Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te hogy tudsz elmenni sétálni...

Te hogy tudsz elmenni sétálni pár hetes babával?

Figyelt kérdés
5 hetes. Megszoptatom, tisztába teszem, jól felöltöztetem a sétához, kibélelem pléddel a mózest, párnát is teszek bele neki, úgy indulunk sétálni. Mégsem jutunk 300 méternél távolabb, mert rögtön telerakja a pelust és vissza kell menni. Aztán kb 20 percre elalszik, majd azért sír, mert éhes (onnan tudom, hogy nagyokat nyel hosszú perceken keresztül, mikor ráteszem). Egy órát nem bír ki cici nélkül, azonnal üvölt, ha nem kapja meg 5 másodpercen belül, de úgy, hogy elvörösödik a feje és folyik a könnye. Az első két sétán aludt, de azóta meg ezt csinálja, amit írtam. Megpróbáltam, hogy majd a kocsi elrázza, de nem jött be, ki kell venni a kocsiból ölbe, mert egyébként úgy ordít, hogy majd'szétreped. Hogy menjek így akár csak a legközelebbi boltig is? :-( Veszek hordozókendőt és azzal is megpróbálom, de szeretném a kocsit is használni.
2017. okt. 5. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak babák akik oránként esznek, és vannak babák akik ki nem állhatják a babakocsit.


Nekem a nagy órákat aludt a babakocsiban az elején, haza értem vele és mózesbe bevittem a szobába még ott is aludt tovább. Aztán jött a kicsi és ahogy megállt a babakocsi ordított, babaként alig aludt benne. Mikor elkezdett ülni akkorol szerette. De van olyan gyerek aki akkor sem szereti...

2017. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem minden baba szereti a babakocsit,valamelyiket csak hordozni lehet.Bár ha jól emlékszem 5 hetes kor körül van egy növekedési ugrás,amikor többszőr esznek.Lehet nálatok is ez van.A lányunkkal nem volt anni problémám.Megetettem,tisztába raktam,felöltöztettem,és indultunk.Mindig végig aludta az utat.3-4 órát is nyugodtan sétálhattunk.
2017. okt. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mint az 1-es válaszoló.. a nagyobbal oda mentem, ahova akartam. Órákig aludt, tologatni se kellett. Igaz 2,5 és 4 hónapos kora között ordított a babakocsiban, nem tudom miért de ezelőtt és ezután is órákat aludt benne. 6 hónaposan már nem aludt olyan sokat de a lábával meg a hangjával eljátszott a babakocsiban is, ha ébren volt. A kicsi meg felkel amint megáll a babakocsi. Hát igaz ő tápszeres de az első hetekben nem mertem tovább menni a házunkkal szemben lévő parktól és játszótértől mert volt mikor 20 perc után telitorokból ordított. Már most 3 hónapos és 1 órát alszik ha folyamatosan tologatom, ha felkel 10-20 percig még elvan, úgyhogy ezzel tudok kalkulálni, ez van egyelőre.
2017. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
az én fiam a születésétől kezdve 3 óránként evett. akkor is kb 5 perc alatt tele ette magát. lehet hogy kevés a tejed, vagy nem elég tápláló.
2017. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is gyakran kért enni de ha kendőbe raktam három órát is aludt, lehet tovább is aludt volna de azért ennyi idő itán hazamentem vele és felkeltettem azzal, hogy kivettem a kendőből.
2017. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jol csinalod, hogy reagalsz az igenyeire, es nem hagyod sirni.


Mi az elso fel evben nem tudtuk hasznalni a babakocsit par alkalom kivetelevel, pedig tobbszor probalkoztam, de elegem lett, hogy mindig ki kell venni. Vettem hordozokendo, na az egy ALOM volt, 2-3 orakat aludt egyben, es altalaban kisebb esellyel kakilt-pisilt benne (azert neha elofordult).Lett ket szabad kezem, CSEND lett, nezelodott. Karikas kendoben raadasul szoptatni is lehet eleg diszkreten, nem latjak masok, es allitgatni, meg felrakni is konnyebb, mint a hosszu hordozokendot, aztan 2 honaposan mar csipon vittem benne, es amikor epp ebren volt, akkor nezegetett. A felkoteseknel sirt, meg ameddig nem kezdtem vele setalni/rugozni, egyebkent imadta.


En probaltam 2-3 orankent szoptatni, ami nagyon nem jott be, rengeteg siras+bukas+rejtett reflux... Atalltunk a felorankenti szopira, meg ahogy kerte (+tejtermekre es tojasra dieta), es megoldodott a gond. Kitartas! Nem lesz orokke igy. En mertem a szopik idejet az elejen es az atallaskor, es meglepodve lattam, hogy az orara eteteskor osszessegeben sokkal tobbet toltott idoben a cicin, mint mikor igeny szerint, minden nyikkra kaphatott, olyankor sokkal rovidebbek voltak a szopik.


Szoval nem kell bezarkoznod. A kendo szerintem nagyon jo otlet+nekem meg a gimnasztikai labdan pattogas is hatalmas segitseg, de az altatashoz van, azt nem kerdezted:) Ilyenkor meg osztonosen nagyon vagynak a testkontaktusra, ezert sir szerintem a babakocsiban, mert te jelented neki a biztonsagerzetet, es igy szabalyozod a szivritmusat, keringeset, legzeset is.


Nehez ez, foleg, ha nincs segitseged. De a hatad jo esellyel hozzaedzodik, aztan lehet tolni a maminbabas edzeseket, meg menni, ahova akarsz. A pelenkazas mondjuk szivas, ha utkozben rottyant be, de mint mondtam, az hordozaskor ritkabban tortenik meg (ez egy ilyen altalanos tapasztalat, nemcsak az enyem).


A siras egyebkent mar kesoi ehsegjel, akkor mar nagyon ehes, erdemes mar fejforgatasra, nyelvnyujtogatasra, kapalozasra kinalni neki a cicit, ha nem akar szopizni, ugysem fogja elfogadni, ha meg igen, akkor azzal, hogy a sirasig varsz csak azt erheted el, hogy meg kesobb engedi el majd a cicit, meg tovabb akar rajta lenni.

2017. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Picikent gyakran van novekedesi ugras, olyankor is surun kerheti, de van baba, amelyik ilyen, az enyem is ilyen volt, sot... Es semmi gond nem volt a tejemmel, sem a mennyiseggel, sem azzal, hogy taplalo-e, ezeket onnan latod, hogy van-e eleg pisi-kaki, megfeleloen gyarapszik (anyatejes babak sulygorbejet erdemes nezni ehhez, nem a tapszereseket), jo a kedve.


En ugy csinaltam, hogy mikor mar nagyobb volt, es neha muszaj volt babakocsizni, vittem magammal a kendot, es feltettem, ha olyan volt. Ennek volt amugy az eredmenye az, hogy legtobbszor hagytam is a francba a babakocsit, mikor tolhattam haza, rajtam a gyerek, masik kezemben az esernyo, es akkor mindezt a bevasarolt dolgokkal egyutt meg vigyem is fel-le a lepcson, foleg, hogy az ujszulottnek valo babakocsit jo cipelni az en 52 kilommal, meg meg ugye rajtam a 6 kilos gyerek, a hatamon meg a masik kezemben az 5-10 kilos csonag, amit vettem. 6, majd 8 honaposan neha-neha mearadt benne, de max 30-40 percet, es csak a legritkabb esetben aludt el. Aztan 10 honaposan vettem egy Smart Trikeot hasznaltan, azt imadta. 17 honapos koraban esett le, hogy karfas babakocsi kell, mert abba nem kell olyan szorosan bekotni. Most bezzeg inad babakocsizni, bar a hordozas meg mi dig jolly joker, ha valami nyugje van.

2017. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fiammal eleinte lehetett 1-2 orat is setalni. 1 honaposan a 2-3 sarokig jutottunk es vissza kellett fordulnunk mert orditott. Ehes volt. 2 honapos korul volt amikor az agybol se tudtam kijonni mert amint elvettem a cicit ( 45 perc szopiztatas utan) bombolt. Nyelt volna nagyokat de csak szivta a semmit. Ez ment 5 napig ejjel-nappal. Irattam tapszert es 1-2 hettel kesobb ujra tudtunk hosszu setakra menni.
2017. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!