Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit szabad hagyni sírni a...

Kicsit szabad hagyni sírni a babát? (olvasd el lent)

Figyelt kérdés
8 hetes a kisfiam. Normálisan szoptatok. Este felkel 3 óránként enni és mikor felkel ugyebár sír. Nem kapom ki egyből , hanem megyek cicit mosni, utána átpelenkázom. És anyósom lebasz, hogy miért hagyom sírni a gyereket :o meg ha nem érek rá akkor szóljak neki, hogy babusgassa. De már az agyamra megy , ha éhes akkor hiába veszi fel ő nem tudja megetetni. Többször is lebaszott már pl mikor főzök vagy csinálom a dolgom , hogy nem kapom fel egyből. És úgy néz rám mint a véres rongyra , meg mondja nem igaz , hogy nem sajnálod,, meg , hogy ő nem bírta nézni, ha sírt a gyerek... most biztos lesznek negatív kommentek, de ti kivel értetek egyet?

2017. okt. 9. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha lehet nem hagyom sírni a lányom de éjszaka ugyebár sírva kel fel, pelenkázni muszáj mert a következő evésre a ruhája is átázik, szóval addig sír, míg elkészül a sűrített tápszer is sír. Ha a fejem tetejére állok is sír olyankor. És most én mit csináljak vele? Ha egyszer éhes, nyilván sír, igyekszek sietni de ennél gyorsabban nem megy..
2017. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Kaja után is be tudod pelenkázni, nem ázik át, hiszen egész éjjelbis ugyanaz a pelus van rajta. Ez tényleg felesleges baba bögetés és neked is nehéz lehet így pelenkázni.
2017. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
De egyébként se értem, főzöl, bőg a baba és be se mész hozzá? Hát ez tényleg nem a legjpbb hozzáállás. Viszont az én lányomnál van olyan ha fáradt, simogatom és nem tud elaludni, csak bögicsél, olyankor kimegyek, bőg 2 percet és elalszik, ezt én is szoktam hagyni.
2017. okt. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
najó azért azt tisztázzuk , hogy mikor főzök meg csinálom a dolgom akkor a fiam le van úgymond rendezve , teli a pocak pelus tiszta stb.. hanem az olyan vegyél fel anyu sírás...mert ha felveszem megnyugszik és akkor kint van velem a konyhába hordozóba vagy kocsiba, hintaszékbe..
2017. okt. 9. 09:45
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Az anyós- kérdés alapból kényes ügy... nem kéne kioktatnia, abban sosincs köszönet (még ha akár igaza is lehet valamiben). Egyszerűen a legtöbb nő így van bekötve, hogy szeretné a saját életét a maga módján élni, sajna az anyósok egy része szintén a menye életét élné ;)

A mellet egyébként nem szükséges (szerintem) lemosni minden szoptatás előtt, azzal kis időt nyerhetsz, kevesebb lesz a sírás. Persze ha a komfortérzetedhez szükséges, ám tedd :)

2017. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Még annyi, ha gondolod, a hordozókendőt/mei tai-t kipróbálhatjátok, a 2. babám mindig abban volt amíg főztem, játszottam a "naggyal", vagy játszótereztünk. Nagyon szerettük, mert hihetetlen szabadságot adott, plusz a kislányom is imádott benne lenni, jóformán sosem sírt, és a fél napját végigaludta így.
2017. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően anyósoddal értek egyet, valóban feleslegesen bőgeted éjjel a kisbabád. Két gyermekemet szoptattam összesen kb. 3 évig, sosem mostam meg éjszakai szopi előtt a mellem. Ha bármikor megmosnám, az szopi után van, amikor már teli pocakkal békésen alszik a babám. De szerintem bőven elég az alapos napi tisztálkodás, reggeli-esti zuhany, és akkor éjjel nem kell mellet mosnos. De tényleg, miért teszed?

A másik pedig az éjjeli peluscsere: én mindig szopi után pelusoztam át a babáimat, ugyanis nem egyszer szopi közben csinálták össze magukat. Ha szopi előtt is, majd kaki után még egyszer átpelusozom, az összesen két peluscsere per éjjeli szopi. Erre szerintem semmi szükség. És tényleg feleslegesen bömböl a kisbabád. Te miért szopi előtt pelusozol?

Alapvetően én is úgy vagyok bekötve, hogy soha semennyi időre sem hagytam sírni a gyermekeimet. Főleg akkor nem, ha azzal az "anya gyere, vegyél föl" sírással sírtak. Hiszen ha odamegyek és fölveszem, reagálok az igényére. Így a gyermekem megtanulja, hogy anya komolyan vesz engem, az igényeimet, bízhatok benne. Ez a világ legfontosabb dolga szerintem, hogy kialakuljon baba és anya között a bizalom, a kötődés. Nem volt az a főzés, ami fontosabb lett volna a gyermekemnél, főleg, ha sírt.

Az anyósodnak helyén van a szíve, ebben a kérdésben szerintem hallgathatsz rá.

2017. okt. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hangosan alszik a baba. Álmában nyögdécsel, ha mozog a poci, akkor van, hogy kicsit sírdogál is, de fel se ébred rá. Ilyenkor én nem veszem ki, legfeljebb megsimogatom, mondok neki egy két kedves szót, aztán visszaalszik. Viszont etetés előtt sietek ahogy tudok, mert ha nagyon belelovallja magát a sírásba, akkor utána nehezebben eszik, több levegőt nyel. Etetés után pelenkázok, éjjel is, nekünk kell, sajnos itt is előfordul, hogy kicsit kiázik a pelus (amúgy meg ígyis-úgyis folyton babanyálas-. Amúgy ha dolgom van, akkor igyekszem nem minden nyikkanásra odarohanni akkor sem, ha nehéz, de sokáig nem hagyom sírni.
2017. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kimaradt egy sor: nyilván nem a pelus babanyálas, hanem a baba rucija, meg én ahogy felveszem, meg a melleimből csöpög a tej, szóval elkerülhetetlen hogy kicsit itt is ott is foltos legyek, az pár csepp babapisi már nem oszt nem szoroz :-D úgyis minden nap mosok, meg ha jön valaki, akkor előtte átöltözök nyilván.
2017. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyósodnak nem kellene beleszólni, de ilyen pici gyereket én sem hagynék sírni a helyedben.
2017. okt. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!