Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lesz így? Lehet...

Mi baja lesz így? Lehet egyáltalán tőle? Hogyan szokjak le róla? (Még terhes vagyok! )

Figyelt kérdés

Kislánykorom óta iszok kólát. Konkrétan mesélik a családtagok, hogy még 2 éves sem voltam, de húztam magam után az üveget, hogy öntsenek. Aztán ez csak még durvább lett. Most írhatnám, hogy azóta a márka és a minőség nagyon széles skálán mozgott, de a lényeg: ma is rengeteget iszok!


Igazából amúgy szinte teljesen egészséges életet élek. Egy szál cigit nem szívtam életemben, be sem voltam még rúgva, a maximum, hogy éreztem "valamit", de kb ennyi. Nem nassolok, rengeteg vizet iszom (a kóla mellett). Nem kávézom, szóval semmilyen más függőségem nincsen "csak" ez. De ez nagyon durván. Mozogni minden nap mozgok (reggel futás, este edzőterem-gépes vagy saját testsúlyos edzés)

(Testsúly problémám sosem volt, inkább mindig kevesebb voltam- 174/57 vagyok most)


Még csak most teszteltem pozitívat, orvossal nem beszéltem még. Mit fog mondani? Nem szabad egyáltalán, igaz? Hogyan szokjak le? Azonnal hagyjam abba, vagy fokozatosan? Egyáltalán muszáj, nem elég ha visszaveszek?

Tényleg súlyos a helyzet, mert egész életemben ittam, és egy ideje tényleg nagy mennyiségben, enyhe megvonási tüneteim is vannak (nincsen például okom, de tiszta feszült vagyok, ilyenkor bármit iszok úgy érzem, hogy csak a kólát kívánom, ilyesmik)



2017. okt. 11. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbetegsèged sincs???
2017. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincsen és (elkiabálni sem akarom), de még egy lyukas fogam sem volt soha!
2017. okt. 11. 20:51
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Volt egyszer egy lakótársam, ő is kiskorától minden nap ivott, függő volt. Nagyon vigyázz, teljesen tönkre fognak menni a fogaid. Terhesség esetben azért káros, mert a Cola elvonja Calciumot , ami meg pont nagyon kell a kisbabának.

Másrészt a koffein miatt sem jó, de az most elenyésző, itt inkább a kalcium elvonas a gond.

Ezt fejben kell eldöntened, mert nem akarsz rosszat a gyereknek.

2017. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha lecsökkented napi egy-két pohárra nem hiszem hogy gond lenne belőle. Sokszor a terhességi hányingerre csak a jéghideg kóla válik be.
2017. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Terhességem első 16 hetében semmi más nem maradt meg bennem csak a jéghideg kóla. Semmi baja nem lesz tőle a babádnak ha nem esel túlzásba,koffein van benne(kávézni is lehet terhesen mértékkel),cukor (ha nincs cukrod nem gond),szénsav(ha bírja a gyomrod,terhesen sokan savval küszködnek). Igyál sok vizet folyadékpótlásra és ha úgy jobban érzed magad 1-2 pohár kólától nem lesz semmi bajotok 😉
2017. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ettej ***** válasza:
41%
Azért 1-2 pohár kólától nem dől össze a világ, pláne, ha nem fejeled meg kávéivással.:) Persze, ha a terhesség alatt bármi gond adódik veled, vagy a babával(pl. magas vérnyomás,magasabb vércukor, méhlepény rossz vérellátása, vagy bármi), akkor érdemes beszélni róla az orvossal. Egyébként tudod mikor fog érdekelni egy szülész-nőgyógyászt az, hogy mikor mennyi kólát iszol... ? Azért azt megsúgom, hogy ha nem is volt testsúlyproblémád, a szülés után majd lesz, ha nem állsz le a kólával. Lelassul a legtöbb nő anyagcseréje és pillanatok alatt felszöknek a kilók.
2017. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mennyi az a tényleg nagy mennyiség? Mert literszàmra nem kéne szerintem, de pàr pohàrtól nem lesz baja a babàdnak.

Nekem is csak az vàlt be hónapokig a rosszullétek idején, meg még sokaknak.

2017. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Mennyi az a kóla naponta? Több gond is van, pl a koffein mennyiség, de ha nem iszol meg napi 2 litert kávé mellé, akkor nem ez a legnagyobb gond. Nem kávézol, napi 2-3 pohár kóla koffeintartalma még rendben van.

Nagyobb gond az, hogy gátolja a kálcium felszívódását. Szintén nem napi 1-2 pohár, bár én mindennap nem innám.

Én is nagy kólás voltam világéletemben, de jobb korlátozni. Én néha vettem egy dobozos kólát. 1-2-3 hetente, mikor hogy. (+ nálam volt reggelente egy gyenge kávé)

2017. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is régóta ittam kólát, változó mennyiségben. A terhesség alatt majdnem teljesen elhagytam, de azért néha jól tudott esni 1-1 pohár. Úgy voltam vele, hogy kávé helyett belefér, ráadásul én is rengeteg vizet ittam mindig is mellette. Szoptatás alatt viszont nem igazán kívántam, csak ritkán, mondjuk étteremben :) Azóta sem "szoktam le" teljesen, de szerintem normális szintre került a dolog :)
2017. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!