Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy "fogyjon le" vagy stagnál...

Hogy "fogyjon le" vagy stagnáljon a babám?

Figyelt kérdés
14 hetes, de óriási 7,5kg. Hasfájóssága már kezd elmúlni és 3 óránként eszik. Nem tudom mennyit,mert mérlegen kapálózik ls nem méri le, vagy nem pontosat. Félek baja lesz, ha így gyarapszik. Már így is 6-9bodyt hord. Kulonben arányosan nagy,tehát nyúlik is a teste mellé,de azért elég pufi :)

2017. szept. 28. 12:55
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Méretei alapján sokkal fejlettebb babának néz kis, de hasa nagyon nagy. Félek már most olyan zsírraktára lesz, hogy gyerekként rossz lesz.
2017. szept. 28. 12:57
 2/26 anonim ***** válasza:
7%

Tapszer ? Szamoldi ki mennyit kaphat

Anyatej ? Majd lemegy magatol

2017. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem kisbabák, főleg anyatejes kisbabák nem tudnak elhízni, de ha aggódsz, konzultálj a védőnővel vagy a gyerekorvossal.
2017. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
54%

Fiam is ekkora volt :)

Csak nagyobb súlyra, mikor beindult a mozgás leállt a gyarapodást. Mellesleg ne fogyóztasd már most mi lesz később?

2017. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Hány kilóval született?

Védőnő, háziorvos mit mond?

Előbb őket kérdezném, de mivel most és folyamatosan fejlődik, kell ennie, szóval ne vond meg tőle, csak azért hogy fogyjon. Úgyis lesznek olyan időszakok, amikor kevesebben kíván, mert fogzik/beteg stb. Ez ki fog egyenlítődni.

2017. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Az én fiam 12 hetesen volt 7,5 kg és 66 cm. Semmivel sem evett többet (tápszeres volt), mint az ismerős babák, de tény, hogy pufi volt. Már 5,5 éves lesz, 121 cm és 22 kg, formás, inkább vékony gyerek. Meg fog állni a gyors hízás, amint elkezd mozogni, hidd el. Nehogy éheztesd, egyen, amennyi jólesik neki (igen, tápszerből is).
2017. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

Hány cm hosszú a baba?

Ha tászeres akkor a dobozon rajta van mennyi az ajánlott adag, annál ne adjál többet, ha még enne, akkor adjál vizet helyette, vagy játszócumi kéne. Lehet csak a szopómozdulat kell neki és így eszik ezzel együtt.

Ha anyatejes akkor fura, mert elvileg az nem hízlal ennyire.

2017. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Mielott még villám háboru alakul ki:doki mondta,hogy túl sok. Tudom,hogy óriás én is, de mondta,hogy nagyobb a mája nehezebb a légzésr,tehát nem hulyeségbol akarom adnék kevesebbet. Mondom teljesen arányos, de nagy baba ehhez a korhoz.
2017. szept. 28. 13:07
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem tápszeres,anyatejes. Ezért írtam,hogy nem tudom mérni mennyit eszik,mert kapálózik a mérlegen.
2017. szept. 28. 13:11
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

Fiam is 7,5 kg volt 65 cm. Nagy evo volt es most orulok ha par falatot eszik. 3300g es 52cmel szuletett. Most 9 hosan 9 kg 55 es 76 cm. Ahogy elkezd mozogni es fogzik a sulya sem fog ugy gyarapodni. Mi most alig szedunk fel 10-20dkg-t de ebben a korban ez jo vedono szerint. Szal ne fogyoztasd ugy egyen ahogy a babadnak jol esik. Ugysem tudod megcsinalni , h kevesebbet adsz mert sir , hogy meg ehes.

Vagy surubben fog kerni ami plusz hizashoz fog vezetni.

2017. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!