Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis lakásban 1 éves gyerekkel?

Kis lakásban 1 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Szülőkkel élünk egyenlőre, majdnem 2 éves a fiunk. Most adódott lehetőség, hogy el tudnánk költözni, de ott nem lesz kert, amit a fiam nagyon szeret, és sokkal kisebb lesz a tere játszani is. Egy 200 nm-es kertes házból költözünk egy 90 nm-es házba, kert nélkül. Akik kis lakásban laknak, hogyan viseli a gyerek? Lesz külön szobája végre, de nagyon kicsi lesz. Mennyit vagytok a lakásban? Én nagyon otthon ülős típus vagyok, nem nagyon szeretek kint lenni, de félek hogy egy ilyen pici lakásban muszáj lesz állandóan kint lennünk. Meg aggódok is, hogy 190 ezerből kijövünk-e majd, mivel nekem már csak a gyes jár. Ti kis lakásban, 1 gyerekkel, mennyit költötök a rezsire? Mennyiből éltek meg? Keresek munkát természetesen de nincs sok lehetőségem ahova költözünk (kis falu, messze mindentől és jogsim sincs).
2017. okt. 4. 20:22
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsi a címben az 2 éves akart lenni.
2017. okt. 4. 20:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A 90 nm-t nem mondanám kicsinek. Persze felosztástól függ, de ha 3 szobás is, akkor azok a szobák sem kicsik. Ha meg hárman költöztök, akkor kb. ugyanannyi magánteretek marad, mint eddig volt a 200 nm-es házban, mert azon többen osztoztatok.


A kert hiánya nem vészes, ha a közelben van játszó, park, játszóház. Nem tudom, milyen messze költöztök a nagyszülőktől, de ha a közelben maradtok, akkor át is mehettek oda játszani.

Mi nem falun lakunk, de lakópark és eléggé ingerszegény környezet, távol mindentől (minden a kp-ban található), szintén nem vezetek, és ezért ezt én nagyon nehezen viseltem/viselem, mert a szintén 2 éves fiam szeretném hozni-vinni, tapasztalni, de ha belegondolok, hogy 25 perc gyalog csak a vonatmegálló (mi már nem babakocsizunk és cipelhetem), és akkor még csak a vonatállomásig jutottunk... bevallom, az élettől is elmegy a kedvem. Kertünk szintén nincs, mert a 2-on lakunk. A lakást a gyerek viszonylag jól viseli, de ide született. Azért nagy változás egy kertesből egy lakásba belemenni, de majd megszokja. Télen úgysem lennétek kint állandóan.


Az, hogy a 190 ezer mire elég, azt ti tudjátok. Egy 90 nm-ert fent lehet tartani minimális keretből, ha A+-os, és ki lehet adni a rezsire min. 100ezret is. Ez függ a ház állapotától, és hogy ti mennyi villanyt/gázt használtok.

Mi 60 nm-en (2 kis szoba) havi szinten 50ezer körül adunk ki télen, míg egy jobb, modernebb 60 nm-es lakást 25ezerből is kihozol (pl. munkatársnőmék).

2017. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
90 m2 nem kicsi 3 embernek, el fogtok férni. A rezsije meg, ha modern a lakás, akkor jóval kevesebb, mint egy családi házé.
2017. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Kis lakás kérlek a 40 nm-es garzon.


Megint a provokáló troll?

2017. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Milyen troll? 200 nm után szerintem jogosan aggódok hogy milyen lesz 90 nm-en. Egyenlőre amúgy még csak 2 szoba van (meg egy kis fürdő és egy kis konyha), de az egyik szobát ketté akarjuk választani, egy kis nappalivá (kb csak a tv meg egy kanapé fog elférni) meg egy kis L alakú gyerekszobává. A rezsi miatt meg azért aggódok, mert eddig csak havi 30 ezret fizettünk a rezsibe (ennyivel nőtt meg a víz, áram és gáz számla amióta a fiunk megszületett, és anyukám azt mondta hogy elég ha ezt a többletet fizetjük ki).

Játszótér van egy a közelben, de elég kicsi. Aggódok is, hogy nem fogok ismerni ott senkit :( Eddig legalább anyukámék itt voltak, lehet velük beszélgetni, most viszont egész nap amíg a párom dolgozik egyedül leszek a gyerekkel.

2017. okt. 4. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

A kérdező neve Kis Kitti, tehát Kis-lakás.

A kert az nagyon fog hiányozni, sajnos.

2017. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90 nm nem kicsi. A 20-30-40 a kicsi. A tirtek maximum szar beosztasú, inkább választanék kisebbet de olyat oben nem csak 2 szoba van, mert az viszont kevés.
2017. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Veszitek a házat? Ha igen, akkor inkább nagyobb átalakítást csinálnék, mert nincs értelme egy kb. 20 nm-es szobát két 10 nm-esre osztani, főleg, ha középen van az ablak, mert akkor... na, érted.

Mi most vagyunk vételben, egy 98 nm-eset, de nagyon rossz beosztású. Van két hatalmas szoba, de középen ablak, ráadásul nincs értelme megosztani, mert akkor két használhatatlan szobát kapnánk, így falakat fogunk mozgatni, ahol lehet, hogy minél előnyösebben tudjuk kihasználni a helyet. Mi nagyot foguk felújítani, de nálatok valszeg kisebb munkával is megoldható, hogy ne csak egy válaszfallal rontsatok a helyzeten. Nézzétek át a terveket, hátha valamit ki lehet hozni belőle.

2017. okt. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem vesszük, örököltük. 2 szintes ház, a szuterénben lakott eddig a párom nagymamája, a nagypapája meg a 2. szinten, de ő meghalt. így mi költözünk oda segíteni egy kicsit. sajnos hozzá építeni nem lehet a házhoz, mivel 2. emeleten van ugye, a falakat meg nem lehet kiszedni, mert akkor összedől a ház. így nem lehet átrendezni a ház beosztását sajnos. de nem tervezünk sokáig itt lakni, max 3-4 évig. remélhetőleg ha beindul a vállalkozásom, akkor el tudunk majd költözni egy nagyobb házba, valahol ami kevésbé falun van.
2017. okt. 5. 08:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha szerinted kicsi a 90 négyzetméter, akkor olvassgass pár kérdéssel feljebb, ott a kérdezőék négyen laknak 30 négyzetméteren és már úton a harmadik gyerek. :D

De nézessétek meg a házat egy statikussal, nem hiszem, hogy minden belső fal főfal. Ami nem az, azt lehet mozgatni, kiütni, máshol felhúzni. Nagyon sokat számít az elosztás.

2017. okt. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!