Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos, hogy az igény szerinti...

Biztos, hogy az igény szerinti szoptatás jó ilyenkor is? Vagy én rontom el?

Figyelt kérdés
Kislányom két hetes, és az utóbbi 2 napban borzasztóan a estéink/ éjszakáink. Mindenki azt mondja, szoptassam, amikor csak kéri, de így már délutántól folyton bukik. Ezért felébred, nem alszik, mire persze megint cicizni akar. Próbáltam máshogy altatni, mikor már reménytelen volt a helyzet, de vagy 2 órás üvöltés vagy egy órás ringatás volt az eredmény. Tényleg nem lehet túletetni szopival? Cicizzen ilyenkor is? Vagy kezdjem húzni az időt a szopik között? Mennyire?

2017. okt. 8. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Az én kislányom is sokat bukott, de ettől még igény szerint szoptattam, eszembe sem jutott direkt megvonni. Ne fektesd le rögtön miután evett, legyen félig ülő helyzetben. Próbálkozz a büfizetéssel minden szopi után. Nálunk nem mindig sikerült, de amikor igen, akkor láthatóan jobban érezte mahát és megkönnyebbült. Ez az idő is el fog múlni, kb 3-4 hónapos korától.
2017. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz eldönteni, hogy azért bukik, mert túleszi magát, vagy azért eszik folyton, mert túl sokat bukik és a gyomrában nem marad elég, folyton éhes marad.


Nálunk az utóbbi volt, amihez hozzájött pluszban, hogy délután már kevesebb tej volt, s mivel azt a picit is kihányta (reflux), csak kínlódott.

2017. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem jobb ha kipróbálod, hogy kevesebbet eteted, utána meglátod, hogy így kevesebbet bukik-e, biztosan jó az igény szerinti szoptatás, de vannak speciálisabb esetek, egyik rokonomnak 4 óránkénti szoptatást javasoltak, mert nagyon brutálisan bukott a babája és már a 3 óránkénti etetés sem volt jó. Javulni csak 2-3-4 hónapos korától fog, mert addigra kezd jobban működni a gyomorszája. Ha nagyon bukik akkor van rá sűrítő, amit szopi előtt adhatsz be neki, de minden újszülött bukik valamennyire.
2017. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

2 hetesnél mindenképpen.. pici a gyomruk és nem fér bele sok anyatej. Gyorsan meg is emésztik, majd hamar megéheznek. Ha picit aluszékonyabb, akkor lehet jól se lakik mire belealszik az evésbe, náluk mélyalvás sincs még, persze, hogy felébrednek. Ha nem bírod se az etetési időt húzd, te tudod mennyire szeretnéd a cumizavart kockáztatni, max lefejve add oda de akkor lehet nem fog sokáig szopizni.

Hízik szépen?

2017. okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként az én babám is refluxos, nem is hízott. Így ő biztos, hogy nem túletetés miatt bukott. Nutriton sűrítő megoldotta.
2017. okt. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Próbáltunk mi mindent,2.babám júniusi. Semmi se vált be. Hasjós azért visít. Reflux miatt,ha úgy érzed emeld meg a kiságyat a fejrésznél tegyél vmkt a lábai alá nálunk ezt ajánlották.

Nagyon visítós konnyes sírás a hasfájás, 2.babám levegot se akart venni úgy sírt. Ez a hasfájós dolog ilyenkor kezdodik,és 10.hétre lett nekunk jobb.(1.vel sose volt semmi)

Próbálj tartani pár óra idokozt, ugyanis cicizést megynyugsnak használja nem evésre ilyenkor,de mégis eszik ennek ellenére. Ilyenkor túleszo magát,bukik. Nyomja a pociját az új kaja sír. És újra kezdi. Mindent kipróbáltznk mi is. Végul ez a szigorú óra állításos vált ve legjobbban, az emésztésnek is kell pihenni néha, nem szabad állandóan ennie.

Nekunk nagyon nagy a baba, mivel elején borzasztoan hasfajos volt, probáltam ezt az állandoan egyen dolgot is, ezzel zt értem el,hogy 7kgnál tobb és nincs 4 hónapos. Szóval tartsd a pár óra szunetet, és szerezz be egy mérleget,hogy tudd mennyit eszik, így nem lehet az,hogy keveset evett.

2017. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Uzolso vagyok, csak anyatejes és nagyon nagy ennek ellenére. Nekem is hasfájs volt, hiába semmi tejtermék meg a nagykonyv szerinti tiltott dolgok. Állítólag egy hasfajós babánál jobb a rendszer, így az emésztése beáll. Nálunk ez az igény szerinti már csak akkor jó (1.nél),mikor már beálltak az idokozok. Kulpnben eddig mindkettonél ez a pár óra szunet, ha sí ha nem, ugyanis mérlegen mindig tudtam,hogy eleget evett.
2017. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 F. Eszter ***** válasza:

Ezért nem tudod túletetni az anyatejes babát, mert kibukja a felesleget.


Zavarja a babát a bukás? Ha nem, ammir nem jelez bajt, ha nincs más tünet. Pl nem kiütéses, nem megy a hasa Ha zavarja, lássa ofvis, reuxos lehet.


Az üresebb melledet add neki, ha nem éhes, csak cumizni akar.

2017. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!