Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred sűrűn éjszaka?

Miért ébred sűrűn éjszaka?

Figyelt kérdés

3.baba 14 hónapos,de még egyetlen egy éjszakát sem aludt át!! A nagy és a középső ők 2 hónapos koruktól rendesen alvók.

Mikor még csecsemő volt,akkor persze még pici...eszik...fáj a hasa...jön a foga ...stb.

Aztán biztos frontérzékeny vagy telihold vagy rosszat álmodik ... de mindig?!?!:) ... és az hagyján ha 1x 2x ébred!!-az már üdítő számunkra. De!!!! 6x 7x 12x nagyon sokszor megébred,-sír,ordít. Átmegyünk hozzá,megsimogatjuk,cumit vagy teát adunk és alszik tovább. Aztán újra. Már nagyon kivagyok!!!!!!! Olvastam a szeparációs szorongásról is,-de ... nem tudom!?

Már 4x változtattunk az ágya helyén. Adtam homeopátiás golyókat,-vibrocul kúpot;-citromfű teát,-esténként mécseseket gyújtok,h tisztítsam a teret,-voltunk kineziológusnál,-kérdeztem a védőnőt,h kóros-e ez? :)

Azt mondta nem. Vannak rosszul alvó babák és 1x csak elmarad...... de mikor?!

Ha valakinek lenne még ötlete,-amit mi nem próbáltunk,-légyszi írja le!!! Köszönöm.



2017. szept. 26. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet probaltad mar de aludtal mar vele? Lehet fel egyedul vagy hianyzol neki.Nekem a nagyobbal volt ilyen gondom kb 1.5 eves koratol.Felt egyedul en meg nem nem gyoztem maszkalni hozza.Lefekudtem egy matracra a kisagy melle.akkor elaludt de ha megprobaltam elszokni felkelt utana pedig nem aludt vissza mert felt hogy ott fogom hagyni.En is kiprobaltam mindent.Orakat ultem mellette az ajtajaban, probaltam homeopatiat, radiot hallkan, relaxacios zenet.Ahogy nagyobb lett javult a helyzet de sokszor idegesen aludt el hogy milyen lesz az este.Ha felkelt pisilni nem tudott vissza aludni sokszor meg hanyt is annyira felizgatra magat.Probaltuk hogy a parom aludt egy matracon a szobajaba.A tudat hogy apa ott lesz ejszaka ufy aludt mint a bunda.Ez ment 1.5 even keresztul persze probaltuk kozbe hogy mar jol akszik nrm kell oda apa...de 1-2 este utan kezdodott elolrol minden.Kozbe terhes kettem a tesoval.Talan elgondolkozott vagy felnott nem tudom de most mar egyedul alszik.De sajnos kozben eltelt 7 ev.Nagyon nehez volt de mi igyekeztunk mindent megprobalni hogy ne streszeljen az alvas miadt.Sokszor gondolkoztam pszichologuson mert mar nem volt otletem.De vegulis felt egyedul.Nem egyformak a gyerekek.Remelem sikerul kitalalnotok valamit mert tudom mennyire nehez! Kitartas! Probalj odatenni egy matracot melle es aludj par ejszakat mellette.Aztan meglatod.Szurkolok!!
2017. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyerektől is függ.

De szerintem ő érzékenyebb lelki világú, ezért az, ha nem vagy mellette, szorongást vált ki belőle, félelmet.

Nem homeopátiás golyó, nem kúp, nem mécses kell neki, hanem anya, aki mellette van mindig. Akire számíthat, ha ébred, nem átjön, hanem mindig ott van.

Sajnos ő megtapasztalta hogy felébred és egyedül van, ami egy picinek borzasztó.

Nekem is 3 van, kb.3 éves koráig az aktuális legkisebb gyerek ágya mellettem volt, közvetlenül a franciaágy mellé tolva. Csak átnyúltam, látott, érzett maga mellett.Soha nem volt gond egyik gyerek alvásával sem.

A frontra, fogra, hasára, stb.fogni mindig nem jó.

Olvass sokat az ŐSBIZALOM-ról.Ez sérül nálatok, ami egész életre szóló lelki és kapcsolati károkat okoz.

Gyermekpszichológust keress fel, vagy próbáld magad mellé venni, egyből nem fog végigaludni minden éjszakát, idő kell hogy rájöjjön, megszokja hogyí mindig vele vagy. Sokszor jobb aki ösztönösen nevel, mint aki tudatosan.

2017. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aludjatok egyutt es problema megoldva, ahelyett h tomod mindenfele xarral.
2017. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Múltkor Vida Ágnesnek volt egy nagyon jó videós blogja a nem alvásról.

[link]


Nézd végig nagyon sokat tudtam meg én is a témáról, én se alszok már 17 hónapja :)

2017. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!! Kedves 3.váladzoló! Nem tömöm semmivel,főleg nem "minden szarral" - csak már próbáltunk 1-2 dolgot. Sőt a kúpot a háziorvos ajánlására!! De nem válltak be,-nem használunk semmit.

És h őszinte legyek én az együttalvást nem tartom evészségesnek.... . ne vessetek meg érte (biztos nem vagyok egyedül)

2017. szept. 26. 14:58
 6/10 A kérdező kommentje:
..ezért biztos kapok majd hideget-meleget... :) ..de nem vagyunk egyformák.
2017. szept. 26. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogy egészséges-e az együttalvás, azt nem tudom. Aki együtt alszik a gyerekével, nem amiatt teszi!

Olyan jó ha mellettem van, hallom a szuszogását, betakarom, nézem ahogy alszik, hozzám bújik, fogom a pici kezét, érzem a kis teste melegét, stb. Neki egyértelműen ez a jó. És nekem is. Tehát ez lelkileg egészséges!

Én mindig végigaludtam mindegyik gyerekemnél estétől az egész éjszakát, mert ők nyugodtan aludtak mellettem, tehát én is tudtam aludni nyugodtan.Meg is őrültem volna, ha 6-7-12-szer felébredünk!Még egyszer sem, esetleg kb.2-3 hónapos korig egyszer,akkor is éhség miatt, de aztán ahogy többet tudtak szopni, ez is elmaradt.

2017. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok: Tudom, sok apuka nem akarja.Szex, miegymás.

Szerencsére az én férjemnek is első a gyerek volt, ha én nem hoztam volna magam mellé, ő biztos idehozta volna, mert egy a véleményünk e téren/is/.

De tudtunk időt szakítani egymásra is azért, ez kialakul, ha kell ötletes az ember!

2017. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7/8-as! Köszi!

Nincs gond apukával ilyen téren. :) ..volt már,h éjszaka áthoztuk vagy a szóban forgó legkisebbet :) vagy a középsőt(aki most 32 hós) . De rendszeresen nem aludtak a nagyok mellettünk/köztünk... mégis aludtak! A legkisebbet sem szeretném ehhez szoktatni. Másrészről én akkor sem tudok nyugodtan aludni ha áthozzuk,mert félek,h ha mélyen alszok és ő felébred (én nem) akkor leesik.

2017. szept. 26. 15:44
 10/10 A kérdező kommentje:
...és igen.mostmár én is az őrület határán vagyok.
2017. szept. 26. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!