Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ikres anyukának lenni?

Milyen ikres anyukának lenni?

Figyelt kérdés
Hogy alakul a kötődés? Mindkét gyereket egyformán szeretitek, mindkettővel ugyanannyit tudtok foglalkozni? Milyen az élet ikrekkel?
2017. okt. 4. 07:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok ikres anyuka, de az öcséim ikrek, illetve a baráti társaságban is van ikres család.

Ahogy én látom - de hangsúlyozom, ez csak az én véleményem! - bármennyire is szeretné egy anya egyformán szeretni az ikreit, nem fog menni. Persze szeretheti mindkettőt másért nagyon, pl. mert az egyik okosabb, a másik kreatívabb, de mindig lesz különbség ha nem is a szeretet kifejezésében, de a gyerekekhez való hozzáállásban. Én legalábbis ezt láttam eddig a környezetemben. Anyum is teljesen másként viszonyul a két öcsémhez, és attól függetlenül, hogy ikrek, nekem is más a kapcsolatom velük. Attól még két ember, kér külön személyiség, hogy hasonlítanak.

Nagyon fura volt látni még a bölcsis beszoktatásnál az egyik anyukát, aki így beszélt az ikreiről: "És akkor a Máté nagyon ügyesen elkezdett mászni! Ja, aztán később az Áron is... Aztán Máté elkezdett sétálni, olyan büszke voltam rá! Majd megtanult sétálni az Áron is..." - szóval ez nagyon kirívó volt nekem. Ott pl. az egyik kisfiúval kórházban is volt egy ideig az anyuka, nyilván emiatt is jobban aggódott érte, máshogy kötődött hozzá...

2017. okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindkettot imadom, ugyanolyan mertekben. Nagyon figyelek ra, hogy ugyanannyi figyelmet kapjanak, kulon-kulon is szeretgessem oket. Teljesen kulonbozo habitusu babak, 5 honaposak.
2017. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!