Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiváncsi lennék a véleményekre...

Kiváncsi lennék a véleményekre, tapasztalatokra. A ti gyereketeitek hordanak a lakásban cipőt, hogy ne fázzanak meg?

Figyelt kérdés

A 2 éves kislányom elég gyakaran van megfázva, bár pl. nyáron volt kb. 2 hónap teljes szünet. A 2 nagymama meg van róla győződve, hogy azért, mert a lakásban nincs rajta cipő vagy plusz zokni. A nappaliban és a folyosón laminát és szőnyeg van, a gyerek- és hálószobában padlószőnyeg, a konyhában pvc, egyedül a fürdőben van járólap, de nyilván a wc és a mosdókagyló előtt ott is van szőnyeg. Fűtés van, mindig meleg van a lakásban. Én nem látom szükségét cipőnek/ plusz zokninak. Elsősorban nem szeretném, ha ahhoz szokna a lába, szerintem akkor tuti felfázna máshol, ahol nem lenne rajta plusz zokni. Amúgy már akkor is beteges volt, amikor még járni sem tudott. Az orvos szerint a nagytesó hordja haza. És mellesleg ő is átesett ezen, csak ő konkrétan bölcsibe járt 1 éves korától. És mára évente 2 megfázása van.

Nyilván felmerül bennem azért, hogy mégis én vagyok a hibás. ..?


2017. okt. 11. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A vírusok és a bacik miatt vannak a betegségek.

Nem hord a fiam plusz zoknit. Padlószőnyeg van a szobákban, rongyszőnyeg az előszobában és a konyhában. A fürdőben és a wc-ben kisebb szőnyeg, nagyrészt csempe de amúgy se járkál arra nagyon. Egyáltalán nem beteges, 2 éves. Nekem a lábamról le nem esik a papucs de én minden vackot elkapok. A gyerek meg nem kapja el tőlem szerencsére, nem hinném, hogy ezen múlik.

2017. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Tavaj télen Szandi volt rajta nyáron max zokni most vettünk neki mamuszt. Nálunk is jó idő van főleg most meg de nem szeretnék fölösleges felfazast vagy komolyabbat
2017. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Azért mert nem a hideg kövön jar, meg fazhat a laba. Nálunk is jo idő van, de az télen édes kevés. A láb meg a dereka ne fázzon lényegében, akkor nagy baj már nem történik. Nem hozza szokás kérdése ez.
2017. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Plusz zokni van rajta. Nálunk meleg van a lakásban, de a padló nagyon hideg, a lányomnak is állandóan jégcsap a lába, ha nincs rajta plusz zokni.
2017. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak azok a vastagabb zoknik amiknek az alján csuszasgatlo is van...nekünk bevált
2017. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte az egész ház hajópadlós, csak itt-ott van szőnyeg. Amikor hazaérünk sokszor azzal kezdik, hogy veszik le a zoknit, nemhogy pótzokni! Igen, szoktak megfázva lenni, de lényegesen kevesebbet, mint tavaly. Tavaly augusztusban kezdte a kisebb a bölcsit, minden héten volt valami, ha más nem, folyt az orra. Most meg több mint egy hónap telt el és még semmi (ez rekord). Szóval szerintem nem ezzel van összefüggésbe.
2017. okt. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a hibás. A 2 éves fiam csak zokniban van otthon. Télen, amikor másfél éves volt januárban és kint kemény hidegek, bent pedig 21,5-22 fok, akkor is csak zokni volt rajta, de semmi baja nem volt.

Most szeptemberben kezdte a bölcsit, és ő is kétszer 1 hetet volt beteg, taknyos volt nagyon, de nem azért, mert nem volt rajta otthon cipő, hanem mert a bölcsiben összeszedte. Ennyi.

2017. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!