Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a névválasztásról?

Mit gondoltok a névválasztásról?

Figyelt kérdés

Nagy vezetéknévhez lenne a Luca, Anita. Én úgy gondolom, hogy ilyen sorrendben szép csengése van, de fordítva már annyira nem lenne az, inkább fura lenne.

Szerintetek?


2017. szept. 26. 07:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Azt gondolom, hogy a Luca felesleges. Gondolni kell arra, hogy ez külföldön fiú névnek számít ! Mivel nincs jövő Magyarországon. A Nagy vezetéknév is szívás külföldön, ne csessz ki vele még egy fiús névvel is.
2017. szept. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Ugyanezt gondolom a Lucáról, mint az első válaszoló.. hiába szeretik sokan itthon, de külföldön ez egy nyilvánvalóan fiu nev. Amugy nekem nem tetszik a hangzása sem. Anita jó.
2017. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
És akkor mi van ha külföldön fiú név a Luca? Éppen mostanában divat fiunevet adni lányoknak külföldön. Nekem az Anita viszont nem tetszik, add inkább csak a Lucát.
2017. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na látjátok, pont ezért lesz 2 neve a lányomnak. :-) Nekem a Luca tetszik, a férjemnek pedig az Anita. És lesz itt még vagy 20 hozzászólás ahol a felének ez a másik felének pedig az fog tetszeni. Ha majd felnő kedvére választhat a kettő közül és akár el is hagyhatja bármelyiket. Főleg ha férjhez megy. És ha esetleg úgy dönt, hogy mind a kettőt meg akarja tartani, akkor se lesz olyan hosszú neve, hogy ha bemutatkozik, megunják az emberek az életüket, mire elmondja a nevét. Ezért mondtam a férjemnek, hogy mivel nincs olyan név ami mind a kettőnknek tetszene, ezért válasszon egy rövidet ami tetszik neki, és 2 rövid keresztnévvel teljesen lehet élni. Ha majd nagyobb lesz és odajön hozzám, hogy Anitának hívjam, akkor probléma nélkül úgy fogom hívni, és a férjem is ezt mondta, hogy ha odamegy hozzá, hogy Lucának hívja akkor úgy fogja hívni.

Nálunk már csak az a kérdés, hogy melyik név legyen elől, hogy hangozna jobban.

2017. szept. 26. 08:31
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem rossz így együtt sem. Angol nyelvterületen amúgy rengeteg uniszex név van, pont senki nem fog fennakadni azon, hogy egy lányt Lucának hívnak.
2017. szept. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
A Luca és az Anita nem megy együtt. Nem az a baj, hogy két név van. A Luca a kilencvenes évektől egyre elterjedtebb, számomra ilyen kis alternatív név, legalábbis én ilyen egyedi stílusú Lucákat ismerek. Az Anita a nyolcvanas években volt divat, akkor tucatnév volt és nem is nagyon adja senki már. Luca mellé sokkal jobb lenne az Anna.
2017. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem nincs bajom egyik névvel sem a kettő közül, de nem illenek egymáshoz és a vezetéknévhez sem, Nagy Luca Anita egybeolvad az a betűk miatt,

Anita Luca jó lenne, de a Nagy vezetéknévvel amúgy is sok az a betű.


Hát nemtom... szép nevek de sehogy se jó a vezetéknévhez.

2017. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tény a két a betű, de nekem mégis a Luca Anita sorrendben tetszik jobban
2017. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Luca, c-vel ejtve női név, k-val férfi. Elég ritkán mutatkozik be az ember írásban külföldön... Amúgy meg az Andrea szinten férfi név Olaszországban, mégis jópar lány van Magyarországon ezzel a névvel
2017. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Luca Anita
2017. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!