Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyák! A ti környezet...

Kisbabás anyák! A ti környezetetek is így gondolja?

Figyelt kérdés
Kimerült vagyok, mert hetek óta nem aludtam napi 3 óránál többet, és a gyereken kívül mással nem foglalkoztam, de igyekszem türelmes maradni és jópofát vágni a dologhoz. Ez utóbbit a környezetem el is várja kimondatlanul is, mert mindenki csak azt látja, hogy "milyen édes baba", "milyen nyugodt", "csak ránézel és minden nehézséget elfelejtesz". Azzal, hogy én hogy érzem magam reggelente, miután éjszaka órákig küzdök a gyerekkel, hogy aludjon végre ; hogy 11 órakor reggelizek és este 6-kor ebédelek ; hogy a születése óta alig voltam emberek között ; hogy hogy esik nekem, amikor minden próbálkozásom ellenére is sír, és azt vágják hozzám, hogy ne kínozzam és csináljak már vele valamit hogy ne sírjon - senki nem foglalkozik,és ez nagyon rosszul esik. A férjem is kerüli azokat a helyzeteket, amikor sír vagy nyűgös (mert sajnálja amikor sír, mondván hogy milyen rossz neki), szinte csak akkor "kell" neki, amikor nyugodt, tiszta a pelenka és nem éhes.
2017. okt. 4. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Nincs gyerekem. De látod, látod... pont ezért nem is kellene. Pont tegnap kérdeztem anyát, hogy miután engem megszült nagy fájdalommal, hogy a francba volt képes még kettőt végigkínlódni? Annyira nincs értelme... Tudom régről magamról, meg a tesómékról, meg a szomszéd gyerekek példájából, hogy a gyerek nyűg az anyának. Ellenben azt ne várd el, hogy a férjed egyfajta "második anya" szerepet töltsön be. A természet rendje, hogy a férfiak csak a gyerekcsinálásban vesznek részt, a piszkos munkát meghagyják a nőknek. (Számomra ez nem meglepő, és baromira igazuk van, hogy nem törik magukat.) 27/N
2017. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Mekkora a baba?

Szerintem azért látják így, mert nekik az idő megszépítette az emlèkeket, vagy nem volt rossz alvó gyerekük, vagy egyáltalán gyerekük. :)

Neked pedig azért (is) esik rosszul, mert kimerült vagy. Csapj az asztalra otthon, és mondd meg a férjednek, hogy legalább hétvégén egy este keljen ő a babához. Neked már egy átaludt éjszaka is sokat adna.

2017. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Mennyi idős a babád? Hasfájós azért sír annyit?

Nekem 3 hónapos a babám, második baba. Hasfájós. Első gyermekem 2 éves de emlékszem, mikor kicsi volt nekem is rosszul esett, hogy a család magasról tesz a fejemre. Azóta részben megszoktam, részben részükről se annyira feltűnő már. Kicsi baba, újdonság is, nálunk első unoka mindkét félről. A férjed hozzáállása is változhat. Egy síró kisbabával nem sokmindent tud kezdeni. Az én férjem se vitte túlzásba a nyugtatását, de hát nem maradnak síró kisbabák örökre. :) egyre jobbakat lehet velük játszani, szóval apuka is egyre több időt tölthet a babával, nálunk legalábbis így alakult. Sőt, most második babával is nagyjából az a helyzet, hogy szórakoztatja ha ez elég, de adja ide, ha sír. Persze az eleje nehéz, te most vagy fáradt és kimerült, de nem lesz mindig így!

2017. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát, mond meg a férjednek, hogy az ő gyereke is, ha sír, nyugodtan felveheti és megnyugtathatja. Az nem megoldás, ha otthagyja a síró gyereket, mert jaj, de rossz neki. Az viszont megoldás lenne, ha felvenné a síró gyereket, megnyugtatná és máris nem lenne neki olyan rossz neki.


Azért említetted már a környezetednek, hogy hogy érzel? Ha igen, akkor mit szóltak hozzá? Megkérted már őket, hogy segítsenek? Pl. ha anyukád, anyós, testvéred vagy tök mindegy, bárkid átmegy, nyugodtan befoghatod munkára, illetve megbeszélheted velük, hogy néha jólesnek, ha besegítenének.

Sőt, amikor átmegy valaki hozzátok, akkor nehogy már te ugráld körbe, hanem a férjed. Ha nincs ott, vagy degradál neki, akkor majd kiszolgálja magát.

Amikor hozzánk jöttek, akkor 1. nem voltam hajlandó senkit sem körbeugrálni, 2. nem is várták el, mert anyámék, anyósék segíteni jöttek. Megfőztek, vigyáztak a gyerekre stb.


A környezetedet építsd le, ha nem támogató. Csak azok járjanak át hozzád, akiket szívesen látsz.


Különben ezen a nem alváson, én is átestem. A fiam hasfájós, rossz evő volt annak ellenére, hogy állandóan cicin lógott. Csak 16 hónaposan aludta át az éjszakát, előtte vagy 10x kelt. Nála semmilyen hinta, meg zenélő forgó meg egyéb biszbaszok nem váltak be, egész nap rajtam volt, csak engem akart. Nehéz időszak, de hidd el, hogy sikerülni fog. Kitartás.


Próbálj magatoknak napirendet csinálni (nekünk nem sikerült, de talán nektek igen). Kérj segítséget. A férjedet neveld meg.

2017. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Éjjel nem kel altatgatni ,akkor sem, ha sír. Majd megszokja, hogy éjjel aludni kell. Néhány napig rossz, de azután már alszik éjszaka. Nappal sem kell azonnal felvenni, ha sír. Ha nem éhes, nem szomjas, tiszta a pellus, akkor hagyd egyedül az ágyában.

Azért vagytok kimerültek, mert állandóan vele foglalkoztok.

3 gyerekes anyuka

2017. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Együtt érzek veled. Az én kislányom most lesz 9 hónapos és kb. 3 hónapja nincs egy éjszakám amit átaludtam volna, legjobb esetben 3-szor ébred de amúgy fél óra vagy óránként és igen kimerítő: mert ha nem épp cicin próbálom visszaaltatni akkor járkálnom kell vele hogy elaludjon és ez azért eléggé fárasztó. Ha legalább néha apa is besegítene ilyenkor az jó lenne, de ő meg ugye dolgozni jár, nem várhatom el tőle. Tehát túl kell élni valahogy.

Nem hinném hogy éjszaka ott hagyhatnám sirdogálni, ezer oka van amiért felkel, de leginkább talán a fogzás.

2017. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha sír a babád, nyugodtan vigasztald meg. Nem megoldás, hogy hagyod sírni este a kiságyban, mert csak bepánikol, nem válaszolsz a hívására és azért fogja abbahagyni a sírást, mert belefárad és úgy értelmezi, hogy nem jön a segítség, nem számíthat senkire. Ez szerintem az egyik legrosszabb megoldás, és szívtelen is.


Mi lenne, ha melletted altatnád? Mi úgy aludtunk, hogy férjem, én, gyerek. És nem esett le az ágyról, mert elbarikádoztuk. De ha szintben van a kisággyal az ágyatok, akkor mint egy babaöböl, egymásmellé tolhatjátok és meg van oldva. Volt, hogy ez sem volt elég, és a gyerek a mellkhasamon aludt el.


Különben érdekes férjek vannak itt. Félnek a saját gyereküktől és max. csak bolondoznak neki, de ha már sír, akkor képtelenek felvenni és megnyugtatni. Ez számomra nagyon gáz viselkedés. Mi van, ha anyuka kórházba kerül? Akkor rázárják a síró gyerekre az ajtót napokra, amíg anyuka haza nem jön, vagy mi? Megoldóképességük egy nagy NULLA.

2017. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Mennyi idős? Az biztos, hogy egy csecsemő napi 3 óránál többet alszik és neked is vele együtt kellene aludnod, én így csimáltam, ha délelőtt, ha délután aludt, én is lefeküdtem mellé. És a férjem természetesen mindig segített, amikor itthon volt, a mai napig is segít, szülés után olyan állapotban voltam, hogy fel se tudtam kelni a babához és láss csodát apukája ugyanolyan szépen el tudta látni.
2017. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Első: Elég felületes vagy! Te lehet nem érted meg anyádnak, de az én 2 gyerekem nekem megérte! Szerencsés is voltam, mert kezdetektől fogva aludtunk éjszaka, nappal meg ment az eszik-játszik-alszik program! Egy baba nem sír azért, hogy az anyját bosszantsa! Valami gondja van, azt jelzi. A férjem is társként van jelen a gyereknevelésben (is), elég felszínes kapcsolataid lehettek eddig, ha így vélekedsz a férfiakról. Ez kb olyan mint a minden nő ku.va megjegyzés.
2017. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Mennyi idős? Hasfájós? Foga jön? Mennyi időt vagytok friss levegőn? Babakocsiban vagy hordozókendőben sincs el? Kocsival közlekedtek?
2017. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!