Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák akik mindig...

Azok az anyukák akik mindig topon néznek ki babysittert tartanak hogy ennyi idejük marad magukra?

Figyelt kérdés
Ápolt megjelenés, beszárított haj, smink, szép körmök, divatos ruhák. Közben minden tiszta és a baba is ápolt, rendezett. Délelőtt kávéznak a városban vagy éppen sétálnak a plázában vagy a Deák téren. Aki otthon van és mos,vasal,takarít,főz,bevásárol és a babával is foglalkozik annak mikor marad ideje körkefével hajat beszárítani és sminkelni? Az ilyen anyukáknak babysitterük vagy takarítónőjük van? Anyuka segít nekik? Aki rendesen végzi a dolgát az olyan hullafáradt hogy ereje nem marad magával foglalkozni a kicsi mellett.
2017. szept. 24. 22:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%

Napi készülődésem 20 perc ennyit el tud játszani a gyerek egyedül is, és ennyi időre nehogymár az ember ne legyen igénye.

Ez alatt feldobok egy alap sminket, felöltözök, és még hajamat is kivasalom/begöndörítem épp amihez kedvem van.

Fodrászhoz,körmöshöz havi 1x járok addig férjem vigyáz a gyerekre.

És igen, ezek mellett ugyanúgy toppon vagyok mint a gyerek előtt, ha valakinek ennyire nincs ideje magára az igénytelen.

Házimunka meg főzés végképp nem értem hogy jön ahhoz hogy igényesen nézzél ki.

2017. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Megszokás kérdése. Nekem a takarítás sose okozott gondot és mégis mindig rend és tisztaság volt. Gyerek mellett is.

Magamon nem kell sokat "dolgozni" hogy normálisan nézzek ki. Hajamat hajmosás után megcsinálom, utána már semmi dolgom nincs vele. Sminket kb. 5 perc megcsinálni.

Nincs se babysitter, se takarító :) Nekem sokkal több időm van így itthon, mint amikor dolgoztam.

2017. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

A babának nem csak anyukája van hanem apukája is. Nem tudtam szoptatni így az apukája is tudta etetni.

Tartottam magunkat a szabályokhoz drasztikus volt az elején de a fiúnk 1 hetes korától egyedül aludt a szobájában, mindig mas kelt fel hozzá. Nem ugrottam minden percben ha sírt, pl hajat mostam ő pihi székben mellettem. Kibírta azt a par percet amíg megmostam, vagy ha főztem.

Ha menni kellett mentünk babástól is, nem áll meg az élet ha baba születik.

2017. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Ez nagyban függ attól, hogy milyen a gyerek. A nyugodt, jó alvó gyerek mellett azért nem nehéz mindezt véghezvinni szerintem. Mondjuk a belvárosba nem járok kávézni, de viszem a háztartást, és ha szükséges, nagyszülôk tudnak vigyázni 1-2 órát az unokára, amíg elmegyek fodrászhoz pl. Sôt néha egy masszázs is belefér, szerintem fontos, hogy el tudjunk lazulni egy kicsit, a gyereknek is jobb egy olyan szülô, aki jól érzi magát a bôrében, kiegyensúlyozott. Sportolni (pl. tornázni) is lehet, amikor alszik a gyerkôc. De mondom, gyerek függô, hogy mi fér bele.
2017. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
A hajamat 10 éve magamnak vágom, szép hullámos magától, így azzal nem kell foglalkozni. A körmeimet heti egyszer festem, ilyenkor egy órát rászánok, de ki is bírja a ráfordított energia miatt, vasárnapra is alig lesz pici lepattogzás a végeken. Egy hétköznapi sminket, ami nálam szerintem több is, mint az átlagnál, mert ez a hobbim is, 10 perc alatt feldobok. heti egy óra és napi 10 perc bőven belefér bármikor, bármekkora gyerek mellett.
2017. szept. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Ha valaki jól osztja be az idejét, akkor nem okoz gondot. A gyerek előtt a legtöbb nő napi 8-10 órában dolgozik, ezen kívül mos-főz-takarít-stb. Ha akkor meg tudja oldani a saját igényeit is, gyerek után sem okoz gondot.
2017. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Ez sok mindentol fugg. Ha sietek és full fáradt vagyok csak épp osszedobom magam, ha pl bnommel megyunk kávézni, vagy Férjemmel vmerre azért igyekszem kinézni és gyerekeket is feloltoztetni:)

Nem mondom, hogy sok smink van rajtam, ink. Tus és ennyi, nekem ez elég :)

Ink. Ruhában választok olyasmit. Férjem szerencsére segít itthon , de én úgy vagyok vele,úgyis itthon vagyok gyerekekkel, kell ennyi kikapcsolódás,pl boltba lemenni....Férjem már nem egyszer megjegyezte minek "oltozok ki" csak boltba megyunk....hát nem egy anyuka van így :D

2017. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Mivelnotthon van a gyerekkel rengeteg ideje van. Egy kis gyerek eszik alszik. Sose volt annyi szabadidőm mint gyed alatt.
2017. szept. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

A hajam derékig ér, megmosom, megszárítom, kivasalom, vagy félig vizesen kontyba tekerem, hogy hullámos legyen (20-30 perc művelettől függően). A következő 3 napban annyi a teendőm vele, hogy megfésülöm, illet feltűzöm/összefogom, esetleg kis szárazsampont alkalmazok, ami nagyjából 3 perc maximum. Havonta 1x festem, ez 15 perc/alkalom. Havi 2x megcsináltatom a szempillámat, így mindig úgy nézek ki, mintha szempillaspirállal ki lennék festve, ez másfél óra egy alkalom, ilyenkor apja van a gyerekkel. Ezen felül BB krém felkenése fél perc/nap, nem egy eget verő idő. Körmöt este fektetés után lakkozok, a hajmosás is sokszor akkor történik, bár az én lányom már nagyobb, 2 éves elmúlt, mellette már tudok hajat mosni akkor is, amikor ébren van, ha úgy adódik. Divatos ruhát meg pont ugyanannyi idő felvenni mont a macinacit, ezt nem is értem...

Nincs bébiszitterem, nem kávézgatok délelőttönként, de még dolgozom is gyerek mellett itthonról, mégis van időm normálisan kinézni... most ha megnézed, a napi dolgok, amiket leírtam, max 10 perc egy nap. Ennyi ideje nem igau, hogy nincs valakinek, ha akarja...

2017. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

- a hajam lapockáig ér, mikor a férjem már itthon van, megmosom, megszárítom nagyjából (20 perc max, de nyáron megszárad magától)

- smink: kb. kettő perc, amikor épp kedvem van

- ruhák: minden kilót leadtam szülés után egy hónapra kb. (nem híztam a normálison túl, és gyorsan fogyok), így az összes ruhám simán rám jött, és attól, mert szültem, miért kéne melegítőben utcára mennem?


És igen, mellette főzök (kb. fél óra), takarítok (kétnaponta kb. negyed óra, plusz a fürdő) - de nem egyszerre a lakást, hanem elosztva, a gyerek meg vagy rajtam van hordozóban, vagy alszik.

A portörlés nem jár zajjal, a porszívóval meg gyorsan végigmegyek, azt a tíz percet elvan a kiságyban.

2017. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!