Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyanok még, akik nem...

Vannak olyanok még, akik nem igény szerint szoptatnak? Itt minden orvos/csecsemős/védőnő ezt nyomatja, van aki ennek ellenére kitart ez elvei mellett?

Figyelt kérdés
Hogy telik a napotok a babával? Mennyi idős? Sokat sír? Mit csináltok két szopi között?
2017. okt. 8. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Én igény szerint szoptattam, az én igényeim szerint. :)

Sajnálom, akkor még az volt a divat, hogy 3 óránként hozták enni a babákat (97, Zalaegerszeg). Hat napot voltunk benn, amikor hazahoztam, órát lehetett hozzá állítani, eszemben nem volt ezt elrontani azzal, hogy minden nyekkenésre cicit kap. Bárhova nyugodtan elmehettünk, mert tudtam, hogy három óránk van (na jó, 2,5). Nagyon jól lehetett mellette tervezni a napot, volt normális napirendünk.

2017. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon le lett pontozva az elso és? Én2015brn szultem és ugyanúgy "állították be" a gyerekemet is és én se rontottam el,hanem tartottam. Tokéletes gyerek volt,soha nem sírt feleslegesen sírni s ax rvosnál pér mpig szurikor. Hasaára biogaiat kapott. Simán kiszámithatóak voltak a babás napok vele. Most szultem 2.bat nyáron hasfájós akármit kap, volt igény szerint, kevesebbet tobbet evett, kapott hasfájós lottyoket nem segített. Jelenleg épp beállt az említett idokozre erre túl nagy egyen ritkábban.....így is "hisztis". Tehát gyereke válogatja. Ez olyan,hogy kompromisszumokat kell kotni:D vki engedi vki nem, elso baba egyszeru volt, 2.várom,hogy Férjem hazaérjen:D
2017. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

2, nekem anno azt mondta a gyerekorvos, próbáljam ki, hogy bármi bajom van, eszek. Eszek, ha fázom, álmos vagyok, unatkozom... Nem fog jólesni, mert a gyomrom kb sose pihen. Akkor a babákkal miért is csináljuk ugyanezt? Idős védőnőket érdemes megkérdezni, sokkal több most a hasfájós baba.

A lepontozás meg nem izgat :)

2017. okt. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Én az első pillanattól igény szerint szoktatok. A gyerekhez ennek ellenére órát lehetne állítani, olyan pontosan három óránként eszik. Ettől csak akkor térünk el, ha valami rendkívüli van, pl szíri után cicizett vagy öt percet, hogy megnyugodjon, de ez a napirendjét nem borította fel.
2017. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

3-as, a gyerekorvosod el van tévedve. Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy a baba minden nyekkenésére beletömöd a melled a szájába, szoptatni pedig nem csak etetés céljából szoktunk. Sokszor a babának csak éreznie kell, hogy az anyukája ott van vele.

Én igény szerint szoptattam, mégis kb. 1 hónap után beállt a 2,5-3 óránkénti evés. De, ha a baba igényelte, hogy szopi után esetleg 1 órával újra mellre tegyem, nem tagadtam meg tőle. Cammogott 2-3 percet, lehet, szomjas volt, aztán minden rendbrn volt. Soha nem fájt a hasa.

2017. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3as , 2es vagyok és nem értelek.....nem eszik állandoan eszik állandoan a kisbabám,csak kiprobáltam ezt,hogy etetem,ha sírósabb, és nem volt jo, hanem idokozonkent.....félreértetted ugy gondolom amit írtam
2017. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!