Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mi a sorrend újszülött...

Nálatok mi a sorrend újszülöttnél? Előbb etettek vagy pelenkáztok?

Figyelt kérdés
Hogy telik a napotok, mi a napirend, mennyi idős a Baba?
2017. szept. 27. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

A nagyobbat mindenáron előbb pelenkázni akartam, mert azt "úgy kell" de nagyon türelmetlenül várta mindig a kaját, nagyon ordított pelenkacsere közben így felcseréltem a sorrendet ha tudtam, hogy úgy se fog aludni.

A kicsi más, ő a panaszkodást is abbahagyja pelenkacserénél, tudja hogy enni kap, így őt előbb pelenkázom. 3 hónapos lesz jövő héten, a napok változékonyak (hasfájós de már múlóban, egyre kevesebbet fáj neki), napirend alakulgat de mindig változik valami, ez még ilyen is lesz egy darabig. :) jelenleg 1 óra az ébrenléti idő, átlag 1 óra az alvásidő és 4 óránként eszik, tápszeres amúgy.

2017. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pelenkaztam amikor szükséges volt. Az én kislányom amugy szopi után rottyantott... úgyhogy utána tuti csere volt.
2017. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Pisis pelust csak akkor cserélek, ha teli, nem minden etetésnél. Egy időben a kaja közbeni kaki volt a program, így utána pelenkáztam, de kb. 2 hónapja beállt, hogy reggelre kakil a kicsi, így aztal kezdünk.


5 hónapos a lányom. Szuper napirend van, egész éjszaka alszik, cserébe nappal 3-4x20 percet. Végre forgolódik, így kicsit el tudja szórakoztatni magát. Nagyon vidám, dumás baba.

2017. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az en gyerekemnel is-is, mert nagyon szeretett friss pelusba rottyantani, foleg szopi kozben/utan :D


Rugalmas napirendunk volt, amit maganak alakitott ki, mert amit en szerettem volna, az nem jott ossze. Hasfajossag es rejtett reflux miatt atalltunk a nagyon gyakori szopira, sokaig annyi volt a napirend, hogy reggel 7-9 kozott ebredt, es este 8-9 kozott aludt el. Mivel estere nagyon elfaradt, reggel furdettuk, olyankor nem sirt. Egyebkent rengeteget hordoztam az elejen, szinte egesz nap, mert leteve sirt. Aludni seta kozben elaludt a kendoben 2-3 orakat, igy mindent ugy inteztem.

2017. szept. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb baba szopizás közben kakil.

Így egyértelmű, hogy utána célszerű cserélni (kivéve, ha nagyon teli van már előtte is).

2017. szept. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én evés után pelenkáztam mindig, mert szinte minden cici után kakilt.

Viszont ugye ilyenkor problémás lehet, mert megemeli az ember a pici fenekét, és könnyen visszabukik a kaja, ezért pl tesóm nem tudta az övét kaja után sosem tisztűba tenni...


Szerintem nincs jó vagy rossz megoldás. kinek mi válik be.

2017. szept. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha csak pisis pelus volt, akkor evés előtt, mert nagyon rosszul záródott a fiam gyomra és ha evés után volt pelus csere, a fél kaja kijött belőle ahogy megemeltem a lábát..

Ha evés után sikerült kakilnia, akkor természetesen cseréltem akkor is.

2017. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!