Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes baba nehezen alszik...

6 hetes baba nehezen alszik el, és keveset alszik?

Figyelt kérdés

6 hetes kislányom sajnos elég hasfájós, és emiatt éjjel nappal sokat szenved, sír. Próbálkozunk mindenféle szerekkel, az espumizan kicsit segített a helyzeten. Kislányom nagyjából 3 óránként eszik (ő igényli így), de az a baj, hogy sokszor az etetések között egyáltalán nem alszik, gyakran 6-8 órát ébren van egyfolytában napközben, kicsit elnézelődik, játszik, de egy idő után elkezd sírni, és csak ölben nyugszik meg, így szinte egész nap ölben kell tartani, ringatni, járkálni vele.

Ha nagy nehezen sikerül is elaltatni, akkor is 10-20 percen belül felkel, és újra sír.

Éjjel is ugyanígy, felkel 2,5-3 óránként, fél órát eszik, és utána nem alszik vissza, csak nehezen. Kb 1 órán át kell ringatni amíg elalszik, és így alszik max 1 órát.

Már nagyon nehezen bírom így, hogy 3 óránál többet nem tudok aludni éjjel, de sajnos nappal sem jön össze 1 óránál több.


Anyatejes baba, szépen gyarapszik, saját ágyában altatjuk éjjel, napközben velem van a nappaliban. Kanapén, pihenőszékben, hintában is próbálom nappal altatni, vagy az ágyában, de ott még annyra sincs nyugton napközben.


Van valami tanácsotok, hogy hogyan kellene alakítani a napirendjét hogy többet aludjon, vagy legalább éjjel könnyebben aludjon vissza?


2017. szept. 24. 07:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk a hordozó kendő segített, onnantól volt, hogy négy órát aludt egyben. Mi infacolt használtunk a hasfájásra, de a kendő nélkül az kevés volt.
2017. szept. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hordozokendo + gimnasztikai labdan pattogas. Kendo nelkul nem tudom, hogy eltem volna tul. Nalunk amugy a hasfajason a nagyon gyakori szopi (fel orankent is akar), es a tejtermek es tojas kiiktatasa az etrendbol segitett.
2017. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszi a tanácsokat!!!

A kendőt hogyan használtátok? Abban altattátok el, és miután elaludt kivettétek belőle, és letettétek aludni? Vagy magatokon hagytátok napközben például, és amíg Ő aludt benne addig ti hordoztátok? Éjjeli altatáshoz is az vált be? Mennyit lehet benne? Nem szokik hozzá túlságosan?

Van egyébként kendőm, újszülöttnek való (kaptam), és ki is próbáltam már, egész jól elvolt és aludt is benne, de itthonra így még nem mertem használni.

2017. szept. 24. 08:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Adamo hinta?
2017. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Napközben abban aludt és én is haladtam a házimunkával. Este ha elaludt kivettem belőle és aludt tovább. Ha felébredt és nem tudott visszaaludni újraveletett és max 10perc alatt aludt:)
2017. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Napkozben szinten abban aludt (ha kivettem, felebredt), este abban altattam el, utana le lehetett tenni, vagy cicin aludt tovabb. A cicin altatassal sokan ki tudjak valtani az ismeroseim kozott a hordozast.
2017. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kerdező a Colieff cseppet ajánlom. Saját tapasztalat és más vélemények alapján is. Az én babámnál hasfájósabb aztán tényleg kevés gyerkőc volt, ugyanis nálunk volt, hogy már az ügyelet hívott mentőt de ez segített :) Emelett persze lehet infacolt vagy espunisant használni azok a szelekre jók ez a csepp az emésztést segíti.
2017. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egész nap sír és esre is sokszor, biztos lepontoztok,nálunk papaverines csepp segített 2 hétig(kevesebbet adtam és tobb ideig nemis akartuk használni)

Folyamaz kézben volt a hasfájossága miatt. Sajnos pár hete kemény voltam és megpróáltam úgy altatni,hogy vagy a bolcsoz, vagy a széket ringattam. Pár nao alatt leszokott asrol,hogy ha leteszem sír(néha azért most is próbál:) )

Persze azért sokszor van babusgatva, meg mostanra mérseklodott a hasfajossaga is.

Ugyanez a szitu volt amugy nálunk is. Ido segit....

Mi nálunk ez a napirend:altjuk a nagyot,elalszik,picinél letellik az ido sir furdetés,ott elkapálozik,nevetgél(már eleinte nem volt ez) így is fárad,utána gyors oltozés,cicizés(kozbem már csak éjjeli fény megy)és már nem.beszélek hozzá csak simizem néha. Bofizés és kiságy,csak bofiig ringatom. Nála 10.hétre ért ez be:D nagyobbik tesónál pár hét,de 6héten már kiságyba beraktam és ringatás nélkul aludt.

Kicsinél vért izzadtunk mire beállt ez:D

Este mindketto párazor kelt csak és utána rogton alvás,csak félálomban etettem meg.

2017. szept. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat a sok elgépelésért
2017. szept. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Adamo hintában szokott néha aludni, de csak ha előtte ölben vagy vállon elringatom, és úgy teszem bele. Van amikor abban is kipattan a szeme, de van hogy alszik benne 1-2 órát.

A colief csepept is próbáltuk, valamennyit segített az is, de sajnos nekünk nem volt csodaszer.

A papverinről már hallotam, és amikor szegény 3-4 órán keresztül keservesen sikítva sír, akkor mindig eszembe jut, de úgy tudom ezt nem szívesen írják fel az orvosok, és én is kicsit tartok tőle, hogy jó lenne-e egy ilyen picinek ilyet adni...

2017. szept. 25. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!