Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted fázhat így a baba?

Szerinted fázhat így a baba?

Figyelt kérdés
22-24 fok van a szobában. Rövidujjú body és egy hosszúujjú rugi van rajta, plusz egy polár plédbe pólyálom be. Keveset alszik, ha nyűgös és ölbe vesszük, egy idő után elalszik, egy rokon szerint azért, mert átmelegszik. Még több ruhát akar ráadni, és szerinte azért akar óránként szopni, mert meleg a tej és átmelegíti. Amikor pelenkázom, ugye ki kell bontani a ruhából, és mindig meleg a karja, lába is, egyébként sokszor ellenőrzöm a mellkasánál és a tarkójánál a hőmérsékletét, soha nem volt még hűvös, és márványos sem a bőre. A fürdővize olyan hőmérsékletű, mint amilyenben mi is fürdünk, a hűvösebb vízben sírt. 5 hetes
2017. okt. 6. 16:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fázik.
2017. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy az illető szerint azért nem alszik vagy ébred hamar napközben, mert fázik és szerinte az éjszakát is ezért nem alussza át.
2017. okt. 6. 16:14
 3/23 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem meg igen. Magamból kiindulva, ha nem csinálok semmit, csak fekszem, üldögélek, netezek, nagyon le tudok hűlni, hiszen nem mozgok aktívan. Ilyenkor a 25 fokos szobát sem érzem melegnek úgy, hogy egy rövidujjú, és egy hosszúujjú van rajtam, plusz nadrág, zokni. Nem fázom, de el tudnék viselni olyankor 1-2 fokkal melegebbet is.

A baba kis teste sokkal hamarabb lehűl, pont azért, mert pici. Tehát hiába van még rajta a polár pléd is, én el tudom képzelni, hogy fázik.

Nekem az alvás kezdetén kell, hogy a legmelegebb legyen. Ha az arcomon érzem a hűvös levegőt, 23 fokot, akkor nagyon nehezen tudok csak álomba merülni. Hiába van a testem melegben, ha az arcom hideg. 25 fokban viszont már jól alszom. Órákkal később akár már csökkenhet is 1-2 fokot a hőmérséklet, arra már nem ébredek fel, de az elején kell, hogy meleg legyen.

2017. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
Nekem a védőnő azt mondta hogy a nyakánál amilywn a hőmérséklet olyan hőérzete van a babának.Komolyan kellene egy oktatás vagy tanfolyam a kismamáknak mielőtt megszületik a kicsi pont az ilyenek és egyéb(akár életbevágó dolgok miatt is) de hát nem ezt kell tanítani a diákoknak hanem a pitagoras tételt és társait.
2017. okt. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Újszülöttosztályokon is 27 fok van. Tudom, ő már 5 hetes, de ettől még nem sokat számít ez az életkor a hőmérséklet tekintetében.
2017. okt. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Ez olyan, mint ha reggel megpaskoljuk az arcunkat hideg vízzel, azonnal felébredünk. Mert a hideg élénkít.

A meleg meg álmosít, ellazít. Álmosító meleg, van is ilyen kifejezés.

2017. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsőhalál is a meleget szereti.


Nem hinném.

Szopni pedig azért akar óránként, mert 5-6 hrtes korban van egy növekedési ugrás és így akarja beállítani a mennyiséget.

2017. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megsülnék ilyen időben...
2017. okt. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Valamiért csak keveset alszik. Nyilván nem azért, mert éhes. Vagy fázik, vagy egyéb baja van. Én az előbbire voksolok. Egy felnőttnek is kevés ilyen hőmérséklet, ha nem csinál semmit aktívan, csak fekszik. Plusz pelenkázásnál még jobban lehűl.
2017. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rá több ruha, nálunk 23-24 fok van, ami sok egyébként, de nekünk így kellemes, azért sokat szellőztetek, hogy ne legyen 24 fok fölött, mert az nem egészséges a csecsemőnek se, de felnőttnek se. Nálunk body, rugiban van, az egyik mindig hosszúujjú, a polár plédet kihagynám a helyedben, mert túlmelegszik, kis pamut sapit talán adnék az 5 hetesre, de mást nem, éjszakára mi vékony, pamut hálózsákot használunk. Rokonod ezt a tipikus magyar szokást követi, hogy ezer ruhadarabot rá akar szegényre adni, nem kell, nem egészséges. A legjobb szabály az, hogy a te ruhádhoz képest plusz egy vékony réteget adjál rá.
2017. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!