, mert nekem olyan ember kell, akinek van elképzelése a jövőjéről és nem annyi, hogy mit rendeljen vacsorára. Azóta normalizálódott az életünk és a kapcsolatunk, nyáron össze is költöztünk. Minden rendben van közöttünk, de egy gyerekre még nem állunk készen.

2017. szept. 23. 18:11
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Hát elmehettek egy játszóházba vagy baba-mamakörbe is bekérezkedhettek... de megmutatni igaziból nem tudod, mert minden gyerek annyira más, már születéstől fogva: van amelyik könnyebb, van, amelyik nehezebb eset. Ha vendégségbe is mennétek babás családhoz, az sem adna teljes képet, hiszen más gyerekét látná épp egy bizonyos passzban. Talán a legéletszerűbb lenne, ha kölcsön tudtok kérni egyet :) de attól még saját gyerek mindig "szebb". (Akad jó pár ember, aki utálja a gyerekeket, kivéve a sajátját :))

Az biztos, hogy a gyerek nem ad időt a totojázásra, fel kell nőni és sokszor kell vállalni érte olyat (a pelenkacserétől az orvosnál sorbanálláson át egészen a tanulás melletti nemszeretem munkáig... stb.), amihez épp nem lenne "ihlete" az embernek.

De az is igaz, hogy ez a élet már megfogant. Nem jókor, de ez is a ti felelősségetek, ezért legalább gondoljátok át, merre billen a mérleg a kényelem, teherbírás, erkölcs, anyagiak, tervek és más szempontok tekintetében, mert a következő már egy másik gyerek lesz.

2017. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem választanánk az örökbeadást.

Szerintem az sokkal jobban megviselne engem/minket, meg valljuk be, egy terhesség és szülés tele van lemondással. Ezt nem vállalnám be azért, hogy egy számomra idegen párnak jobb legyen... Plusz még utána a folyamatos kérdéseket a családtól, ismerősöktől és később is ezzel a tudattal élni... Számomra elviselhetetlen már a gondolat is.

De nem is az volt a kérdés, hogy mit tegyek...

2017. szept. 23. 18:53
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Biztos, hogy nem választanánk az örökbeadást.


És még a barátodat nevezed önzőnek? Jól összeilletek, két önző ember:-)Vetesd el akkor, de arra ne számíts hogy melletted marad ez után.


Amúgy meg védekezni kellett volna.

2017. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem normális, ha huszonévesen nem élő inkubátorként szeretnék élni közel egy éven át a semmiért.
2017. szept. 23. 19:23
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Az utolso kommented alapjan a legonzobb ember vagy, aki valaha megnyilvanult a gyakorin.

Undorito vagy.

2017. szept. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy azért undorító lennék, mert más a felfogásunk!

Sehol nem írtam, hogy ne lennék önző. De én legalább (a párommal ellentétben) felfogom, hogy mivel jár egy baba.

2017. szept. 23. 19:32
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

A babákkal könnyű, utána lesz nehezebb.


Igazából nem fogod tudni meggyőzni a legördögibb félrenevelt pici sem rettentené el, azt mondaná a tiétek más lesz, máshogy nevelitek majd.


Ha valamivel manipulálni tudod, talán az, hogy nem szedtél vitaminokat, ittál/dohányoztál és nagy az esélye(legalábbis nagyobb, mint másoknak), hogy a kicsi nem fog megfelelően fejlődni, és hogy így felelőtlenség lenne megtartani.


Ha befolyásolni akarnám, én ezt mondanám.

2017. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy. Ha nem akarsz gyereket, ne szülj.
2017. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!