Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Heti 3-4 nap egyedül a babával...

Heti 3-4 nap egyedül a babával? Vagy utazzunk ki vele mi is?

Figyelt kérdés

Tavasszal fog megszületni a kisbabánk. Viszont a barátom külföldön tanul és még jövőre kezdi az utolsó évét... Nem akarja otthagyni, mert hatalmas álma volt az az egyetem és nekem sem lenne szívem azt mondani, hogy de, igenis költözzön teljesen haza. Szóval most az a felállás, hogy jövő szeptembertől ingázik Anglia és Magyarország között hetente.

De félek, hogy nem bírnám egyedül a picivel. Mert mondta anyukám, meg a barátom anyukája is, hogy segítenek bármiben, a nagyszüleink is támogatnak minket. De nyilván nem költöztethetem ide őket fél hetekre.


Az is eszembe jutott, hogy esetleg mi is kimehetnénk a picivel és úgy elég lenne havonta egyszer, kétszer hazajönni. Ezt még nem mondtam senkinek és félek, hogy anyukám ki fog borulni. Mert már így is nagyon lelkes, meg már vett babaruhákat, néha úgy érzem, jobban várja, mint mi. :)

Plusz kint nem lenne semmi segítségem, a barátomon kívül senkire nem bízhatnám a babát. Vannak Angliában élő barátnőim, barátaink, de félek, hogy ott egyedül lennék nagyon és egy év azért sok idő...


Szerintetek mi lenne a jó megoldás?


2017. szept. 27. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem akkora megterhelés egy pici gyereket ellátni, hogy ne bírnád egyedül. Pláne, ha ennyi segítség van, a párod pedig a hét felét itthon tölti...Ezért fölösleges lenne kiutazni gyerekestül, én azt se várnám el, hogy minden héten hazajöjjön. Más szempontból viszont jobb, ha együtt van a család, de akkor oda kell figyelned, hogy a párod tudjon aludni és tanulni, közös érdeketek, hogy be tudja fejezni az egyetemet.
2017. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Ez szerintem már így is nagyon stresszes lesz a párodnak hisz alig lesz ideje a sulival foglalkozni. Egy kis babát én nem hurcolnék hetente repülőn. Akkor már inkább költözzetek ki amég a párod tanul. Bár szerintem lesz bőven segítséged.
2017. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A babával nem hetente utaznánk.

Hanem havonta egyszer kb.

2017. szept. 27. 11:16
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
*nem hurcolnék hónaponta
2017. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Elírtam, de hónaponta se hurcolnám.
2017. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem épp ideális helyzetbe vállaltok gyereket, de ne tetézd azzal, hogy ellehetleníted teljesen hogy tanulhasson a párod!

Azért mennél, hogy ne egyedül vállald, ő pedig azért (is) tanul, hogy felnőhessetek a feladathoz.

2017. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Semmiképp sem vállaltam volna gyereket ilyen körülmények közé.

De ha már így alakult, szerintem inkább maradj itthon. És hetente fölösleges hazajárnia a párodnak. Anyagilag is nagyon megterhelő, nagyon keveset tudna egy hétvégén itthon lenni veletek, tetejébe még pokoli fárasztó is. Tehát a hétvége nem pihenés lenne neki, hogy pihenten kezdjen a következő heti tanulásnak, hanem holtfáradtan érne vissza Angliába, hogy folytatódjon a következő hét. Kérdés, hogy így bírná-e egyáltalán az egyetemet.


Azért ne menj ki te, mert

1. az se biztos, hogy meg tudtok élni egyetlen ösztöndíjból úgy, hogy hármótoknak nem elég akkora szobát/lakrészt bérelni, mint egy egyedül lakó fiatalembernek.

2. Mi lesz, ha megbetegszik a baba? Milyen alapon lenne neki TB-ellátása ott kint? De még az is pénzbe kerülne ám! Ha meg nem lesz TB-ellátott, akkor magánúton a gatyátok is rá fog menni a legelső betegségére.

3. Havonta hazajárni egy újszülöttel szintén nem helyes. Megterheli őt, vírusokat kaphat el, vagy épp a megszervezett repülőutazás időpontjában betegedhet meg.


Ha már így alakult, maradj itthon. Párod járjon haza két-három hetente. Nagyszülők, ha tudnak segíteni, akkor vedd igénybe ezt. És vágjátok a centit, hogy mikor jön végleg haza a párod.

2017. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem terveztünk még babát. De mivel nem évtizedekről van szó, védekezés mellett sikerült, ezért megbeszéltük, hogyha ennyire akar, jöjjön. Anyagilag nem jelent gondot, nem a "semmire" fog születni.
2017. szept. 27. 11:50
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Vagy koltozz te is oda (mi az, hogy anyukad ki fog borulni, hány éves vagy te?? Emberek millioi koltoznek messze a szüleiktől...) vagy bolodgulj egyedul, es a baratod max havonta egyszer jojjon haza... Angliabol hazarepulni hetente?? Az azert nem éppen olcsó mulatság, azta pénzt inkább költsetek a babára.. De szerintem a legidealisabb lenne, ha te koltoznel oda, nyilvan akkor, ha van hova es nem diákszálláson lakik az apuka..
2017. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a lelki része nehezebb, fizikailag attól függ milyen babád lesz, mondjuk lelkileg se mindegy. Ha nyugis babád lesz, tudtok járni mindenfelé, baba-mama foglalkozásokra, jókat fog aludni így pihenni is tudsz és a haztartásra is lesz időd. Egy rossz alvó, sírós, hasfájós babával viszont nehéz egyedül.
2017. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!