Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köldökcsonk ápolás alkohol...

Köldökcsonk ápolás alkohol nélkül. Heti 1x fürdetés?

Figyelt kérdés

Az első babám születése óta (7 év) rengeteg minden megváltozott mind az ápolás, mind a hozzátáplálás terén, ami engem nagyon összezavar. Hiszen ami egyszer bevált és jól működött, akkor miért ajánlanak homlokegyenest mást?

Az egyik ilyen a köldökcsonk ápolása: [link] Aki nem kedveli Novák Hunort, annak elmondom, hogy a mi nagyon kiváló körzeti orvosunk is ezt vallja, hogy tilos az alkoholos kezelés.

Most mégis mit csináljak, ha a kórházban meg ezt fogják erőltetni?


A másik a baba fürdetése. A legújabb ajánlás szerint bőven elég hetente 1x fürdetni! Én ezen végképp kiakadtam: [link]


Mi a véleményetek ezekről? Vajon érdemes követni, vagy maradjak a régi, bevált módszereknél?



2017. szept. 25. 08:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Én biztosan nem fogom minden nap fürdetni. Hetente egyszer bőven elég egy ilyen pici babánál.
2017. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha minden hülyeséget összeolvasol a neten és mindent be is akarsz tartani be fogsz kattanni. Amikor a babám született én is olvastam, hogy ne kezeljük a köldökét, aztán a csecsemősök adtak kis fertőtlenítő kendöt, persze, hogy letöröltem vele, nem kezdtem el akadékoskodni, hogy novák hunor nem ajánlja. Az én véleményem, hogy valószínűleg ha nem kezeled semmivel akkor se lesz semmi baja, fürdetés ugyanez, kb. tök mindegy fürösztöd-e naponta, vagy sem.
2017. szept. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
10%
Kulfoldi fejlett orszagban elek ( Mo. kb 100 evvel van elmaradva ) TILOS a koldokcsonkhoz hozzaerni!
2017. szept. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Azért az erős túlzás, hogy Magyarország 100 évvel el lenne maradva :) A mi gyerekorvosunk is külföldről jött haza és számtalan régi, ezeréves módszeren változtatott, ami közé pont ezek is tartoznak. Én csak azt nem értem, hogy például az én babám imádta az esti fürdetést, sőt, a védőnőnk is azt mondta, hogy a mi kultúránkban igenis minden nap tisztálkodunk, az újszülött babáknak a kellemesen meleg víz egy pici kádban pont azt juttatja eszébe, amikor még az anyaméhben volt, ilyenkor a legtöbb baba teljesen ellazul. Az enyém is élvezte, imádta a fürdetést és marhára nem ártott a bőrének az a rövid idő, amit a vízben töltött, viszont kialakult az esti rituálénk a babamasszázzsal, fürdéssel, szopizással.
2017. szept. 25. 09:42
 5/22 anonim ***** válasza:
Jaj, hát nyugodtan fürdesd. Ez egyébként is csak pár hetes újszülöttre vonatkozik, hogy nem kell naponta fürdetni, mondjuk az igaz, hogy nem is koszolódik el, én minden nagydolog után megfürdetem, de igazából csak a mosdokagyloban szoktam, szóval nem a nagykönyv szerint esténként a babakádban, nekünk így jó, ő is élvezi ás mivel nem este kakál, hanem reggel, nem akarom esténként fürdetni, de ha neked úgy jó, csináld úgy.
2017. szept. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1!

Majd amikor nyakig fossa magát, és lebukja a egész felsőtestét, átgondolod, hogy 1 hétig úgy maradjon, csak törölgetve...


A másik. Szerintem nem is feltétlen a tisztaság, hanem a napirend miatt fontos már az elejétől kezdve kb ugyanabban az időben fürdetni. Mert az egész nap káosz, összevisszaság, az elején ez az egy fix időpont van a baba és anya életében. Így szokik hozzá szép lassan, hogy eljött az este, mindjárt alvás.


Fiam 4,5 éves, én fürdettem minden nap, és ha lenne még egy, őt is fürdetném.


Kérdező: szerintem ami bevált az első gyerekednél, azt csináld ugyanúgy, amit úgy érzel "elrontottál", azt csináld máshogy, vagy csak abban a témában olvasgass.

2017. szept. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Félreértés ne essék, nem a netről szedegetek mindenféle ostoba cikkeket, hanem konkrétan a gyerekorvos hívta fel a figyelmemet, hogy ezek már megváltoztak, készüljek fel rá, hogy esetleg a kórházban ha erőltetnék az alkoholos köldökcsonk kezelést, nyugodtan mondjak rá nemet. Nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni a kórházban, hogy ellent mondok a tapasztalt csecsemős nővéreknek, de egyértelmű, hogy a babámnak szeretnék jót. Elfogadom az újításokat, de ezekkel most valahogy nem tudok teljesen egyet érteni.
2017. szept. 25. 10:17
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel semmi baja nem lesz az alkoholtól sem (ahogy tapasztaltad te is), szerintem hagyd, had csinálják a kórházban úgy, mint minden csecsemőnél. AZtán meg otthon majd úgy csinálod, ahogy jónak látod.

A gyerekorvosnak is nemet mondhatsz, nem kell mindenben vakon követni...

Hallgass a megérzéseidre. És ha a nagytesónál jó volt így, mi baja lehet a kicsinek tőle?

2017. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
3%
Természetesen nem hagyom úgy, ha összefossa magát, ezt hol olvastad? Viszont feleslegesen nem fogom fürdetni.
2017. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kórházban hagyd rájuk, otthon meg csinálod, ahogy szeretnéd. Fürdetéssel pont nemrég volt egy anyuka hasonló gondban, ott meg mindenki ledorongolta, hogy tuti fürdették a kórházban, csak ő nem látta... :D

Amúgy ez a nemfürdetés annyit kéne jelentsen, hogy nem "áztatod" a gyereket, hogy ne száradjon ki a bőre, hanem bele a kádba, lotyloty lemosod, aztán törcsi. Kb ahhoz tudnám hasonlítani, mint neked a gyors zuhany meg relax több órás ázás közti különbség. Ha zuhanyzol is megmosakszol és tiszta leszel, a gyereknek ugyanez. :)

2017. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!